Автор Тема: HELP!!! Имам нужда от съвет  (Прочетена 23519 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #15 -: Декември 01, 2011, 08:18:49 am »
@Nedodqlanata, свали си акумулатора от колата, зареди го с зарядно до горе и след като го сложиш отново ще имаш икономия през първите 100 километра. Тия клетки дето се продават имат една  перманентна консумация от 40-50 ампера , която в началото се компенсира от акумулатора , а след като се изтощи акумулатора и започне да се товари  алтернатора икономията и загубите се изравняват в най добрия случай и за това няма файда. 
Хайде със здраве.

vladtod

  • Гост
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #16 -: Декември 01, 2011, 10:06:04 am »
Ако имаш възможност сподели каква е клетката по възможност със снимки, консумация,  пластини, разстояния, количество производство, свързване и т. н . все работи които са описани в инструкцията .
Производството на газ трябва да е минимум 2 лт. и да не превишава 25 А  иначе е загубена кауза колкото и да е мощен алтернатора .

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #17 -: Декември 01, 2011, 10:36:07 am »
Провери херметичността на системата. Водорода е изключително лек (летлив) газ и изфирясва през най-малката пролука. Аз съм патил със загуби по маркучите.

Ема

  • Гост
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #18 -: Декември 02, 2011, 03:28:44 pm »

 Възможно е, като ново да е имало в контейнера химикал, който спомага разлагането на водата на водород
 и кислород. Така без ел. енергия се е получавало по-голямо количество разпад на водата, след изчерпване на този химикал само на електричество икономията е изчезнала. Общо взето много лъжат с тия свободни енергии.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #19 -: Декември 03, 2011, 01:08:31 pm »
Ема, водата няма как да се разложи чрез "химикал", още по-малко пък това да може да се контролира с електричество. По-добре се вслушайте в думите на Coke2K.

А че лъжат - лъжат... някои - клиентите, други - себе си...

До сега не съм видял подобно устройство - ефективно и трайно работещо. Единственото сигурно и стабилно нещо при тях са сумите, които отиват у продавачите.

Ема

  • Гост
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #20 -: Декември 03, 2011, 01:36:19 pm »
 Coke2K как не може да се разложи водата с химикал. Сложи във водата натрий и става натриева основа и се отделя водород. Ако се постави някакъв химикал обвит с  фолио и се свърже към единия електрод. При подаване на електричеството електрокорозията пробива фолиото и химикала се наводнява и почва да отделя водород. Давам ти само прост пример , а има хиляди по-хитри варианти за лъжене. Момичето каза, че само в началото се е  получило икономия,  то няма какво да му се повреди на това устройство  освен ако не е измама. Поне така мисля аз.
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 01:38:01 pm от Ема »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #21 -: Декември 05, 2011, 07:55:34 am »
Натрият не е химикал, а алкален метал, който се съхранява под петрол, понеже се взривява само като помирише влага (силно екзотермична реакция, при която самият той се стопява, а отделеният водород се самозапалва. Заради отделената топлина и повишеното налягане, особено в затворени пространства, автокаталитичната реакция обикновено завършва с взрив...). Виж, ако говорим за опасни субстанции и рискови технологии с LiAlH4 би могло да стане в някаква степен, но той е прекурсор, освен това е не по-малко опасен от натрия. С оклюзия на водород в паладий също би могло да стане (до преди време така смятаха да съхраняват водорода във водородните автомобили) - една обемна част паладий поглъща до 900 части водород, обаче цената на паладия е... ~1/2 от цената на златото.

Така че, в общия случай, да се реализира подобна измама е технологично много по-сложно, скъпо, рисково и опасно, отколкото да се сдела един прост електролизер, който я работи, я - не...

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #22 -: Декември 06, 2011, 12:15:25 pm »
Приятели не зачерквайте с лека ръка това добро начинание! Така правите услуга на петролните магнати и убивате вярата у хората. Лошото е, че много некомпетентни хора се занимават с изработка и монтаж на електролизери, а работата е деликатна и изисква доста познания в областта на Д.В.Г.  Аз съм направил и монтирал доста клетки и досега нямам някакви сериозни рекламации, освен някой дребни проблеми, дължащи се на фабрични дефекти на компонентите, които ползвам.  Снимките са на клетки, които съм монтирал- едната е на 2000 куб.- H.D.I. (дизел), а другата на бензинова- 168 к.с. и двете са с икономия  25-30%.

giunal

  • Гост
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #23 -: Декември 06, 2011, 03:41:01 pm »
Приятели не зачерквайте с лека ръка това добро начинание! Така правите услуга на петролните магнати и убивате вярата у хората. Лошото е, че много некомпетентни хора се занимават с изработка и монтаж на електролизери, а работата е деликатна и изисква доста познания в областта на Д.В.Г.  Аз съм направил и монтирал доста клетки и досега нямам някакви сериозни рекламации, освен някой дребни проблеми, дължащи се на фабрични дефекти на компонентите, които ползвам.  Снимките са на клетки, които съм монтирал- едната е на 2000 куб.- H.D.I. (дизел), а другата на бензинова- 168 к.с. и двете са с икономия  25-30%.

Ще си кажа мнението защото като че ли, единствено аз изказах категорично мнение по питането на Nedodialanata. Целта е не да се спират начинанията в тази насока(който има желание нека си експериментира) , а да се намекне за реалното ниво на тези устройства. И да се помогне на хората да отсяват житото от плявата. Икономията че, я има, има я, това никой не отрича, и при мене я имаше около 20-25%(дори пред зимата). Но въпроса е какво става с двигателя. За мен е очеваден факта че , двигателите който ползваме в колите си на този етап не са пригодни за дълговечна работа с HHO обогатена горивна смес. Аз също страдам от монополите като всички хора на тази планета. Но да си дава човек парите за нещо което ще му донесе икономия 200 -300 лв. а реално вредата която ще нанесе ще е в пъти повече!!!!! Извинете но, мисля че, най-малкото не е коректно спрямо хората който си ги купуват тези неща.!!! Това е. Лично мнение!!!!!
А ето снимка от свалената вече от личната ми кола установка. Без електрониката. Продава се!!!! за експерименти!!!!!

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #24 -: Май 29, 2022, 07:00:09 pm »
Добър ден!
Някаква технология не се ли измисли вече,много скъп бензиня-не СЕ издържа@@!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #25 -: Май 29, 2022, 07:28:47 pm »
Ми измислена е още преди стотина години. Нарича се пиролиза в същност преди стотина години е измислено приложението и в автомобилите иначе се ползва от поне 200 години.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #26 -: Май 29, 2022, 07:42:48 pm »
Добър ден!
Някаква технология не се ли измисли вече,много скъп бензиня-не СЕ издържа@@!