Автор Тема: HELP!!! Имам нужда от съвет  (Прочетена 23538 пъти)

Nedodqlanata

  • Гост
HELP!!! Имам нужда от съвет
« -: Ноември 24, 2011, 06:45:25 pm »
Здравейте момчета!
   Преди няколко месеца един приятел ме запали на тема хидрогенни системи. Разказа ми, че дават много добра икономия на гориво, мощност на автомобила, намаляват СО2 и още куп предимства, които вече не помня (все пак съм жена и не ги разбирам много тези неща  :), а и след като разбрах за намаляване разхода на гориво, другото вече не ме интересуваше) Та поразрових се в интернет и попаднах на някакъв американски сайт (докато четох информация за въпросните системи, стигнах до извода, че американците са най- добри в тази област). Поръчах си хидрогенна система от там. След около 2 седмици получих пратката. Мой познат, който има сервиз, монтира системата. Момчето изпълни съвсем точно инструкцийте, които ми изпратиха, заедно с хидрогенната система, рестартира компютъра, така както беше написано. В началото имах икономия около 3л/100км, но само при първите 100км. Сега ми остана само по-голямата мощност на автомобила, което пак е нещо, но не това беше целта ми. Започнах да чета в интернет различна информация по темата, за да разбера на какво се дължи липсата на ефективност. Попаднах и на вашият форум, където прочетох доста интересни, но за съжаление неразбираеми за мен неща. В една от темите някой споменаваше за импулсен генератор, който прави системата много по- ефективна. Имаше и линк на индийски сайт, който предлага такива импулсни генератори. Питането ми е, какво е мнението ви за тях? Биха ли свършили работа в моя случай? Виждам, че имате доста богат опит с хидрогенните генератори, умни момчета сте, разбирате от химия, физика и автомобили (за разлика от мен  :) ), а се оказва, че за да ползвам успешно системата, май трябва да разбирам от всичко това, за да се преборя с липсата на икономия на бензин. Моля дайте ми съвет какво да направя, да си поръчам ли такъв импулсен генератор от този сайт? Пропуснах да кажа каква е колата, сигурно и това има значение. Става въпрос за Subaru Forester 2.5 Turbo STI.
   Много ще съм ви благодарна, ако се опитате да ми помогнете с някакъв съвет!
« Последна редакция: Ноември 26, 2011, 11:23:22 pm от Nedodqlanata »

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2011, 03:28:10 am »
 За американците си права. Най-добри са в измамите и манипулациите, за това са най- голямата икономика, но само на думи. Що за голяма икономика е тази с хай- голям външен и вътрешен дълг??? Що се отнася до проблема ти, трябва да видя колата и мисля, че ще ти помогна без да се налага да изкупиш всичко, което се предлага по сайтовете. Не е важно кой ще ти достави някакво изделие, я кой ще поеме гаранционното и извън гаранционно обслужване, ако има такова.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2011, 12:18:56 am »
Никога не съм виждал такава система, но ...ако е нещото с Браунов газ и е работило, не знам защо сега са ти нужни допълнителни импулсни генератори или каквото и да било друго допълнение / може би имаш излишни пари за харчене, но ако е така купувай си с тях скъпото гориво  :) /. Друго: Защо пак не отидеш в сервиза? Поддържаш ли системата? Моето са догадки, но мисля, че някъде се долива все пак поне дестилирана вода и някакъв електролит / калиева основа например/, защото дестилираната вода е лош проводник. Друго май не остана почти. Провери кабелите, някое реле сигурно има, може би и бушонче...
Накрая остана горивната клетка, но , ако е тя дано имаш някаква гаранция. Успехи и пиши какво се случва!
Поздрави
« Последна редакция: Ноември 27, 2011, 12:34:18 am от mzk »

Nedodqlanata

  • Гост
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2011, 04:18:46 pm »
piton2012,
Да, това е "нещото с Браунов газ". Да, поддържам системата, като доливам дестилирана вода и електролит (калиев хидроксид). Съмненията ми не са дали системата не се е повредила по някакъв начин, а по скоро, дали действително е толкова ефективна, колкото я представят производителите. И ако се окаже, че не е, дали може да се направи ефективна, чрез някакви изменения по системата. От това, което прочетох във форума за импулсния генератор, реших, че той ще направи системата по- ефективна. Може би греша, незнам. Надявах се някой от вас да ми даде съвет, тъй като имате богат опит в тази област.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2011, 04:43:36 pm »
Абе аз не ги разбирам тези неща, но нали сама казваше, че е работила. 3 л. на 100 км. си е нещо. Ако искаш това да увеличиш, не знам. За да произведе повече браунов газ от това, трябва да се вложи допълнително енергия. От къде да дойде тя?

donhuann

  • Гост
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2011, 05:41:37 pm »
Нека някой да ти я провери дали не грее много и да изпарява електролита,трябвя така да е монтирана 4е да се охлажда. Импулсното генераторче може да реши този проблем, пробвай го нямя да стане по зле  :) Но най добре да се разглоби и почисти най често това е проблема  ;)

Nedodqlanata

  • Гост
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2011, 10:29:45 pm »
donhuann,
Какво трябва да разглобя и да почистя? Клетката ли? А за охлаждането, според мен проблема не е там. Клетката е монтирана между решетката и радиатора, където според производителите, не би трябвало да прегрява.

giunal

  • Гост
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2011, 10:48:32 pm »
donhuann,
Какво трябва да разглобя и да почистя? Клетката ли? А за охлаждането, според мен проблема не е там. Клетката е монтирана между решетката и радиатора, където според производителите, не би трябвало да прегрява.

Nedodqlanata
Не смятах да се намесвам и да давам акъли но, виждам че , нещата все повече затъват. :) :)
Приеми моя скромен съвет. Не се занимавай повече с тази клетка и не си давай парите за обслужващата електроника. Просто пий една студена вода и гледай друг път да не се набутваш.  Това дето си го купила и монтирала в колата си е просто една играчка за начинаещи.!!!!!!! От личен опит  знам че КПД-то е по-малко от единица ;) ;) ;)!!!! Значи файда няма!!!!!
Извинявам се за директният изказ.Просто искам да помогна.

Nedodqlanata

  • Гост
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2011, 11:29:54 pm »
giunal,
Ако това е играчка за начинаещи, кажи коя е за напреднали?

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #9 -: Ноември 30, 2011, 12:16:50 am »
Малко с тези КПД-та може би прекаляваме. Никой не е казал, че е >1. Просто докато си върти генератора и произвежда електричество, част от него отива за разлагане на водата. Аз не разбирам обаче какъв е точно проблема? Ако я има икономията от 3 /100 мисля, че е много добре. Ако пък я е имало временно, значи сега нещо е неизправно.

giunal

  • Гост
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #10 -: Ноември 30, 2011, 07:17:04 am »
giunal,
Ако това е играчка за начинаещи, кажи коя е за напреднали?

Просто все още няма такава на пазара за свободна продажба!!! ;) ;)
Но смисъла на това което казвам е, че тези клетки все още не са достатъчно добре направени и не са толкова ефективни че, да си заслужава да ги ползва човек. Не искам никого да обезкуражавам. Лично мнение!!!!!!!!!!
Ще се обоснова защо!!!!
Преди две години случайно ровейки из Интернет попаднах на един американски сайт за такива устройства(мисля че беше http://www.overunity.com). Тогава тези неща бяха рядкост. И реших и аз да си направя такова нещо. Изглеждаше много обещаващо.!?!?!?!? И понеже в този период разполагах с много свободно време си казах - речено сторено. Намерих ламарината купих необходимите материали и след по-малко от месец клетката и електрониката вече беше монтирана на колата ми и готова за експерименти. След четири месеца постоянна употреба и доизкусуряване на различни детайли стигнах до извода че, ефективността на такива устройства все още не е на необходимото ниво за да си заслужава АЗ да ги използвам. Това е!!!!
Освен това компресията в камерите на двигателя  падна с почни 1 атмосфера за този период. За тези който знаят какво означава това ще им стане ясно защо се отказах.!!!!!!!
« Последна редакция: Ноември 30, 2011, 07:20:23 am от giunal »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2011, 09:57:46 am »
Освен това компресията в камерите на двигателя  падна с почни 1 атмосфера за този период.
Мда.. да ти попада редовно АЛКАЛНА ОСНОВА в двигателя, особено ако той е алуминиев, хич не е оферта! Наистина се произвежда водород, но за кратко...

2KOH + 2Al + 2H2O -> 2KAlO2 + 3H2

vladtod

  • Гост
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2011, 12:30:09 pm »
Мда.. да ти попада редовно АЛКАЛНА ОСНОВА в двигателя, особено ако той е алуминиев, хич не е оферта! Наистина се произвежда водород, но за кратко...

2KOH + 2Al + 2H2O -> 2KAlO2 + 3H2
Без филтър"бъблер" и влагоуловител естествено, но иначе няма начин!

giunal

  • Гост
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #13 -: Ноември 30, 2011, 03:44:08 pm »
Без филтър"бъблер" и влагоуловител естествено, но иначе няма начин!

Инсталацията си имаше всичко. Дори и бъблер(аз му викам дебалонизатор). :) :)

Nedodqlanata

  • Гост
Re: HELP!!! Имам нужда от съвет
« Отговор #14 -: Ноември 30, 2011, 11:11:01 pm »
piton2012,
Икономията от 3/100 я имаше само при първите 100км, сега няма нищо! Реално няма причина да се е появила някаква неизправност. Ако имаше неизправност, мисля, че щях да разбера и да я отстраня. Ако имаш предложение как да проверя за неизправности, които пречат на правилното функциониране на системата, моля да ги споделиш, ще съм ти благодарна! Някакви нови идеи какво да правя?
« Последна редакция: Ноември 30, 2011, 11:53:32 pm от Nedodqlanata »