Автор Тема: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата  (Прочетена 251508 пъти)

dessy52

  • Гост
Posetete moja site: www.yullbrown-bg.com


                                    Despa
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 11:32:11 pm от altium »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Няма да е лошо да се види генераторa, евентуално да се измери ефективност, и най-важното пламъка какъв е. Пoчти съм сигурен че е H + O , а не 2H + 2O

момчо

  • Гост
надявам се да е станало Наистина някаво недоразумение... тъй като побликуваният от мен пост го няма ТУК.

това което написах и аз съвпада по някакъв начин с това на колегата gotiniq7 : аз просто предложих, АКО Е ВЪЗМОЖНО да се побликуват снимки на генератора.   и с тази си молба мога да твърдя че съм много по-скромен за разлика от това да се измерва ефективност. което от друга страна ще е стахотно.

ПАК прикачвам патента на Илия Вълков който е на български, и това което искам да добавя, е че г-н Вълков НЕ ИЗПОЛЗВА никаква електроника, за разлика от Майер, Байер, Сульо и Пульо там на запад, които твърдят че са направли това-онова. В това може да се убедите от описанието на патента. Много е жалко, че други хора са се възползвали от работата на И.В. за собствена облага ( тук имам предвид неговията съдружник, който го компрометира пред Китайските производители на Генераторите на Браун газ.)

може и да знаете, но за тези които не знаят, скоро след като И.Вълков си отива от този свят, се появяват различни псевдо- изобретатели ПРЕТЕНДИРАЩИ че ТЕ са откривателите на процеса описан от българина. ако се разровите в ю-туб има официален репортаж от новинарска емисия в типично американски стил, и някакъв Чичко дето е забравил да се пенсионира, трърди "АЗ така и така- Еврика". Кой и как ще забогатява, НЕ е мой проблем- имам си достатъчно мои- жалко е че "истината" за свободната енергия остава Все Още скрита от нас.

Срам и позор, на всеки Крадец.
извинявам се за агресивният тон, но направо ме хващат бесните само като си го помисля.

момчо

  • Гост
аз като казвам нещо не се шегувам.

нека деси да ходи да търси права за това "изобретение".

ето ви и линка.

после ми каже как да не се нерви човек.  >:( >:( >:( >:( >:(

http://www.youtube.com/watch?v=vm5JhpWt4GQ

и най- интересното е че там се споменава че тоя Денис Кейн го е патентовал и е в преговори с някакви компании и дори с военните. а този клип като го гледам е СРЕДНОВЕКОВЕН. т.е. от доста време е в ю-туб.

ПС: добавка. може да се поровите и да намерите доста доказателства за това в нета.

http://hytechapps.com/ - официалната страница на фирмата на Денис.

номер на патента според американското патенто бюро 2007015184 ( http://patft.uspto.gov/ ), попълнен на February 22, 2007 издаден на July 5, 2007. за да видите патента в ПДФ формат напишете номера на патента на ( http://www.pat2pdf.org/ ).

Това което е копирал Денис не е само устройството и патент номер 4014777, но и показното. който е гледал клипчетата на г-н Вълков ще забележи ОЧЕВАДНАТА прилика.

аз сега ще ида да дръпна едно кафенце да ми се оправят нервите.  >:(

лека вечер на всички.
« Последна редакция: Март 12, 2009, 10:25:27 pm от момчо »

момчо

  • Гост
явно има "правосъдие". Господин Денис са го обвинили в ИЗМАМА и т.н.. даден е под съд.. и т.н. но преди ДОСТА ВРЕМЕ.

ето едно линкче за форум в който се коментира автентичността на Брауновият Газ.

http://forums.randi.org/showthread.php?t=56705&page=3

 :-\

FreeEnergy

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #5 -: Април 23, 2009, 04:13:14 am »
Само да ви споделя и да свидетелствам за наличието на такъв генератор. Бях на демонстрация миналата седмица. Снимки нямам, но това което видях напълно (100%) съвпада с това което се говори за Браун Газ по нета. Видях как разтопява огнеупорна тухла за по-малко от 5 секунди, а при докосването и без никакво забавяне, тя се нажежава и излъчва силна жълта светлина, почти не може да се гледа. Изпарява волфрамова жица за секунди, разтопява стъкло (пробива дупка в бутилка бира), кутийка от кока кола направо изчезва за секунди. Нажежава въглища и то изгаря без никакви изгорели газове, топи нераждъвейка за секунди, която капеше по пода.

Невероятно е да се види това на живо, имах дори възможността да 'вдишам' газа преди да се запали на върха на горелката.

Машината точи към 7.5кв ток, но не е постоянно. Може да се види как се включва и изключва на равни интервали, така че консумацията ще е по-малка от това. Произвежда 6000 литра на час и взима вода от чешмата.

Мислих си, добре де, щом с една и съща входна мощност може да се загрее със същия пламък нещо до 300 градуса и до 6000 градуса, тогава можем да говорим за екстра енергия идваща отнякъде. Може би това е енергията съхранена във водата, която още не познаваме, или някаква термоядрена реакция се получава със самия материал който влиза в допир с пламъка.

Интересно беше да се види как след като изгори, газта пак става на вода...а пламъка може да се докосва бързичко с ръка.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #6 -: Април 23, 2009, 09:44:04 am »
Имаше ли искрище на изхода на горелката?  ::)
Или нещо друго, освен електролизер (кутия, която предполагам не са дали да се разглобява на демонстрацията), маркуч, предпазител и някаква човка за изход на газовете?

Ако не искрище, забелязал ли си източник или кабели за високо напрежение?

Благодаря!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #7 -: Април 23, 2009, 01:02:07 pm »
Боб Бойс съобщава за 150 до 200% ефективна електролиза с прав ток, след правилна подготовка на плочите.

Чрез различни сплави също може да се достигне ефективност над 100%.

Гледал съм снимки на електролизера на Илия Вълков, има опция за използване на прав ток и променлив ток. Сещам се за идеята на mi68 за използване на променливя ток, с цел отделяне на електростатично залепените мехурчета по повърхността на плочата.

Правилното изпълнение на такъв електролизер ще бъде от сорта на специалните зарядни за акумулатори- 5 цикъла зарежда, 1 цикъл разрежда. Повече отделени мехурчета = повече пространство по електродите = по- малко общо съпротивление = по- голяма ефективност.

FreeEnergy

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #8 -: Април 23, 2009, 01:37:30 pm »
Това което видях беше един трансформатор от трифазен на двуфазен ток и генератора бешс включен в двуфазния. Беше инсталиран в един цех и явно там работят с трифазен

На другите въпроси:

1. На кое казвате искрище???
2. Генератора е доста голям, все пак прави 6000 литра на час, така че не съм го разглобявал  :)
3. След него газа отива в две стоманени бутилки, които играят ролята на bublers или flashback arrestor. Има и още един flashback arrestor на самата горелка за двойна защита.

Надявам се че това помага.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #9 -: Април 23, 2009, 01:49:03 pm »
Патентът на Илия Вълков включва искра на изхода на горелката. Точно тя помага за атомизирането на газовете и от там по- висока пламна температура или това, което наричаме браунов газ с всичките му чудории.

Това всъщност е най- лесният начин за използване на качествата на брауновия газ без свръхефективен електролизер. Въпреки всичко си иска още практика за да се потвърди.

А иначе според мен искрището може да се получава и някъде другаде, т.е. например разделяне на водород и кислород и обработка чрез електростатично поле или разряд някъде преди самата горелка, но това не го знам.

И без това ядрената енергетика ще се развива в България, трябва да се пробва неутрализирането на радиоактивни отпадъци и да се разпространи метода навсякъде по света. Стига страдания.
« Последна редакция: Декември 20, 2009, 07:09:50 pm от altium »

FreeEnergy

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #10 -: Април 23, 2009, 02:46:47 pm »
Да, това е едно от свойствата му - да неутрализира ядрени отпадъци.

Не видях искрище на горелката, запалиха го със запалка, но както е описано в литературата, тайната е в съотношението между водорода и кислорода. Само едни 4% разлика, правели газа от супер опасен, в безопасен и му добавял тези прекрасни свойства.

Reformator

  • Гост
Оксиводород ли се води Брауновият газ ::)

enarei

  • Гост
Няма да е лошо да се види генераторa, евентуално да се измери ефективност, и най-важното пламъка какъв е. Пoчти съм сигурен че е H + O , а не 2H + 2O

Най-вероятно е само "H". При това сигурно е йонизиран.
Това е старо откритие, но старецът Велбов може да се е опитвл да го извади от секретност.

Атомният водород има забележителни свойства.

Bass_Man

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #13 -: Август 25, 2009, 01:55:06 am »
Само да ви споделя и да свидетелствам за наличието на такъв генератор. Бях на демонстрация миналата седмица.
Къде си я гледал тази демоснтрация ако не е тайна ?
Машината точи към 7.5кв ток, но не е постоянно. Може да се види как се включва и изключва на равни интервали, така че консумацията ще е по-малка от това. Произвежда 6000 литра на час и взима вода от чешмата.
Честно казано на мен това ми се вижда доста добър коефициент на вложена енергия спрямо получен газ !
Това са си 100 литра в минута . Според мен такъв генератор съвсем спокойно може да се ползва за захранване на ДВГ . Дори ще дойде малко по-мощен .
Ако може да се намери малко повече информация за конструкцията му ?

FreeEnergy

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #14 -: Август 25, 2009, 10:33:25 am »
Гледал съм я в Лондон, където е единствената в Европа такава машина за браун газ от корейския производител.