Автор Тема: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата  (Прочетена 251407 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #105 -: Януари 25, 2015, 01:11:53 pm »
Имплозията от този тип не е атмосферна, а етерна. Справка:
1. клетка на Джо - работещ на имплозия ДВГ със двойна мощност спрямо нормалната
2. имплозивен центростремителен процес на Шаубергер /вихрови тръби с увеличаване на импулса/. Ефективност многократно над тази на експлозивния процес, + СЕ.
3. автотермичен оптимизатор на проф. Андреев - ДВГ работи с двойна мощност и 0,5 л/100 бензин, като аванса може да е както - 50, така и +50 градуса. Въпрос на настройка. Вътре в цилиндъра при гледане през стъклото на ИКС не се вижда пламък, само иницииращата имплозивния процес искра от свещта.
4. голф 1-цата на бай Илия, работеща на Браун газ. Настройка на много висок аванс - отново. Няма нужда от въздух за сместа /при автотермичния оптимизатор на Андреев също е силно ограничен достъпа му с клапа/.
5. водното бъги на Стан Майер. Абсолютно подобни резултати на тези на бай Илия като разход на вода. Ефектът е същия, само изпълнението е като на Владо с инжектор на капки в дъга на усилена свещ.
6. двигателя на Владо с експлозия-имплозия на водна капка. Човекът ви каза, но малко го разбраха.

Етерната имплозия се маскира зад нормални процеси с ненормален в количествено отношение резултат. Естествено, има си особености за да стане - плюс това не се учи в училище  :)



Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #106 -: Януари 25, 2015, 01:32:48 pm »
    Хайде малко сметки ама не пожелателни.Изходно положение: Двигател подобрен да работи на ННО , електролизер и генератор. За да заработи двигателя трябва да захраним електролизера с някакво количество енергия.  Съгласни ли сте? ОК.
   Да приемем че вкарваме 1киловат. Колко е КПД на електролизера? 40-50%. Приемам че е 1 за да няма обидени. В  двигателя влиза 1 киловат. От него излизат около 40% от вкараната енергия. Или в края на работния цикъл имаме 400вата на коляновия вал.Тях да ги вкараме в генератора  с КПД 0,9 за да захраним електролизера и ще произведем ННО за360 вата.Да повтарям ли сметките. Влизаме в една постоянно затихваща прогресия. Мисля че няма смисъл.
   От тия сметки може да се направи извод:
     -Двигателят не може да осигури достатъчно енергия за самостоятелната си работа.
     -Работа е възможна само при наличие на външен източник на енергия.
   Натискът върху бутало с площ от 100кв.с. и налягане 100атмосвери е 10000 кг. или 10тона.  Ако направим сметка за ИМПЛОЗИЯТА  ще получим 100кг. Няма да стигне и за преодоляване на вътрешните загуби на двигателя.
   Каквито и изменения да се правят на разпределителния вал няма да имат някакво изключително влияние. В случая +/-10-15% не решават нищо.
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 02:51:25 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #107 -: Януари 25, 2015, 03:28:27 pm »
"И все пак земята се върти!" - Г.Галилей
"И все пак водата гори!" - Ст. Найденов
"И все пак колата върви!" - Ст. Майер, Илия Вълков, Владо Димитров.
...
Аз тук не съм от компетентните, но мисля, че точно компетентните изпускат няколко много важни елемента в разсъжденията:
1. Приемате, че при експлозията в цилиндъра на ДВГ се получават 100 бара налягане (навън!) - приемаме, че от 30 до 60% от тях се оползотворяват в/от работния ход. Това при дизелите и бензиновите. Къде отиват останалите проценти? - съмнявам се да са само топлинни загуби... Защото тези проценти от експлозията създават инерционен момент във вала (чрез маховика)
2.  Приемате, че при горенето на ННО - при Майер и Вълков - също получавате 100 бара налягане в цилиндъра - от експлозията (навън)...
В следващия момент заявявате, че имплозията била само 1 бар, т.е. обратното налягане при ВАКУУМ е само 1 атмосфера - и точно тук мисля че се прави фундаментална грешка при сравняването на ДВГ с Двигатели на ННО и с такива ДВВГ.
Ами сетете се, че ако всичко беше казано в патентите на Майер, Найденов и Вълков , вече щяхме да караме звездолети с Вода.
И най-важното - "вакуумът"  - не космическият разбира се, а този в цилиндрите, никак не съм съгласен, че е само 1 бар. Разсъждавам така - че като извадим от тези "100 бара" работата, топлинните загуби, триенето, Мъртвите точки и настройките, ще останат точно ОТНОВО ТОЛКОВА колкото да свършат НОВАТА РАБОТА - в следващите тактове, т.е. ако да речем имаме 50% СОР при експлозията, ще имаме точно толкова и при последващата имплозия.
Да не забравяме и разликата в трите концепции - Майер, Найденов, Вълков. Да не забравяме, че те не само са показали принципи на "Горене", но и нови видове електронно осигуряване на процесите, друга механика, други устройства, които съвсем не са като тези (досегашните стари ДВГ), върху които екстраполирате познати вече принципи.
Обобщавайки, мисля, че създавате технологична каша, и се давите в нея вкупом - с две-три изключения.
 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #108 -: Януари 25, 2015, 04:10:44 pm »
1. Приемате, че при експлозията в цилиндъра на ДВГ се получават 100 бара налягане (навън!) - приемаме, че от 30 до 60% от тях се оползотворяват в/от работния ход. Това при дизелите и бензиновите. Къде отиват останалите проценти? - съмнявам се да са само топлинни загуби... Защото тези проценти от експлозията създават инерционен момент във вала (чрез маховика)
Майсторе, въпросните 100 бара (примерни) се усвояват от работния ход с мн. висок процент-над 95%. Повечето загуби са наистина топлинни, всеки знае за колко време прегрява двигател без охлаждане. За инерционния момент си прав, но ако не се оползотвори имплозията, тя неутрализира мигом този "инерционен момент" и се явява паразитна.

И най-важното - "вакуумът"  - не космическият разбира се, а този в цилиндрите, никак не съм съгласен, че е само 1 бар.
Да, и аз не съм съгласен - по-малко от един бар е ВИНАГИ, няма как да е идеален 1 бар!
Няма как да е повече-атмосферното налягане е толкова-факт, а точно то е причина за въпросната имплозия , то е това, което набутва буталото обратно нагоре И НИЩО ДРУГО!
Това е по логиката на класическата физика, разбира се!
Ако за момент допуснем, че има някакъв вид "етерен вакуум", както предположи Кадуцея, тогава вече нещата придобиват друг смисъл, защото вече не говорим за атмосферен (или космически) вакуум, а за свиване на самото пространство, което би увеличило ефекта "n" пъти, понеже бихме имали промяна на самия компонент, в който се създава въпросния вакуум!
Все едно да мерим разстояние с класическа рулетка без да отчитаме факта, че самото разстояние в пространствен смисъл се е "скъсило"!
Това граничи с понятието временна (моментна) "мини черна дупка" обаче, което за мнозина от нас е неприемлива идея :D

Можем само да гадаем и колкото и да бръщолевим, остава ни едно - да дочакаме някой с крайна, реална разработка, пък тогава да умуваме:)
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 04:32:44 pm от Maistora52 »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #109 -: Януари 25, 2015, 04:34:17 pm »
      Маисторе, в заблуда си. От единица енергия внесена в двигателя се оползотворяват само  около30-35%. Всичко останало са загуби:
      -загуби за преодоляване триенето в двигателя,
      -загуби за задвижване на генератора,
      -загуби за задвижване на водната помпа,
      -топлинни загуби през стените на двигателя,
      -топлинни загуби през охладителната система,
      -топлина изхвърлена със изгорелите газове,
      -загуби за засмукване на горивна смес.
    Ако си спомняш на младини даваха мощноста на двигателите по ДИН и САЕ, разликата беше около5% и се получаваше заради това че единия стандарт мереше мощноста без водна помпа и генератор а другия със.
     Наистина ДВГ не е наи-доброто. Ако на някой му се занимава мога да му дам да скенира един стар учебник където всичко това е описано.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #110 -: Януари 25, 2015, 04:40:04 pm »
Точно това, което казва Кадуцея имам предвид.
Ако за момент допуснем, че има някакъв вид "етерен вакуум", както предположи Кадуцея, тогава вече нещата придобиват друг смисъл, защото вече не говорим за атмосферен (или космически) вакуум, а за свиване на самото пространство, което би увеличило ефекта "n" пъти, понеже бихме имали промяна на самия компонент, в който се създава въпросния вакуум!
Точно това "свиване" имам предвид, но като компонента от Еластичността на Средата.
То се предизвиква като реакция на експлозията... Виждал съм го в програма на Дискавъри - при взрив се вижда и реакция на свиване на въздуха, или по-точно на това, което е там, след като въздуха вече е "издухан". Тази "еластичност" я има винаги, и при всякакви устройства, и точно поради нея едно устройство работи, а различно друго не! - парадокс? - но не е!
Дедо Попе, и аз казвам същото, което и ти допълваш - знам го, така е ... но аз говоря за друго...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #111 -: Януари 25, 2015, 05:02:25 pm »
...То се предизвиква като реакция на експлозията... Виждал съм го в програма на Дискавъри - при взрив се вижда и реакция на свиване на въздуха, или по-точно на това, което е там, след като въздуха вече е "издухан". Тази "еластичност" я има винаги, и при всякакви устройства, и точно поради нея едно устройство работи, а различно друго не! - парадокс? - но не е!
Нормално е да има свиване - все пак въздуха е еластичен. След като експлозията го е ускорила до големи скорости, в център на взрива се получава някакъв вакуум. Но бъди сигурен, че ако нещо е устояло на налягането на взривната вълна, последващия вакуум няма дори да го усети... :)
между другото тази еластичност на въздуха и газовите смеси се ползва активно в ДВГ. Ако проверите, ще видите че във всички ДВГ има момент (и то не малък) в който и всмукателния и изпускателния клапан на цилиндъра са отворени едновременно. Изгорелите газове, които до преди малко са напускали цилиндъра с висока скорост засмукват свежа смес от всмукателния колектор още преди буталото да е тръгнало надолу да създава вакуум. Самите изгорели газове с инерцията си създават вакуума.
Също така има цяла наука, занимаващ се с пътя на изгорелите газове след като са напуснали двигателя. Подмяната на "кюнците" на една кола с по-широки, или с по-прави не винаги е най-доброто решение. Подмяната на изпускателен колектор "4-1" (използван в "ежедневките") с "4-2-1" (използван предимно в спортните автомобили) е винаги е панацея, качваща мощността на мотора. Може да се получи (и често точно това се получава) спадне на мощността, проблеми при работа на празен ход, увеличен разход, увеличени вредни емисии... И това отново се дължи на вакуума - заводския изпускателен колектор е предвиден с точно определени дължини на тръбите и е изчислен така, че изтичащите от единия цилиндър изгорели газове да създадат вакуум в тръбата на другия цилиндър, който точно в момента се "вентилира".

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #112 -: Януари 25, 2015, 05:14:07 pm »
    Много сложни приказки за прости неща. Говориш за ударна вълна. При взрив се освобождава някакво количество енергия. Тая енергия се разпространява във всички посоки  създавайки фронт на високо налягане тоест изтласква навън от взрива въздуха, създавайки вакуум вътре в зоната. С отдалечаването й от центъра енергията намалява и в един момент налягането й се уравновесява с атмосферното. Тогава започва обратния процес - на запълване на вакуума до възстановяването на средата.  И затова дърветата се гънат и в двете посоки.
     Какъв е тоя етерен вакуум? Дайте да го  приложим във ДВГ-то, белким му  вдигнем КПД-то.


« Последна редакция: Януари 25, 2015, 07:28:39 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #113 -: Януари 25, 2015, 05:25:07 pm »
Етерна имплозия...хм...подобна теза изложих в друга тема, но малко разбраха идеята :(
Само двама, доколкото помня...
В общи линии принципът е следният:
Когато "раздуем" пространството с концентрирано въздействие на силна енергия в малък участък (експлозия), средата (етерът) му оказва противодействие. При рязко спиране (изчерпване на ефекта), се получава инерционен момент на това противодействие, което "презапълва" създадената разреденост (енергийна дупка) в пространството, давайки кратък "инерционен" излишък от енергия, който би следвало да затихва на вълни.
Аналогия може да се направи при заснемане на падащо метално топче във вода с високоскоростна камера - отваря се "дупка", като при запълването й се образува за кратко връх, пренапълва се, после препълването се разсейва, образувайки затихващи вълни!
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 07:29:38 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #114 -: Януари 25, 2015, 05:26:23 pm »
Здравейте,
И все пак природата не търпи празно пространство - Г. Галилей.
Природата е еклектична. Материя -  липса на материя (недостиг).
При експлозия на гориво (материя) имаме имплозия на нематерия. Проявява се като допълнително изкривяване на пространството или промяна хода на времето, няма свойство инерция. Тази имплозия може се хване с лек елемент - Водород в атомарно състояние или протон. Скоростта на горене трябва да е малка, заради забавеният ход на времето и голямата плътност на материя и нематерия, да имаме свободен водород. За това аванса може да е +50 градуса от ГМТ.
Тази имплозия в електротехниката е ток на разместване и се стремя да я хвана с дупки или индуктивност.
Канчета и горене не са ми силна страна, но ако се проваля с тока на разместване ще се занимавам. Това е вариант Б, който очевидно работи.   
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 07:31:50 pm от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #115 -: Януари 25, 2015, 05:57:56 pm »
juliang, изобщо...бъркаш страшно понятията, говориш за еластичност на въздуха???
Става дума за ЕЛАСТИЧНОСТ НА СРЕДАТА, на самото пространство, не на въздух, пръст или каквото и да е друго, съдържащо се в това пространство!
Да наречеш самият въздух пространство е ...не мога да го определя и ще се въздържа...
При експлозия на гориво (материя) имаме имплозия на нематерия.Проявява се в допълнително изкривяване на пространството или промяна хода на времето, няма свойство инерция.
Няма инерция по време на процеса, инерцията е СЛЕД него при компенсиращия процес, държа да се вниква в това, което пиша!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #116 -: Януари 25, 2015, 07:32:51 pm »
Здравейте,
Най-просто при имплозия се понижава температурата и се повишава плътността на работното тяло.
При ескплозия на газ имаме налягане 100 бара, при имплозия течност с налягане 1 бар. Пиша условно. Цикълът на Карно се връзва, но трябва да се отчита плътността на работното тяло!
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 09:32:59 pm от atos »

lazy

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #117 -: Януари 25, 2015, 10:34:58 pm »
     Това, което е написал juliang е напълно вярно. Като допълнение мога да кажа, че акустичния резонанс се ползва не само в изпускателния, а и във всмукателния тракт на ДВГ. Обикновено се въздържам да пиша, защото почти винаги влизаме в ненужни спорове, но ще кажа, че е по-разумно според мен да изучим работещите изделия преди да създаваме други, които ще работят "разтягайки и свивайки времето"
                                                         Поздрави

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #118 -: Януари 26, 2015, 05:41:44 am »
juliang, изобщо...бъркаш страшно понятията, говориш за еластичност на въздуха???
Става дума за ЕЛАСТИЧНОСТ НА СРЕДАТА, на самото пространство, не на въздух, пръст или каквото и да е друго, съдържащо се в това пространство!
Да наречеш самият въздух пространство е ...не мога да го определя и ще се въздържа...Няма инерция по време на процеса, инерцията е СЛЕД него при компенсиращия процес, държа да се вниква в това, което пиша!
Айде тогава си представи процеса на експлозия във вакуум. Нали няма нищо общо с въздуха...
Във вакуум и последната частичка вещество, участващо във взрива ще се разлети с равномерна скорост, загърбвайки всякакви "пространствени или временни дупки",  които би трябвало да го върнат поне малко обратно...

b.t.w. Не виждам голям мерак частиците да се връщат обратно... По-скоро просто спират доста неочаквано:
https://www.youtube.com/watch?v=Aq5TSs-yX0g
Да, експлозията тук е с класически експлозиви, но все пак говорим за фундаментални неща, а не за характерните особености на ННО взрива.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #119 -: Януари 26, 2015, 11:50:14 am »
juliang, много добро видео ;D
Добре, не виждаш ли какво се случва в центъра на взрива? Само аз ли виждам събирането на материята във "фокуса на взрива"?
Въпреки,че това е външно наблюдение, никой не знае какво точно става вътре през тия милисекунди...