Автор Тема: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата  (Прочетена 251384 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #90 -: Януари 20, 2015, 09:50:30 pm »

4л. са 4000мл. 4000/1600=2.5 мл. вода.
2,5 мл. Х 18=45 литра ННО.
Излиза, че за 1м пробег разхода е 45мл. газ.

Я пак си ревизирай сметките, колега?
Че по моите излиза:
2,5 мл. Х 18=45 МИЛИЛИТРА ННО, което за един метър вече е 0.045 МИЛИЛИТРА- далеч по-малко от една капка обем (обаче газ, не течност).

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #91 -: Януари 21, 2015, 08:23:06 am »
За atos:
При разлагането от 1 мл. вода се получават 18л. ННО.
2.5 мл. Х 18л/за мл. вода са толкова атосе!
Колкото до конденза, може и така да е, но от опитите ми съм установил, че ННО е между 2 и 3 пъти по-ефективен от петролите.
« Последна редакция: Януари 21, 2015, 08:29:14 am от Ksurnev »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #92 -: Януари 21, 2015, 08:44:32 am »
Как е в Смолян ! Има ли сняг ? Е, ли възможно ?? Моят отговор ! Много мерене трябва за да се разбере !
Малка корекция на сметките !  1лт. разградена вода=1866 лт. газ ! 1лт.=1000 мл. ! 1866:1000=1.866 лт. газ от 1мл. вода !
Бъдете здрави !

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #93 -: Януари 21, 2015, 02:40:58 pm »
За atos:
При разлагането от 1 мл. вода се получават 18л. ННО.
2.5 мл. Х 18л/за мл. вода са толкова атосе!
Колкото до конденза, може и така да е, но от опитите ми съм установил, че ННО е между 2 и 3 пъти по-ефективен от петролите.

Ок, така е вярно вече в сметките!
 Поправям ти поста, за да е ясно на всеки, който го чете!
Дали толкова газ излиза от 1 мл. вода вече по-компетентните колеги да кажат-аз нямам информация!
« Последна редакция: Януари 21, 2015, 02:45:31 pm от atos »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #94 -: Януари 21, 2015, 03:56:41 pm »
Съжалявам, окьоравявам, струваше ми 10м да напиша горното, изтървал съм запетайката.
Но, това не променя разсъжденията твърде много. Извинявайте отново.
Поздрави на ННО маниаците!!
« Последна редакция: Януари 21, 2015, 04:35:33 pm от Maistora52 »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #95 -: Януари 21, 2015, 06:01:14 pm »
     Абе момци нещо ми се губи сметката:Да приемем че голфа е 1.6 литра работен обем. Това значи че за всеки един оборот той засмуква 0,8 литра горивна смес/в случая гърмящ газ/.  4 литра вода са  7500 литра газ. Да ги разделим на 0,8 литра и се получава  9375 оборота на двигателя.Вие ми кажете за колко минути ще ги направи двигателя? За мен са десетина минути на празен ход. Тоя голф трябва да е извън земен за да мине 1600км с 10000 оборота на коляновия вал. Ако нещо някъде греша или не съм разбрал моля поправете ме.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #96 -: Януари 22, 2015, 02:30:25 pm »
Е нали влиза и въздух в цилиндрите ...
Не че така излиза сметката, щото за да мине тия км. трябва ННО сместа да е под 1% от цялото количество което влиза в цилиндъра... ма ако е 1% няма да се запали изобщо, а пък ако случайно се запали няма да има мощност дори да превърти вала, какво остава да остава нещо за да движи колата.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #97 -: Януари 22, 2015, 05:10:15 pm »
В двигателя на дедо Илия не влиза никакъв въздух, там е ключа от палатката!  8) 8) 8)
Изобщо не ползва бензин, а голфа като го гледам с тези заоблени фарове е произведен след неговата смърт.
Снимката навярно не е автентична. Знам, че голфа е бил 1100 кубика.
Но, това пак не променя Хода на разсъжденията!!!
Поздрави на ННО маниаците.
« Последна редакция: Януари 24, 2015, 08:32:17 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #98 -: Януари 24, 2015, 08:48:36 am »
Фолксвагена е Голф и е от партидата купета произведени 1991-1998год.
Снимката на страница за Голфове е показателна.
Бай Илия умира 1998г.

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #99 -: Януари 24, 2015, 09:00:39 pm »
Ами ако Илия Вълков, просто е изработил нов разпределителен вал, променил е и мястото на подаване на искрата и е получил ефекта на колегата Владо? Използва енергията на експлозията и имплозията, а втечнената вода отново е влизала в оборот, като тези 4 литра за 1600 км само покриват загубите които са изтървани в природата!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #100 -: Януари 24, 2015, 11:15:28 pm »
Това не отменя въпроса ОТКЪДЕ е идвала енергията? Защото при разлагането на водата се влага точно толкова енергия, колкото се получава и при изгарянето на образуваните газове обратно до вода... Цялата работа е подобна по действие - до акумулатора или кондензатора - влагаш енергия => променяш химичната структура или електростатичната конфигурация, после при желание подкарваш нещата към старото им положение и си прибираш вложената енергия.

Обаче, ако ползваш някаква енергия в повече, то от къде я взимаш? При разлагането на водата, едва ли можеш с нещо "да излъжеш" Природата, та тя да ти даде "добавка" от себе си...
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 09:31:41 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #101 -: Януари 25, 2015, 02:18:36 am »
Обаче, ако ползваш някаква енергия в повече, то от къде я взимаш? При разлагането на водата, едва ли можеш с нещо "да излъжеш" Природата, та тя да ти даде "добавка" от себе си...
Принципно правилни са тези разсъждения.
А ако за миг се усъмним дали е така? Дали е толкова реципрочен процеса?
И дали е изобщо изгаряне, а не преминаване във вид плазма? Аз не мога да се ангажирам с мнение по този въпрос, особено като нямам идея за устройството на самата горивна камера и за целия работен цилиндър...
Да, тия молекули "разложена " и "изгорена" вода трябва да отиват някъде, нали? Отвеждат ли се от камерата, къде отиват?

Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #102 -: Януари 25, 2015, 09:20:05 am »
Относно Голфчето. Газо-разпределителният механизъм е променен. Разпределителният вал е отливан по чертеж, и няма нищо общо с оригиналният такъв. Двигателя ползва Имплозията , а не Експлозията ! Това е причината да се промени изцяло газо-разпределителният механизъм. И още нещо много важно: Енергията при Експлозията е по-малка от енергията при Имплозията !

Всичко това съм го чувал на времето от клиповете, качени в нета, с думите на самият И. Вълков . Клиповете бяха на английски език.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #103 -: Януари 25, 2015, 10:00:47 am »
...
И още нещо много важно: Енергията при Експлозията е по-малка от енергията при Имплозията !
...

Това физически няма как да стане. Дефиницията на Експлозия е разлика в налягането пред и след вълната на експлозията. При експлозия в ДВГ има налягане от около 80-100 бара. Имплозия при нормално атмосферно налягане не може да даде повече от -1 бар - абсолютен вакуум пред буталото и 1 бар (атмосферно налягане) след буталото. Това е всичко, абсолютно всичко което би могло да се усвои.  А то е ... нищожно.

Ако не вярваш, вземи една водна помпа. Добра центробежна водна помпа може да качи вода на 50-100 метра, че и повече. Т.е. може да създаде налягане 5-10 бара. Обаче НЕ СЪЩЕСТВУВА помпа, която може да засмуче вода от повече от 9 метра. На практика могат да смучат от 6-8 метра максимум. И това не е обусловено от изработката на помпата. Просто няма какво да качи водата на повече от 9 метра. Ако имаш най-прецизната бутална помпа и се опиташ да смучеш от 15 метра - водата ще се качи до 9-я метър и над нея до самата помпа ще имаш вакуум. Абсолютен. Е, не точно - ще има водни пари...
Та дори и при имплозия, която създава абсолютен вакуум в цилиндъра (а такава просто няма как да има, освен ако не говорим за анихилация) вътре не може да има налягане по-малко от -1 бар.
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 02:44:40 pm от Maistora52 »

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #104 -: Януари 25, 2015, 12:15:59 pm »
Поне аз така виждам вариант на  възможен процес:
 Разлагане на водата (може извън работния цилиндър, а може и вътре), например с разход на енергия 1 киловатчас.
 Изгаряне и улавяне на голяма част от тази енергия, например 0,8 киловатчас.
 Последващата имплозия дава възможност на буталото да извърши още полезна работа от която да извадим например още 0,5 киловатчаса.
 Като направим баланса се получава 0,3 киловата полезна енергия. При условие, че горивото е вода, няма чак такова значение, че въртим 1 киловат, за да получим чисто 0,3 киловата. Цифрите са съвсем произволни и пожелателни.
 Реални резултати и сметки може да се получат само след реални експерименти. Относно вакуума каква работа може да свърши ще разберете ако си поиграете, чисто теоретично с малко чертане на графики, първата - на промяната на разреждането в цилиндъра при движението на буталото между ГМТ И ДМТ, втората - на промяната на рамото на коляновия вал при това движение. Накрая работата която върши е функция на горните параметри.
 Вакуума се ползва на доста места в техниката, даже и за повдигане с кран и преместване на плоскости. Устройство тип вакуумна камбана с диаметър 400мм спокойно повдига товари до 1 тон.
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 02:46:48 pm от Maistora52 »