Автор Тема: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата  (Прочетена 251650 пъти)

mentgele

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #75 -: Декември 22, 2014, 08:15:31 pm »
Лелееее... братко, такъв гневен пост от теб не съм очаквал!
И ако се замислиш малко, сам ще разбереш, че не си прав.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #76 -: Декември 22, 2014, 09:22:49 pm »
Майсторе, не допускаш ли и за момент, че "колегите" дет са си купили ДВД-тата и си траят, си траят ... от срам? Щот са ги извозили като последни шарани?
Да, ННО газа предполагам има забележителни свойства. Може даже да са полезни в някакви постановки. Примерно за рязане на разни материали. Но да се топлиш с ННО газ, получен от електролиза... значително по-икономично е да се топлиш направо с ток. Т.е. не точно директно с ток, а с климатик.
Не можеш от изгарянето на ННО газ да получиш повече енергия, отколкото си вложил за да разложиш водата до ННО газ. Просто ... не може. Със същия успех можеш да се издърпаш за косата от блатото.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #77 -: Декември 23, 2014, 12:00:58 am »
Аз ги имам тия  двд-та. Ако ги искате мога да ги предоставя. Тя жената с това си вади хляба. В тях не пише кой знае какво. Не знам дали е коректно към нея. Имам ги ако искате ще ги пусна.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #78 -: Декември 23, 2014, 03:15:39 am »
Не става въпрос да ощетяваме Деспа! Въпросът е - къде е цялата информация - ПЪЛНАТА. КОЯТО СЕ РАЗПРОСТРАНЯВА ПО СВЕТА...
Самата Деспа казва: "Срокът на САЩ патентите ВЕЧЕ Е ИЗТЕКЪЛ и информацията се разпространява СВОБОДНО!"...
На мен ми стана още в началото ясно, че в ДВД-тата на Деспа няма нищо особено, но ме хвана яд, именно ЯД - че се продава нещо, което - в общи линии е НИЩО! - ето това е кретенщината. И както казва колегата по-горе - тези дето са купили ДВД-та си траят "от срам" - че са платили пари за това "нищо"...
...
"Времената" вече се менят с такива бесни темпове, че "минутка" само да изпусне човек, и завинаги отива "аут"...
Живеем вече във времето на Свръх Информационно задоволяване - в "Информационна Ера"... е, добре - къде е Цялата Информация?
Милата Деспа, щом ПРОДАВА информация, значи добре знае какво продава... Според мен продава само "плявата" с ясното съзнание, че това не е всичко... Ако беше ВСИЧКО, цяла България (най-после) щеше да гръмне! - ама не гръмна! - защото "всичкото" НЕ Е ВСИЧКО! - А една "полу-истина" е другата дума на една Лъжа!
Не държа никой да се съгласява с мен, защото зад цялата видима "картинка" аз лично виждам, как ни се внушава за сетен път, че освен роби друго нищо не става от нас...
А думите на Илия Вълков звучат като думите на Левски:
"Искам моето изобретение ДА СЕ ПОЛЗВА СВОБОДНО ОТ ВСИЧКИ ПО ЗЕМЯТА!"
Левски живота си даде за тази Свобода. Илия Вълков едвам си я отвоюва същата тази Свобода!
А ние? - Свободни ли сме?
Ако сме Свободни - къде е ЦЯЛАТА Свободна Информация?
Това е, което ме боли - че се СамоЗаробваме с Лъжи! - докато България все повече затъва в калта...
И не трябва само аз да съм гневния, а всички ние трябва да се изправим КАТО ЕДИН - и да ударим с юмрук - с въпроса - ДО КОГА ЩЕ СЕ САМОЗАЛЪГВАМЕ? - един-друг!
...
Не съм тръгнал да си карам колата с ННО-газ...
Не съм тръгнал да се отоплявам с оная "ситна горелка"...
Тръгнал съм да ОТСТОЯВАМ СВОБОДАТА НА БЪЛГАРИЯ!
« Последна редакция: Декември 23, 2014, 05:45:13 am от Maistora52 »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #79 -: Декември 23, 2014, 04:29:00 am »
Изивинявам се нещо, ако не съм разбрал, но доколкото знам има фирми произвеждащи устройства за генерация на този газ. Ако допуснем, че те работят така както трябва, отнякъде са научили как се прави. Общо взето то това би трябвало и да ни интересува - как да си направим генератор на Браун газ. Или все още не е съвсем ясно как се прави устройството поради недостатъчно информация?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #80 -: Декември 23, 2014, 05:15:30 am »
След цялата "олелия" по-горе, и от десетките тук и там постнати линкове, единствена работа върши този: http://forum.gogobg.net/viewtopic.php?f=18&t=242#p1521
... теглете прикачения ZIP файл от карето!
Въпросът тук не опира до морал и "изповядвана" ценностна система.
Те били "лошите" щото били "хитреци"...
а ние сме "добрите" щото сме "глупаци"...
То така излиза!
Я се стегнете и ДЕЙСТВАЙТЕ адекватно с обстановката! ... и вече почти преполовеното ВТОРО ДЕСЕТИЛЕТИЕ НА 21 ВЕК!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #81 -: Декември 23, 2014, 09:04:32 am »
Здравей Майсторе. Ако не се лъжа тази книга, за която си дал линк циркулираше в мазето още преди години. Т.е. някой от членовете на форума беше дал линк от където повечето хора активно занимаващи се с HHO са я теглили и са я чели, при това многократно. Аз съм един от тези хора, макар че по онова време бях предимно гост във форума. Моята разработка имаше за цел, отопление с HHO. Имах или по точно имам една голяма серийна клетка, в момента седи като паметник :) и всички опити с нея ми докараха изводи, че отоплението с HHO е неефективно. Консумацията на ел. ен. е голяма. В книгата ясно е посочено 1,2 KW за 500 литра на час. Най-добрия ми резултат беше 8 литра / мин. при 1 KW което е 480 литра на час. В книгата се говори за импулсен ток, че само той правил Браун газ. Работата е там, че каквито и импулси да подадеш към една клетка, тези импулси изчезват защото клетката има свойството на кондензатор при това със сериозен капацитет, даже същата се зарежда като акумулатор. Разбрах го по неприятен начин, като хванах за клемите откачена от захранването клетка да я местя, половин час след като съм я изключил. :) Схемите за захранване които са дадени в книгата са прости изправители. Не знам за какви импулси се говори тук.

П.С. естествено не съм се отказал от опитите в тази насока, все пак съм похарчил доста пари за пластини от неръждавейка за да спирам до тук. Имам намерение да експериментирам с дестилирана вода и високо - волтови импусли с разрядник. Да пробвам също така с двутактна високоволтова схема която наистина да накара формата на напрежението на клетката да стане импулсно. Под двутактна, разбирай високоволтов транзистор който подава импулс и транзистор който окъсява клетката за да разреди капацитета и или по скоро да го прехвърли във външен кондензатор които да върне енергията от разреждането обратно в клетката при следващия импулс. Схемата е доста сложна, защото трябва да бъде прецизна и за сега съм замразил работата по този проект.   
Поздрави.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #82 -: Декември 23, 2014, 09:49:28 am »
78 страници, от които наистина важните неща могат да се съберат на 1 или 2...
Като видя "изобретение" в което са описани на по 5 страници болтовете и гайките с които се закрепват детайлите, просто спирам да чета.
Има поне 10 страници, в които е обяснено "таблото за управление". Обяснения, които дори и за мен (човек дето едва разграничава транзистора от диода) са меко казано смешни. "Трансформатор не се препоръчва да се ползва, щото падало КПД-то, бил много  шумен..." И това е писано не в 1902 година, а в 1982...
Разбирате ли ... в генератора протича химическа реакция. Тя е основата на цялата история. За нея няма почти нищо споменато в детайли. Но за сметка на това е пълно с най-подробни обяснения за това каква точно PVC тръба от кой точно магазин се купува - неща дето нямат почти никакво въздействие върху продукта.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #83 -: Декември 23, 2014, 11:02:05 am »
Имам Общ въпрос относно ННО генератора на Вълков внедряван в автомобил:

1.Знаем, че в цилиндъра на ДВГ горивната смес изгаря в състояние на повишено налягане вследствие на ЕКСПЛОЗИЯ.
2. А самият Вълков казва: При изгарянето на (Браун газът) в цилиндъра се получава ИМПЛОЗИЯ - Вакуум, вследствие на изгарянето.
...
И к'во пра'им като събираме заедно ХЕМ бензинови (или дизелови)  въздушни смеси изгарящи при Експлозия - ХЕМ, ННО горивна смес изгаряща при Имплозия...
- май, нищо не правим? Или просто си се Взривявяме ей така - за шоу!
Дайте да се разчопли този въпрос... че както наш колега добре знае - в колата му се е случил МНОГО ЯК взрив!... чак капака се беше подбил отвътре, все едно си го ударил с кирка! - лично съм го виждал!
Много добре трябва да се разчопли това, че да предпазим някой да не се утрепе!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #84 -: Декември 23, 2014, 12:21:21 pm »
HHO газа се добавя в бензиновите автомобили в съвсем малки количества, и служи като катализатор, а не като гориво.
Обяснявам (поне както аз си го представям):
Идеята е мотора да се кара със свръхбедна смес. Да се впръсква значително по-малко гориво. Примерно ... 2 пъти по-малко. Обаче при толкова малко гориво тази смес гори много бавно. Мотора просто не може да вдигне обороти, няма мощност. И това става защото в цилиндрите нямаме експлозия, а някакво плавно и спокойно изгаряне.
А HHO газа има огромна скорост на горене. Много по-голяма от тази на бензино-въздушната смес. Затова и ако се слага в големи количества в ДВГ, се получават тези разрушения в мотора.
Идеята на добавянето на ННО газ в гориво-въздушната смес е той да послужи като възпламенител, като детонационен шнур, който да запали едновременно сместа в цилиндъра и да компенсира бавното горене на бедната смес. Ако е в количества от порядъка на 3-5%... имплозията му ще се загуби в разширението на бензиновото горене.
Обаче при съвременните автомобили ... с тия електроники, ламбда сонди и подобни ... обедняването на сместа е много трудно постижимо. Няма как просто "да завиеш кранчето" на горивото. Ламбда сондата не може да каже колко бедна е сместа - тя само казва че в сместа има кислород(бедна е) или няма кислород (богата е). Колко е бедна - не се знае, и тези ламбда-сонди които са по колите не могат да измерят колко. Те са ... качествен измерител, не количествен. Един вид ключ - включено/изключено. Нямат средно положение. За да се знае колко е бедна сместа, трябва широколентова ламбда сонда, трябва и нов компютър в колата, който да може да ползва данните от тази сонда.
« Последна редакция: Декември 23, 2014, 12:27:21 pm от juliang »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #85 -: Декември 23, 2014, 12:45:41 pm »
Преди време имах идея да се смени 'ключовата' ламбда сонда с широколентова и малко електроника. Електрониката да преобразува от широколентова към 'ключова' със съответния алгоритъм в зависимост  от аналоговия сигнал. Получава се така, че автомобилния компютър си работи със стандартната му сонда, а то горенето е  изместено в обеднени смеси. Това може да се направи и с широколентова сонда.
Проблема е , че пробите и грешките излизат скъпо в пари :)
Затова и отлежава идеята ми.

Неактивен wendala

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #86 -: Декември 23, 2014, 12:58:51 pm »
Ето ви ИМПЛОЗИЯ.
https://www.youtube.com/watch?v=67ugdaXoUwk

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #87 -: Декември 23, 2014, 02:59:38 pm »
Това е по-интересно : https://www.youtube.com/watch?v=-iRHE-DzodU
Имам обяснение защо първия вариант със спринцовката вместо имплозия става експлозия и буталото изхвърча. Когато се пълни спринцовката колегата изтегля принудително буталото и освен ННО газ влиза и въздух. При запалването на сместа от енергията на газа се разширява въздуха и става експлозия, а не както се очаква имплозия и буталото да се прибере навътре от свиването на обема газ. Това може да се провери ако някой има чист ННО газ дали е така.
« Последна редакция: Декември 23, 2014, 04:41:25 pm от Maistora52 »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #88 -: Януари 20, 2015, 08:38:30 pm »
Отдавна не съм писал, но се изненадах от една история за Илия Вълков, който си е карал колата с 4л. 1600 км.
http://www.newenergybg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=29:-&catid=1&Itemid=2
Направих си труда да изчисля с какъв разход на газ го е правил.
4л. са 4000мл. 4000/1600=2.5 мл. вода.
2,5 мл. Х 18(л/за 1 мл.)=45 литра ННО.
Излиза, че за 1м пробег разхода е 45мл. газ.
Е ли възможно, ако е така?
Тези дни ще публикувам схема на ДВГ само за Браун Газ. Ще ползвам схеми на ДВГ публикувани тук.
Ще се опитам да кача звуков файл с обяснения.
Поздрави на ЧЕТАТА-А-А!
« Последна редакция: Януари 21, 2015, 02:42:55 pm от atos »

Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #89 -: Януари 20, 2015, 09:08:29 pm »
Искам да добавя само, че голфчето на Вълков е събирало и конденза от гърнето (ауспуха) и е отивало отново в съда с водата. Това е причината повечето хора да смятат, че е наистина много малко количеството вода изразходена за километър.
« Последна редакция: Януари 20, 2015, 09:14:15 pm от Phantom »