Автор Тема: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата  (Прочетена 256729 пъти)

vitan

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #45 -: Ноември 11, 2010, 11:52:03 am »
Пак от въпросната книга: атомния водород отделя при горенето си 3,75 пъти повече енергия от молекулния. Има кой да покрие разликата: Етера/Ефира :) При атомния водород E >> m.c^2 ( >> означава много по-голямо). В книгата описват още по-големи ползи при процесите, но дори коефициента 3,75 е достатъчен.

Проф. Юл Браун е бил наистина способен да направи самозахранващо се устройство, т.е. фрии енерджи :) Щом има книгата му, остава пари и яко бач! За съжаление, аз мога само бач :)

Неактивен fever_wits

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 74
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #46 -: Ноември 11, 2010, 02:30:13 pm »
Т.е. да разбирам, че няма успешно направена водородна клетка във форума, необходима примерно да захранва една кола.
Какво разбираш под това:
... Проф. Юл Браун е бил наистина способен да направи самозахранващо се устройство ...
Имаш предвид да се разгражда водата на водород и кислород и после пак да се събират, и енергията от събирането (окисляването на водорода) да се влага за разграждане на вода ?

vitan

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #47 -: Ноември 11, 2010, 02:45:59 pm »
1. Водородна клетка и генератор на Браунов газ са 2 различни неща. Аз не знам тук да има нещо от 2-те за кола.
2. Щом има доста повече енергия от вложената, значи МОЖЕ някак да стане самозахранване и фрии енерджи - въпрос на техническа компетентност.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #48 -: Ноември 13, 2010, 04:12:14 pm »
Прочетох книгата на Уилям Лайн, направи ми впечетление следната информация. Атомираният водород отделя 109 000 кал/граммол (според Юл Браун е 101 000 кал/граммол) разликата е под 10% и не е важна. По-важно е енергията за атомиране, която е 130кал/граммол. Прави следната сметка 109 000 - 130= 108 887 кал/граммол печалба. Атомирането става с волтова дъга, а може и с оловна амалгама - не ми е ясен химичния състав. Дава атомирането на хелий отделя 407 000кал/граммол. За сравнение атомирането на кислород, по Юл Браун е 117 000кал/граммол. За водород и кислород общо е 218 000кал/граммол-според Юл Браун. Направих връзка с книгата "Летящите чинии на Илюминатите" от В. Терзийски, че атомирането на хелий става с високо напрежение около 500кВ от електростатичен генератор тип Ванденграф. Явно химията работи но инвестицийте не стават с джобни пари. За това съм се насочил към тока, защото става с джобни пари. Ползват се достъпни материали мед, желязо, алуминий, стъкло, смола, пласмаси, хартия и въздух (ефир). Последните ми разработки са да ползвам вихрови токове, интеференция в резултат получаване на надлъжни вълни. Косвеното генериране на надлъжни електромагнитни вълни води до честотно преобразуване и параметричен резонанс.
« Последна редакция: Ноември 13, 2010, 04:20:34 pm от mi68 »

vitan

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #49 -: Ноември 13, 2010, 07:23:18 pm »
......че атомирането на хелий става с високо напрежение около 500кВ от електростатичен генератор тип Ванденграф.
С Тесла не става ли? Мисля да :) Даже би трябвало да е the best. Отговори в твоята си нишка. Тук е за браунов газ... М/у другото имам 2 кварцови пури (без електроди) пълни с чист хелий под ниско налягане. Някой да има конструктивни идеи за тях? Само на лични. Ломуми - не, работа - да.

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Цитат от "НАЧАЛА ФИЗХИМИИ МИКРОМИРА" стр.4

Показано приложение новых теоретических результатов к решению практических энергетических задач на основе низкоамперного и плазменного электролизов воды, в результате которых  затраты энергии на получение водорода  и тепловой энергии из воды уменьшаются в десятки раз по сравнению с существующими технологиями их получения. Кроме того, при плазмоэлектролитическом процессе идет трансмутация ядер атомов щелочных металлов и металла катода. Этот процесс претендует на лидирующую роль в изучении ядер атомов химических элементов.

Канарев също групира атомите с внасяне на допълнителна енергия.

str

  • Гост
Здравейте!
Аз съм нов.
Много време загубих да търся книгата на Уилям Лайн, но неуспешно. Имам молба към vitan, mi68 и евентуално друг да пусне линк към книгата. Аз съм от старото поколение и руският не ми е проблем.
Благодаря предварително!

vitan

  • Гост
Здравей,
Книгата е с авторско право и няма линк. Чети тук в началото внимателно: http://mazeto.net/index.php/topic,2918.0.html

Ако имаш книгата, ще получиш отговор на много въпроси (т.е. на всички съществени и несъществени) и ще си спестиш някой сакатлък. Което е най-важното! Че брауновия газ не е круша, та да я излапаш на 2 хапки :)

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Здравейте!
Аз съм нов.
Много време загубих да търся книгата на Уилям Лайн, но неуспешно. Имам молба към vitan, mi68 и евентуално друг да пусне линк към книгата. Аз съм от старото поколение и руският не ми е проблем.
Благодаря предварително!

Виж тук - Отговор #2
http://mazeto.net/index.php/topic,5274.0.html

str

  • Гост
Благодаря на vitan, благодаря и на Петър!
Видях отговор #2, а също и #3. ;)
Впечатлен съм от реакцията и добронамеренността!

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Благодаря на всички, особено съм впечатлен от труда на Витан, днес видях обема на книгата.
Благодаря на Деси Браун за отзивчивостта, добронамереността и търпението. :)
В този дух на работа можем да успеем.
Прегледах набързо книгата , сега се залавям да я изчета.
Задължителна е за всеки който има сериозни намерения с Брауновия газ.

Caxo

  • Гост
Re: Юл Браун - за него, за ННО-генератора и за книгата
« Отговор #56 -: Декември 20, 2011, 04:53:44 pm »
Ти ще си първия, ако го направиш. Защото иска умения, знания, пари и бач! А не писане на теории.

Юл Браун е преоткрил подобни неща, които в енциклопедии (масоните си признават официално, че по принцип са си техни проекти) с времето са били подменяни и фалшифицирани факти. И умишлено затривани също!!!

Прочетох темата и останах доста объркан.... Първо се казва, че в книгата има цялата технология...после се казва, че до момента никой не е успял да направи точна реплика...Това ме води на мисълта, че дори и в тази книга е много вероятно да има подменени факти. Съгласен съм, че трябва да си плата за труда на човека, но насреща да получа нещо истинско и работещо. Ако някой може да разясни малко от малко нещата ще му бъда благодарен.

mentgele

  • Гост
Вчера по TV+  е имало филм за Илия Вълков, който за съжаление неможах да гледам но от репортажа разбрах, че от около година се занимават българските учени с браун газа.

Ако може някой да качи линк към него. 

mentgele

  • Гост
Благодаря на всички, особено съм впечатлен от труда на Витан, днес видях обема на книгата.
Благодаря на Деси Браун за отзивчивостта, добронамереността и търпението. :)
В този дух на работа можем да успеем.
Прегледах набързо книгата , сега се залавям да я изчета.
Задължителна е за всеки който има сериозни намерения с Брауновия газ.

И как мислиш да направиш автоматично пълненето на около 130 клетки по отделно?

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Заповядайте:
http://star07.in/videogallery.php?video_id=109 - Най-новият филм за великият българин Илия Вълков (Yull Brown), 1 и 2 част

Филмът е доста интересен, има кадри с Илия Вълков, с Деспа има и Тесла. Приятно гледане.
« Последна редакция: Март 05, 2012, 05:59:21 pm от altium »