Автор Тема: Странно се държи новия ми електролизер  (Прочетена 12283 пъти)

rosenmvr

  • Гост
Странно се държи новия ми електролизер
« -: Октомври 31, 2011, 04:07:38 pm »
Колеги направих електролизер с 13 пластини от неръждаема стомана 316л  20см *10см  по следната  схема -ннннн+ннннн-  Пластините са китайски на фирма ОgО, както и уплътненията ( дебелината е приблизително 2мм). Понеже калиевата основа ми е на кристали ,нямаше как да я измеря и  си направих концентрация която да не замръзва  в фризер.
1. Това което ми направи впечатление е че основата се утаяваше в бутилката.
2. Клетката се държи по много странен начин стартовият ток е 10А след 10-15 мин тока скача до 30А и това е максимума. След 30 минути работа на 25 ампера клетката започва да сваля тока до 1-3 А. Продукцията е 1.5л/мин при 26-28А.
3. И не на последно място е цветът на оксивидорода , които излиза в казанчето в бял цвят.
4. Забелязва се бяла утайка в долната част на клетката.
Надявам се да ми кажете къде е проблема.
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 10:44:17 pm от Altium »

amdatlon

  • Гост
Re: Странно се държи новия я ми Електролизер
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2011, 09:14:30 pm »
Не че разбирам, но възможно ли е от високия ампераж, голяма част от енергията да загрява електролита и да се изпарява?
И друго да питам колко голям е пламъка  с това количество газ ( 1.5л)  и колко е голям отвора на иглата, понеже и на мен ми предстои пускане на малка горелка, та живо ме интересува :)

rosenmvr

  • Гост
Re: Странно се държи новия я ми Електролизер
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2011, 09:45:01 pm »
Колега за изпаряване колегите трябва да кажат , но тока не е много голям. Относно иглата беше много тънка,  и пламъка беше около 3 см. Имам идея по нататък да сложа един манометър преди горелката за да виждам кога с какво налягане разполагам, имам манометър от апарат за кръвно налягане той е приблизително до 0,4 от атмосферата.
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 09:13:30 pm от rosenmvr »

rosenmvr

  • Гост
Re: Странно се държи новия я ми Електролизер
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2011, 07:06:34 pm »
Колеги проблема който съм описал по горе се реши с промяна на наклона на пълнещия маркуч на клетката, изглежда не се е допълвала както трябва. И сега малка корекция в данните изложени по горе от мен . Днес направих замерване на тока с ампер клещи и за моя изненада се оказа че амперметъра който съм монтирал върху този PWM   http://www.hhoplus-bulgaria.com/product.php?id_product=15 , като е последователно вързан на минуса който се комутира от импулсния модулатор отчита 25-30 А (Колебае се между двете стойности) , а същевременно ампер клещите показват 14А . Според вас на ампер клещите или на ампер мера е по редно да се доверя и дали това че има PWM с изходна чистота 100Hz пречи на стрелковия уред.
Ако се окаже че токът наистина е бил 14А то тогава съм имал 1,5л оксиводород при 14А.

Моля да ми помогнете в този казус.
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 09:19:50 pm от rosenmvr »

vladtod

  • Гост
Re: Странно се държи новия я ми Електролизер
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2011, 08:00:02 pm »

Я покажи амперметъра, да не е от камион?

rosenmvr

  • Гост
« Последна редакция: Ноември 21, 2011, 09:04:40 pm от Altium »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Странно се държи новия ми електролизер
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2011, 10:07:48 pm »
Колега, като гледам този ампер метър е за променливо напрежение. Иначе 99% може да вярваш на механичните измервателни уреди.  Ампер клещите.... ги Фърли щото яко лъжат.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Странно се държи новия ми електролизер
« Отговор #7 -: Ноември 22, 2011, 09:13:19 am »
Пак стадартният проблем с измерване на импулсната мощност! Не трябва да се забравя, че всички цифрови измервателни уреди са проектирани за измерване на ток или напрежение с честотота 50 - 60Hz. В противен случай, показанията им не са корректни. Същото се отнася и до аналоговите амперметри  и волтметри. Измерването на имулсни мощности(напрежения, токове) беше коментирано някъде из форума. Канарев беше описал някаква псевдо - методика, според която излиза, че неговият електролизер е супер ефективен. Според мен методиката не е вярна.

rosenmvr

  • Гост
Re: Странно се държи новия ми електролизер
« Отговор #8 -: Декември 06, 2011, 12:15:48 pm »
Снимката е грешна колега , моя е за постоянен ток. И сега има ли начин да се измери тока при импулсно захранване.

radonen

  • Гост
Re: Странно се държи новия ми електролизер
« Отговор #9 -: Декември 18, 2011, 07:02:41 pm »
Снимката е грешна колега , моя е за постоянен ток. И сега има ли начин да се измери тока при импулсно захранване.

Естествено, че има. Мери се по време на импулса. След което се умножава по коефициентът на запълване.

@емм:
Доколкото ти следя постовете, си един от най-опитните тук. Би трябвало да се постараеш да не бъркаш ток и напрежение.

rosenmvr

  • Гост
Re: Странно се държи новия ми електролизер
« Отговор #10 -: Декември 22, 2011, 04:38:37 pm »
Колега сигурен съм че сам знаеш че отговора които ми даде по никакъв начин няма да помогне нито на мен нито на друг колега от форума , които има подобен проблем. Ако имах осцилоскоп нямаше да задавам този въпрос. Търся начин да измеря протичащия ток след или преди импулсния модулатор. Тук не търся голяма точност а ориентировъчна стойност на протичащия ток. Пак споменавам че механичния уред и ампер клещи дават разлика помежду си от 10-15А.

radonen

  • Гост
Re: Странно се държи новия ми електролизер
« Отговор #11 -: Декември 24, 2011, 12:06:41 pm »
@rosenmvr:

Значи, не ти трябва осцилоскоп. Най-добре, ако имаш нужните познания си направи генератора с микроконтролер. Така ще е и доста по-гъвкаво. Слагаш си токов сензор, в общия случай шунт. По предния фронт на импусла генерираш прекъсване и мериш пада на напрежение върху шунта. Слагаш си едно дисплейче и си го визуализираш.

Весели празници ... :)))