Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Икономия на гориво с капсули Цериев диоксид.

<< < (2/4) > >>

fade:
Ето още инфо http://www.celcat.gr/   8)

kdt:
Дори да се шашка ламбда сондата, икономията е налице. Предполагам че с муфа или електроника, може да се постигнат още по-добри резултати, но аз лично харесвам устройства неизискващи подръжка. Капсулите са скъпи - за момента най-евтината е 480 лева. В "братска" Гърция са в евро!!! Мое  лично мнение е, че цената за България е прилична...
Колкото до зареждането - състава на церия е различен за дизел и бензин. Изкарват между 80 и 100 хиляди километра, в зависимост от начина на каране, а ако поставиш по-голяма капсула, тоест за по-голяма кубатура може да избуташ и повечко километри.

fade:
Значи ето простата рекапитулация. Колата ми в момента на смесен разход е 10л/100км => 20% икономия 8л/100км Пропан-Бутан 1.33лв/л. Или изминавам един км. с 8*1.33/100 =  0.1064лв. От тук 480/0.1064=4511 км. Това означава, че си връщам инвестицията за ~5 месеца (карам по около 900-1000 км на месец). Той моят кислороден сензор и без това най-вероятно е забил, щото до преди няколко месеца разхода ми беше 8.5 - 9л/100км така че... няма да и пречи мноо, мноо на вашата капсула.
Имайте предвид, че колата е 150 HP, а аз карам доста... енергично, но пък примерно по рекламните материали в нета пише, че ефекта от ползването на капсулата е именно при такива режими.
Въпросът ми обаче е следния:
К'во прайм ако т'ва нещо не ми даде 20% икономия?

brevis:

--- Цитат на: kdt в Октомври 12, 2011, 10:58:58 am ---Дори да се шашка ламбда сондата, икономията е налице. Предполагам че с муфа или електроника, може да се постигнат още по-добри резултати, но аз лично харесвам устройства неизискващи подръжка. Капсулите са скъпи - за момента най-евтината е 480 лева. В "братска" Гърция са в евро!!! Мое  лично мнение е, че цената за България е прилична...
Колкото до зареждането - състава на церия е различен за дизел и бензин. Изкарват между 80 и 100 хиляди километра, в зависимост от начина на каране, а ако поставиш по-голяма капсула, тоест за по-голяма кубатура може да избуташ и повечко километри.

--- Край на цитат ---
Понеже я чета вече на 29 места тази прословута муфа, да поясня следното: Поставянета на муфа на сондата е начин да се "тунингова", отдалечаването на сензора от нормалния път/поток/ на газовете заблуждава компютъра, че сместа е бедна и той вкарва повече гориво, т.е. на изхода на ауспуха замерените на тестер газове ще бъдат като за богата смес / каквато е всъщност /. В конкретния случай решението се казва "ламбда емулатор" - прост генератор на правоъгълни импулси. Съжалявам за отклонението от темата- очертава се да бъде много интересна

oneman:

--- Цитат на: fade в Октомври 12, 2011, 01:34:49 pm ---Значи ето простата рекапитулация. Колата ми в момента на смесен разход е 10л/100км => 20% икономия 8л/100км Пропан-Бутан 1.33лв/л. Или изминавам един км. с 8*1.33/100 =  0.1064лв. От тук 480/0.1064=4511 км. Това означава, че си връщам инвестицията за ~5 месеца (карам по около 900-1000 км на месец). Той моят кислороден сензор и без това най-вероятно е забил, щото до преди няколко месеца разхода ми беше 8.5 - 9л/100км така че... няма да и пречи мноо, мноо на вашата капсула.
Имайте предвид, че колата е 150 HP, а аз карам доста... енергично, но пък примерно по рекламните материали в нета пише, че ефекта от ползването на капсулата е именно при такива режими.
Въпросът ми обаче е следния:
К'во прайм ако т'ва нещо не ми даде 20% икономия?

--- Край на цитат ---

Колега fade, нещо не ми харесват сметките ти.
Икономията между 10/100 и 8/100 е 2 литра * 1.33 = 2.66 лв. на 100 км.
Тогава 480 лв. / 2.66 лв * 100 км = 18045 км пробег за да си изплатиш капсулата.
Или при твоят пробег 1000 км/месец ще ти трябва година и половина преди да реализираш реална парична икономия.
Освен ако капсулата не дава икономия от 80%  ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия