Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Комутатор на магнитни потоци с двупосочна комутация на потока

<< < (6/9) > >>

TINI:
Бат- Ванко, пътят към професурата е дълъг и нерадостен.
       http://www.magsy.cz/bg/page/11221.magnitni-lesi/ - МАГНИТНИ ЛЕЩИ (ПОТ МАГНИТ)

varvarin:
Според мен това което ни трябва е Transient analysis. Магнитостатиката дава представа за установения режим в магнитната верига. В динамичен режим нещата да доста по различни. По принцип може да се насложат един след друг статични режими но това няма да е много достоверно. Магнитната проницаемост например е различна за различни честоти. В досегашните си опити съм използвал честоти за които са били предназначени материалите на постановката - силициева ламарина на 50 херца и ферит на 15 килохерца. Специално ферита започва доста да загрява при честоти от порядъка на 30-40 килохерца тъй като е предимно от стари телевизори и предназначен за 15-тина килохерца.

Bat_Vanko:
Tini, имаш ли идея как може да се използват тези магнитни лещи?
Точно такова наслояване правя, като имам предвид, че тока може да се изменя от 0 до Imax дори в рамките на един полупериод. С това се изменя и индуктивността на товара и влиянието върху скоростта. Съответно това влияе върху пределния ток в товара (вероятно го намаля). Но все пак като за начало трябва да започна отнякъде. Със тези симулации определих влиянието на различни фактори върху качеството на работа, така че и магнитостатиката върши добра работа.
Успех!

varvarin:
Когато нещата се раздвижат се виждат фактори, които в статичен режим няма как да забележиш. С магнитостатиката може да оптимизираш магнитната верига така, че да получиш максимална промяна на потока в товарната сърцевина. Въпроса обаче е в това за колко време ще получиш тази промяна - този отговор магнитостатиката не го дава, а той е решаващ за крайния резултат.

Поздрави!

Bat_Vanko:
Прав си! Така е! Уча се в момента. Хайде качвай тази проклета програма, че да се получи дебат.
Успех!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия