Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

Комутатор на магнитни потоци с двупосочна комутация на потока

<< < (5/9) > >>

Bat_Vanko:
Всъщност не липсва причинно следствена връзка, а логиката е обърната, но това не влошава резултата: В програмата се задава управляващия и товарния ток (в А*намотки, аз съм задал по подразбиране 1 навивка), компа изчислява при тази реакция на товара колко ще бъдат разсеяния и полезния магнитни потоци. От тук вече започва неопределеността – приемам, че полезния поток се изменя линейно от -90% Физч до +90% Физч за време dt и получавам индуцираното напрежение в изходната намотка според товарния ток (товарната диаграма на генератора). Тази диаграма има максимум близо до точката на работоспособност на конструкцията. Този максимум при изходен ток 1 А * 30 навивки ще бъде един и същ с този при ток 30 А * 1 навивка. Програмата може да изчислява индуктивността на бобините, но аз още не съм и намерил цаката.
Скоростта на комутация в товарната намотка ще се определя от индуктивността ѝ. А тя може да се определи по следните две формули: от потокосцеплението ξ = L * (di/dt) в случая то е равно на пада на напрежение при номинален товарен ток; и от друга страна от формулите за индуктивност на трансформатор при голяма въздушна междина (това в случая е ПМ). Индуктивността не може да бъде определена еднозначно защото зависи от ефективността на заключване. Ако трябва да получаваме на изхода 400 V напрежение при работна честота 10 kHz ще бъдат необходими 10 навивки и товарния ток не може да надхвърли 3 А, а при 50 kHz и 2 навивки изходния ток вече ще бъде 15 А. Затова мисля, че ще трябва да се стремим към по-висока честота и по-малко товарни навивки. Така се намалява и индуктивността на товара.
Относно управляващата намотка можеш да видиш симулациите по-напред – около отворения ключ голяма част от сърцевината е наситена без да е подаден някакъв ток. Това намалява индуктивността на намотката и позволява по-бърза комутация. До някаква степен скоростта на комутация се подчинява на закона за сумиране на потоците, но това е нелинейно и силно се изкривява от товарния ток.
Мисля, че е крайно време да минеш на поне XP, не знам дали ще намериш нова програма за стара OS. Иначе програмата Maxwell може да изчислява и механични конструкции работещи с постоянни магнити или електромагнити. Да определя въртящите моменти и т.н.

Успех!

varvarin:
Според мен трябва да се зададе само управляващия ток или по скоро напрежение във функция на времето а всичко останало е резултат от това в зависимост от магнитите веригата и товара. Ако зададеш входния ток като функция на времето тогава не е ясно как ще изглежда необходимото напрежение за да получиш такъв ток. Ако желаеш мога да ти дам например параметрите на феритната постановка за да и направиш симулация. После може да сравним с практиката.

Не ми трябва нова програма а такава която да работи на W2K. На този Maxwell библиотеките му се инсталират без проблем, но самия той реве че искал ХР. Писнало ми е от долни комерсиални лъжи, убеден съм че ако се извади теслата ще тръгне и на 2К както това се е случвало и на други такива програми... На всичко отгоре няма версия и за 32 битов Linux.

Поздрави!

Bat_Vanko:
Програмата изчислява магнитостатика, вихрови токове, Transient анализ (предполагам, че това е анализ във времето) и електростатика. Но до момента съм усвоил само 2D магнитостатиката. Мисля, че за да изчисля индуктивност трябва да работя в 3D. Може все пак да опитаме стига да не е 3D.
Успех!

TINI:
С Анализ 3-4 по АНСИС  няма как да стане. По скоро ще стане с магнитни лещи.
   Поставете Го, във Вакуум, като се опитате да генерирате В.....а през КМП.
  П.П.
Го - устройството 1-ва страница.
В.....а - всичко което не разсейва МП.

Bat_Vanko:
Tini, ако разбрах какво казваш, професор да стана!
Varvarin бобинките са готови. Импрегнирани са със силиконов каучук, и добре би било да се поставят в контейнер или да се покрият със стъклотъкан за предпазване от удар и откъртване на парченца материал. Пиши на лични как процедираме нататък.
Успех!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия