Алтернативни енергоизточници > Testatika, електростатични генератори

Електростатична индукция

<< < (3/8) > >>

Радико:
Струва ми се, че не е нужно да се произвеждат 102 електрона. просто опираме до малко повече математически изчисления. статичното електричество нужно за придвижване на електроните се постига с много малко енергия.
Големият въпрос е:
 Колко  енергия ще произведат електроните прелитащи през намотката. Дали ще е повече от необходимата енергия за завъртане на електростатичния генератор. Дали не сме пред разгадаване на тайната на комуната в Швейцария. 

The Phantom:
Разгледайте внимателно втората и третата картинки, намиращи се във вторият пост на gotiniq7, моля ! След кратък размисъл става ясно, че след като се натрупа отрицателен заряд (електрони) в сферата, и се прекъсне заземяването, то електроните остават в сферата, и са достъпни за експлоатация !
 Ами до тук е добре. След като изчерпим електроните, отново трябва да включим заземяването, и в същото време да подадем положителен импулс на пръчката (намотката или електромагнита!), за да заредим отново сферата. Крие ли се някъде тук Зайо Байо?  :)

едит: Според Тесла, Земята е отрицателно заредена, и заедно с атмосферата представлява кондензатор. Остава да накараме електроните в Земята да свършат полезна за нас работа.
  Аз също споделям мнението на Тесла. Защо ли? Ето аз как си обяснявам нещата.  Атмосферата играе ролята на диелектрик между Земята и Космоса. Защо светкавиците (става въпрос за светкавиците Земя-Въздух) са там, където има дъжд? Отговорът е простичък -  както знаем водата е проводник! Светкавиците са същите както разрядите при искрището. Водата е мостът между двете плочи Земя (отрицателно заредена) и Космос (остава да е положително зареден!) Но дъждът не свързва двете плочи. Той само намалява разстоянието между тях (или по-точно казано, това е утечката, или слабото място в диелектрика). И когато това разстояние стигне достатъчният минимум за прескачане на искрата, ние имаме разряд.
 И да до уточня - Тук не намесвам облаците, защото обяснението става доста по-сложно. Само ще вметна , че облаците са пара - кондензирани капчици.

Velektra:
Точно това ме притеснява, че в случая на сферата ще се натрупат толкова електрони от Земята (отрицателен заряд), колкото има подадени положителни такива заряди от нашия източник.
Ако подаваме повече положителни ще получаваме повече електрони. Но къде е тогава кяра от файдата?

The Phantom:
Ами ако ползвате доста силничък неодимов магнит ориентиран с положителният си полюс към сферата? Ами ако този магнит не е само един? Ами ако се добави и  намотка така ориентирана, че магнитното поле от намотката да съвпада с това на магнита, и го увеличи ?

 При ползване на много малък входящ ток (разбира се че ще е пулсиращ) + повишаващ трансформатор какво се получава на изхода ?

mi68:
Здравейте,
 Според мен друг принцип действа. Отвеждане на противоположния поток в нулева точка. При електростатиката е заземлението, при магнетизма е безидуктивна бифилярка.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия