Автор Тема: Проектиране на суха клетка - 80А/12V  (Прочетена 19995 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Проектиране на суха клетка - 80А/12V
« Отговор #15 -: Юни 11, 2013, 07:44:10 pm »
Ctah ! Това е чудесно ! НО Радонен не е коректен в заданието ! Като начало, да уточни за какво ще ползва тези 8 л/мин. газ, за да е ясен и източника на захранване ! А относно импулсното: Колко хора в България са на ясно какво е това ? И колко хора могат да си направят такова ? Бих написал много 100% работещи съвети за електролизата от А до Я но трябва да зная с какъв ресурс разполага човека захванал се с това ! Електролизер произвеждащ качествен газ не може да бъде създаден без познания и наличие на технологично оборудване ! Още по малко без познания  по електричество и химия ! Не целя, никого да разочаровам или откажа от намеренията му да получава оксиводород или браун газ ! Форумът е за това да си помагаме както можем ! Искам само да предпазя повечето блъскащи се в това желание от наивното мислене че, като пъхнат две лъжици в буркан солена вода и подадат ток  вече са създали електролизер !!!!!

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 418
Re: Проектиране на суха клетка - 80А/12V
« Отговор #16 -: Юни 12, 2013, 10:14:14 am »
 Напрежението може да се дръпне от трансформатор с вторична намотка от дебел проводник, нещо като медна шина. :)После вече за какво става са подробности. По добре е да се захранят последователно свързани отделни електролизери, всеки със собствен електролит с по високо напрежение и то да се подели между тях, могат да бъдат един корпус, един уред, но електролита на всеки да е самостоятелен, може да се доливат от общ резервоар с дестилирана вода, тъй като тя не провежда ток.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Проектиране на суха клетка - 80А/12V
« Отговор #17 -: Юни 12, 2013, 06:26:29 pm »
Мога да ти пусна снимка на 2.2 kW трифазен траф, навит с шина на трите бедра, изправям през ларионов мост и на всеки 20 А напрежението кляка с 1 В.  Мисля че Ctah по е по близо до истината ! И не само това ! При добре проектирано ключово захранване загубите в трансформацията са поне 20% по малки ! Все пак ми се струва че коментираме нещо излишно ! Добив от 8 лт/мин. не е за 12 В. електролизер !? При DC  електролиза посмъртно не могат да се получат 8 лт. с приложена 12Х80=960 W приложена мощност за 1 мин. !!

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 418
Re: Проектиране на суха клетка - 80А/12V
« Отговор #18 -: Юли 06, 2013, 08:44:25 pm »
 Не няма смисъл да спорим, излишно е и си е така както казваш. Безсмислено е да се преобразува ток в газ - водород при големи загуби на ток дори в трансформацията му с по ниско напрежение.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Проектиране на суха клетка - 80А/12V
« Отговор #19 -: Юли 06, 2013, 09:08:13 pm »
Като отворихме лаф, пак за електролиза, вижте на какво попаднах ! Със сигурност, много любопитно видео и още по любопитни коментари (за четящите английски) !http://www.youtube.com/watch?v=iuT7LqMmixw
http://www.youtube.com/all_comments?v=iuT7LqMmixw

radonen

  • Гост
Re: Проектиране на суха клетка - 80А/12V
« Отговор #20 -: Юли 10, 2013, 09:54:22 pm »
Много съм коректен даже в заданието. Не съм искал някой да мисли от къде ще дръпна този ток. Имам ресурса на над 1000А за доста продължително време.