Автор Тема: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна  (Прочетена 34328 пъти)

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #15 -: Юни 20, 2018, 07:31:39 pm »
  Момчета, защо не пишете за ОРГОНА. Там може спокойно да съчинявате.
 
Да правилното хранене е наистина важно но, още по-важно е и изчистването на организма от отпадните процеси при преработката на храната. Един интересен пример за човешкото невежество и мазохизъм мога да дам от онзи ден при срещата си с един приятел с който не се бяхме виждали от години. Та срещата беше в градският парк и при първият си контакт с него ми направи впечатление че е вече ходещ мъртвец. Поразговаряхме малко и се опитах деликатно да му намекна че, батерийката му с жизнена сила е на червено но, явно омотан в собствената си паяжина от мисловни процеси, не осъзнаваше дереджето си. Та между малкото разговори му казах че трябва да пие повече вода и да не се прехласва по-алкохола, кюфтетата и химията която си купува от хипермаркета, а той ме изгледа мъдро и обясни че, е стигнал до един извод - водата пречила на мисловните му процеси защото разреждала кръвта и така невроните в мозъка му мислели по-бавно. :) :) Гледах го опулен и недоумявах сериозно ли говори или си прави майтап. Но, човека продължи задъхвайки се и охкайки да защитава доводите си че, видите ли гледал един научно популярен филм в който направили експеримент със студенти като преди изпит дали на едната половина по-две бутилки минерална вода а, на другата половина не дали. И така на самият изпит студентите който пили минерална вода изкарали с една единица по-слаби оценки от другата половина. Просто ококорих очи и не знаех какво да кажа. Ако вземех да му обяснявам погрешността на направените от него изводи щях да пропилея времето си в напразно говорене(най-вероятно въобще, нямаше да ме разбере) а, ако премълча щеше да ме гложди съвестта че, не съм му помогнал. Накрая му казах че, неговата теза е много погрешна и нека да размишлява над това което виждат очите му за себе си и мен( а аз пия вода постоянно и то в големи количества). Та това е! Само времето ще покаже кой е бил прав!
И така, дамички и господинчета просто не мога да се начудя на човешката нищета и невежество. Как тъпотията властва и човека който се "има" за квидесенцията на природата е затънал до неузнаваемост в собственото си надменно безочие. Просто е жалко!
Та мисълта ми да вляза и да пиша беше за да предложа да не се разглежда само това което въвеждаме в телата си като хранителен продукт ,но и това което извеждаме от него! За мене е много важно и последното! За вас не знам!!!
  Много убедено изказване. Дори автора сам си вярва.

Интересна лекция на тема 'кафе и чай"
https://www.youtube.com/watch?v=SxZ9fi6OOlk
  Интересна е силно казано. За чая и кафето е писано и говорено толкова много, а може да се продължи още повече. Този тука твърди, че са вредни, а друти веднага могат да кажат " кафето предпазва от Паркинсон, чаят удължава теломерите...и т.н.
 
И какво му е интересното на този лъжлив брътвеж. Каде са му доказателствата на този амрикански тъпак.
Единственият рален експеримент по въпроса е направен от краля слънце Луй Филип.
Заповядал да сложат на строга диета двама осъдени на смърт братя близнаци. Единият бил САМО на кафе и хляб другият САМО на чай и хляб. Целта била да се реши експериментално веднъж завинаги кое е по вредно, чая или кафето.
Ха познаи кой умрял пръв при тази строга диета.

Така де. Какво му е? Интересното са само едни 150-ина години разлика м/у двата краля, но... Историята е много лошо нещо.
  След захарта да попишем и за другите бели убийци. Бяло брашно, бял ориз, бяло ГМО, бяла мечка, бяла смърт...
Жълтият кантарион е полезен. Елементарно е, неговият спектър на отразена светлина се намира в друга област и преплитайки се с х- бозоните на оргоните, добива голяма сила. Но за енергия не е сигурно още, поради кривия вектор.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #16 -: Юни 20, 2018, 07:46:20 pm »
И какво му е интересното на този лъжлив брътвеж. Каде са му доказателствата на този амрикански тъпак.
Единственият рален експеримент по въпроса е направен от краля слънце Луй Филип.
Заповядал да сложат на строга диета двама осъдени на смърт братя близнаци. Единият бил САМО на кафе и хляб другият САМО на чай и хляб. Целта била да се реши експериментално веднъж завинаги кое е по вредно, чая или кафето.
Ха познаи кой умрял пръв при тази строга диета.

Предполагам този, когото палачът първи е бастисал?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #17 -: Юни 20, 2018, 08:21:49 pm »
Не.
След доста години били помилвани и освободени, което обаче се случило след смъртта на експриментатора.
Моя е грешката за името му. За Луй четиринадесети става дума не за Луй Филип.
Не доживял да види края на експримента. Така и не станало ясно кое е "по вредно" от двте.  Аз бих формулирал въпроса:
Кое е по малко полезно, чая или кафето.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #18 -: Юни 20, 2018, 09:19:36 pm »
Е, ти сега вече взе да шикалкавиш ;D
Хем да познаем кой умрял пръв, хем - и двамата били помилвани...
Да взема да хвърля един боб лииии...?

Няма полезни и вредни неща в храните, има вредна доза!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #19 -: Юни 20, 2018, 10:04:10 pm »
Не шикалкавя бе. кралят е умрял пръв Изводите оставям за вас. В момента в дира има едно много показателно интервю с една женица излекувала се от рак по нова българска технология, но това най важното за случайте като в тази тема на това никой не обръща внимание дори и тя самата.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #20 -: Юни 20, 2018, 10:56:19 pm »
Много сложно за мен дойде второто ти изречение, особено последната му част...затова и не смея да го модерирам - и понятие си нямам какво искаш да кажеш?

Дай да я видим тази технология?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #21 -: Юни 21, 2018, 08:14:03 pm »
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/istoriyata-na-edna-zhena-preborila-rak-na-gardata
Това е втората статия по конкретния случай на която се натъквам в нета. Дали и първата не беше пак в дира, както и да е.
Не технологията на лечние е от значение за тази тема в нашия форум. За технологията си има конкретна подходяща тема и като се има в предвид значимостта и за спасяването на човшки животи е задължително да се обсъжда там а не тук. За тук за значими само няколко изречения от цялата статия:
Цитат
Тя е в последен стадий на рак на гърдата, с метастази не само по костите, но и в лимфните възли. При такова състояние прогнозите за живот са около три месеца, казва д-р Христо Дамянов.
По надолу жената сподля:
Цитат
Аз не ям месо, вегетарианка съм. Няколко години след това се отказах и от рибата. Наблягам на зеленчуците и постната храна, плодове също, например ябълка, ако ми се хапва плод. Сега през лятото имаме толкова прекрасни плодове и си позволявам да опитам. Но месата, сметани и тем подобни не съм ги близвала. Кафе, алкохол, цигари да не говорим, които са абсолютно забранени.
От това се разбира, че няколко години след като е станала вегетарианка се е отказала и от рибата. значи е вегтарианка от години а прди 18 месца е била на смъртно легло. Та питам се помогна ли и вегтарианството, по точно за какво и е помогнало? Да се отърве от смъртния одър или да стигне до него. Защото това което е сигурно в случая е, че от смъртта я е спасил доктор Дамянов а не вегетарианството. И малко по нагоре чета, че и киселото мляко било вредно!!!!
Ако има поне едно нещо полезно в тези 111 хиляди квадратни километра то е киселото мляко.
За мен извода е следният:
Щом като слагат на равно по вредност киселото мляко с кафето, аз който пиех по две кафета на ден от утре ги правя на четири.
Моя приятелка, също вегетариянка не можа да стигне до този доктор. И на нея вегетарианството много и помогна за последният и път.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #22 -: Юни 21, 2018, 09:50:26 pm »
Ние сме проектирани, да ядем месо!
Поне производните му белтъчини в други животински продукти - яйца, мляко...без тях метаболизмът търпи насилствени промени, които може да са фатални, ако духовно и енергийно човек не е подготвен за подобен преход.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #23 -: Юли 04, 2018, 05:55:33 pm »
http://megavselena.bg/poleznoto-privikvane-kym-kofein/
Тази статия добавя още един довод в полза на изказванто ми от по горе:
Цитат
Щом като слагат на равно по вредност киселото мляко с кафето, аз който пиех по две кафета на ден от утре ги правя на четири.
Нещо повече.
Мамят ви колеги, Мамят ви. както кафето така и захарта е изключително ползна за организма. Всеки който твърди, че захарта е вредна е или измамник или "ретланслатор" повторител спомагащ дйността на някой измамник твърдящ че захарта е вредна.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #24 -: Юли 04, 2018, 07:48:47 pm »
Колеги, Радико е прав. В нашия край има една народна мъдрост: " БЛАЧКОТО БАЛНО НЕ ЗНЕА"
Но има една подробност - тези, които консумират повече животински мазнини, ако консумират и повече захар, мазнините им се лепят ЯКО.
На "организама" му е по-лесно да си набави енергията от захарта, а мазнините да ги слага на депо.
Въпрос на баланс.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #25 -: Юли 04, 2018, 08:08:11 pm »
Значи количествата са си съвсем отделен въпрос. Когато става дума за свръхголеми дози нищо не е бзвредно и всичко може да доведе до смърт. Дори и най чистата планинска вода поета в количества над 5 литра "през носа обаче" води до моментална смърт.  Естествено поради удвяне но си е смърт. Едва ли има човек в този форум който да не е съгласен, че недояжданто е за предпочитане пред преяждането.

Неактивен kinggod

  • Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #26 -: Юли 30, 2018, 10:31:10 am »
Много интересна и полезна тема! Хората въобще не се замислят с какво се хранят и после се чудят къде грешат. Повечето болести имат пряка връзка с храненето, стреса и естествено генетичната предразположеност. Мисля че не е необходимо да се изпада в крайност, но свеждането на захарта до минимум е наложително за всеки.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #27 -: Юли 30, 2018, 12:03:55 pm »
Не, не повечето ВСИЧКИ болести се причиняват от форма на живот, я бактерии, я вируси.
Какво значи да сведем захарта до минимум. Захарта е гориво за човека и както автомобила има нужда от стехиометрична горивна смес така и човека има нужда от стехиометрично количество захар. Бедната смес води до повреда както на автомобила така и на човека.
Твърденията за някаква вредност на захарта са в резултат от гибелната за много хора комбинация между четящи доверчиви балъци и безскрупулни жадни за печалби пишещи и говорещи по телевозии тарикати. Какви ти тарикати това са си чисти измамници.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #28 -: Юли 30, 2018, 03:35:34 pm »
Радико е напълно прав. Малко ще допълня, че ако захарта на човек е със стойност нула. Смъртта настъпва мигновено.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Захарта - чиста, бяла и смъртоносна
« Отговор #29 -: Юли 30, 2018, 07:52:50 pm »
kinggod говори за различно нещо!
А именно - за приема на готова рафинирана (кристална) захар!
Много по-добре е организмът да си я набави сам чрез разграждане на полизахаридите до глюкоза, отколкото да му я натъпчеш готова, рафинирана :D
"Цикъл на Кребс", някой помни ли го това от училище? Когато се прескочи даден цикъл, системите се ошашкват, потиска се производството на инсулин и т.н.
То е все едно да се зобиш редовно с тестостерон, ами...организмът след време спира да го произвежда, щото няма нужда от тази система и тя закърнява!