Автор Тема: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер  (Прочетена 32249 пъти)

plam40

  • Гост
След много месеци сблъскване с проблеми от всеки род ... резултата е на лице :

<a href="http://www.youtube.com/v/qwjF37E3SJI?version=3&amp;amp;hl=en_US" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/qwjF37E3SJI?version=3&amp;amp;hl=en_US</a>

Надявам се да ви хареса !
« Последна редакция: Юли 31, 2011, 12:01:56 am от plam40 »

puschi

  • Гост
Здравей колега! Относно изработката: ПРЕКРАСНО. Относно постигнатото / като ефективност /: ОТЛИЧНО. Сметнато наум / може и да бъркам, но пак казвам че е по трънския курс /, ефективността е около 75% /което клони към максимум за този тип клетка/. Едно нещо не мога да си обясня / това не е критика, заяждане или както искайте го наречете /, защо болшинството от Вас са се ориентирали към така наречената СУХА КЛЕТКА. Моето мнение / което не е изградено въз основа на гледане на видеоклипове в youtube, а на реали експерименти //първата ми клетка е тип СУХА// /, е че сухата и класическата серийна клетка са най-трудни за изработка и най-икономически неизгодни.

vitan

  • Гост
plam40, поздравления :) !

Но тази торта ще има ли черешка? В смисъл горелка. След като достатъчно излезе въздуха от маркучите, по звука, с който се пали пламъка може да се види, дали има Браунов газ и в какво съотношение е той. По снимка не може да се каже.

А ако ще го ползваш професионално, мисля липсват всички защити. Може и да греша, но не ги виждам. Градуси – супер, но има няколко автоматични блокировки. Бълбучника от какъв материал е?

plam40

  • Гост
   Клипа е изключително и само с демонстрациона цел. Реалната система не съдържа пластмасови детайли ( с изключение на помпата ). Скоро ще публикувам още материали по темата.
   Относно избора на клетка ще отговоря така - моята гледна точка винаги е била въз основа на масова производство, взел съм предвид доста фактори, именно за това и времето и средствата инвестирини в този проект са в сериозни размери. На първо място стои надеждността и качеството на продукта. Цялата система е комерсиално ориентирана, но целта е нивото на реализация да е възможно най-високото достъпно на пазара.
  Горелката не е основен обект на интерес за дадения проект, но може в близко бъдеще да направим малка демонстрация.

Поздрави на всички!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
plam40
Поздравления и от мен! Особено ми допада подхода ти, максимално качество и ефективност, пазарна ориентираност.  Аз също прилагам този подход /доколкото са ми възможностите/ при оптимизаторите за гориво. Нищо направено в един екземпляр, предимно за задоволяване на егото, няма бъдеще.  За мен целта на този форум е именно тази - да даде възможност на добрите идеи да стигнат до пазарна реализация - след масови и разнообразни експерименти на много умни глави наведнъж. Ако изкараме най-добрия електролизер, най-добрия оптимизатор, най-добрата схема на нещо и т.н. - тая страна ще се пооправи...
Отново поздрави и успех!
« Последна редакция: Юли 30, 2011, 12:18:49 pm от caduceus »

plam40

  • Гост
Благодаря на всички за проявения интерес !!!

Дебита от оксиводород при 13.6В и 50А е 5л/мин. КПД не съм пресмятал тъй като това е извън нуждите на проекта. Количеството газ е повече от достатъчно да окаже съществено влияние върху консумацията на гориво от средно голям ДВГ.

Ето го и в близък план:


donhuann

  • Гост
50A. Ще окажат хубаво влияние върху ДВГ то  :o :o :o Това става само за горелка, хубава но не и за ДВГ. По мое мнение..... ;)
« Последна редакция: Юли 30, 2011, 09:51:40 pm от donhuann »

plam40

  • Гост
Извън темата ...
До преди да прочета поста на donhuann, си мислех, че не е възможно това да е български форум ! С други думи ... толкова позитивни отговори още от самото начало ... няма начин ... и ето, че веднага се появи някой да затвърди българщината и да подчертае характерния тон присъщ за повечето български форуми.


По темата специално в отговор на предходната публикация:

Традиционния електролизер познат от учебника по физика е устройство, което чрез помоща на електрическа енергия разкъсва ковалентните връзки в молекулите на съединението H2O (вода) и така води до получаване на газообразна смес от два радилкални елемента, а именно две части H(водород) за всяка част O(кислород). Едно от физическите свойства на  H2O е свръх ниска проводимост на електрически ток, т.е. H2O е с диелетричен характер. За да протече процеса електролиза е необходимо през H2O да протече електрически ток, но ние вече отбелязахме диелектричния характер на водата. Следователно е необходимо друго вещество да бъде добавено към H2O за да се освободят електрони и така да стане възможно протичането на ток. Въз основа на количеството вещество добавено към водата в електролизера определяме и броя на свободните електрони, а от там респективно съпротивлението на електролизера и съответно големината на протичащия през него ток и в следствие количеството отделен газ.
С други думи тока през електролизера си го определяме ние според възможностите на алтернатора монтиран към дадения ДВГ.

П.С. Моят личен автомобил е оборудван фабрично с алтернатор 140А.

Благодаря на всички за подкрепата !!!

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Поздравления и от мен plam40. Клетката е чудесна като размери и потенциал. Смятам, че с половината енергия и 2,5 l. газ ще има добро приложение в автомобилите. Обърни сериозно внимание на обезопасителните средства и се опитай да избегнеш помпата. Според мен най-добре работят опростените системи. Щом става въпрос за комерсиализация изчиствай колкото е възможно повече. Всички напудрени  и наблъскани с електроника подобрения само създават главоболия.При едно серийно приложение основен проблем се явява гаранционното и следгаранционно обслужване. За масова употреба трябва да се пускат сравнително елементарни и лесни за обслужване устройства, защото 95% от водачите не са технически грамотни. Аз също имам готов кит за пускане в сериен монтаж, а също така и оборудван сервиз и при желание от твоя страна можем да взаимстваме идеи.   

plam40

  • Гост
Очевидно е трудно да се изиясни кой за какво говори. Електролизера е с предназначение да осигури минимално необходимото количество газ за подобряване на изгарянето на основното гориво в ДВГ. Този електролизер няма за цел преминаване изцяло на окси водородно гориво. Както описах и по-рано неговия прототип лежи в учебника по физика. Тук не се очаква високо КПД. Има други електролизери работещи на съвсем различен принцип, не описан в учебника по физика, но за наш голям късмет открит и описан от група велики учени.  Др. Проф. Канарёв Филипп Михайлович - нисковолтово и високоволтово разлагане на вода, Др. Андрия Пухарич (Dr. Andrija Puharic) - високоволтово модулирано разлагане, Др. Скот Крамтън (Dr. Scott Cramton) - 12W/6L/min . С техните методи може да се постигне невероятен успех, стига да откриеш верния път!

Цитат
Да, тя няма да стане за автомобил ...
Нека не разцапваме темата с такива крайни изказвания. Същия електролизер е монтиран на личния ми автомобил, работи на посочените V / A  и от резултатите следва прекрасен пример за това, дали става или не :
    двигател дизел 2500 куб.см. среден разход на магистрала 3,8 - 4 Л / 100км

П.С. критиката е добра само в случай че можем да покажем как се прави по-добро, във всички останали случаи е просто загуба на време .

Поздрави на всички ентусиасти !!!

donhuann

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #10 -: Юли 31, 2011, 11:16:17 am »
Браво,  щом на твоя автомобил работи поздравления  :) разхода е супер, караи,  и си свиркаи..... ;)

PS: Най добрата клетка която съм виждал на човек от форума беше на "emm"
 Аз съм финансово затруднен в момента,  иначе бих зглобил една малка клетка специално за евтомобил ,която ще дава 2,5-3л за минута при 14в/20A което според мен е оптимално......  Пак повтарям това е мое мнение 8)
« Последна редакция: Юли 31, 2011, 11:28:18 am от donhuann »

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #11 -: Юли 31, 2011, 11:27:50 am »
Клетката с дестилирана вода ли работи или с чешмяна? Може ли само с чешмяна? Колко електролит се слага на литър вода? Колко горе долу ще струва клетката с монтажа?

vitan

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #12 -: Юли 31, 2011, 12:15:51 pm »
EMM е професионалист човека :)

Мисля мога да си позволя (защо ли?), да цитирам малко от книгата на проф. Юл Браун. Дано Деси няма нищо против :)

„Изключително важно: ако вие не махнете маслото (обезмасляване) от плочите преди да ги инсталирате в генератора, вие ще загубите огромно количество от ефективността.…

Жизненоважно е да добавяте само чиста вода в генератора със серийни клетки. Ако има някакви примеси във водата, по плочите от неръждаема стомана или ще има утайка или пяна в клетките. Някои нечистотии могат да породят отровни газове…”

Когато палите горелката, разбирате какво аджеба имате:

Вие няма да имате чист Браунов газ, освен ако няма експлозия, която ще чуете като малък "пинг". 
Ако вие чуете “пуф” имате най-вече Браунов газ и ако чуете “пат” имате малко или нямате никакъв Браунов газ.


Начетените знаят въздействието на бензина върху износването на двигателя (и ресурса на маслото). Знаят и как стоят тези неща при нафтата и пропан-бутана. Няма много мощни бензинови двигатели, а дизелови (поради експлозиите на бензина в ДВГ). Аз не експериментирам с ННО (браун и/или оксиводород) в ДВГ - чакам да се натрупа чужд опит :)

Затова, за да има благодарни съфорумци, моля експериментаторите със запалване на горелка, да кажат дали и доколко имат Браунов газ. И след 100 000 км. (примерно) да кажат как стоят нещата с износването на двигателя.
« Последна редакция: Юли 31, 2011, 12:21:07 pm от vitan »

plam40

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #13 -: Юли 31, 2011, 02:24:37 pm »
Здравей Vitan,
Искам да те попитам, какъв практически опит имаш с окси водороден газ? Писането на цитати е лесно, но дали ти самия си сигурен в това което пишеш? Юл Браун не е открил Америка. Не исках да влизам този спор но просто не ми оставяш друг избор ... Натъквам се на пореден твой пост в който си позволяваш да критикуваш, че не четат хората и веднага залепяш и някой цитат от Браун. Какво целиш?
Не мога да ги разбера хората като теб! Опитваш се да дадеш съвет, дай го, но от свой личен опит. Интернет е пълен с писанки. Но са малко хората, които се захващат с истинската работа. Електролизата и оксиводородната смес са открити много преди Юл Браун дори да е съзнавал съществуването. Сам можеш да препрочетеш цитата си и да видиш колко технически и научно звучи.
Цитат
... пинг ... пуф ... паф ...

Леле, че сложна наука е това! Леле, че методика за определяне на съдържащите се елементи.

Кой не е чел сега? Я разрови и намери, кои е направил първата горелка с окси водород?

Ето защо не разбирам хора, като теб - от всичкото това писане нищо полезно.

Много бих се зарадвал на някой, който прави критика, но и в същото време да каже - ето аз съм го направил така и работи много по добре!!!

П.С. Знаеш ли какво е това на картинката и кога е било изобретено и използвано? Ето ти нещо ново за което да попрочетеш малко!
« Последна редакция: Юли 31, 2011, 03:44:30 pm от plam40 »

plam40

  • Гост
Re: Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер
« Отговор #14 -: Юли 31, 2011, 02:32:58 pm »
Клетката с дестилирана вода ли работи или с чешмяна? Може ли само с чешмяна? Колко електролит се слага на литър вода? Колко горе долу ще струва клетката с монтажа?
Електролизера работи изключително и само с дестилирана вода и еднократно добавена КОН ( калиева основа ).
Количеството си го определяш сам според нужния дебит от окси-водородна смес.
Цена ще ти предложа след, като ми представиш данни на какво ще я монтираме.
Само клетката за чуждия пазар е на завишена цена. Имайки предвид условията в България ще се предложи и приемлива цена.

Успех на всички, мислете позитивно и градивно!