Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Как да увеличим 10 пъти пробега на електромобил с оловни акумулатори.

<< < (2/2)

Радeв:
Започнах да лепя нещо съвсем просто да видим дали ще има ефект. 20000uF дават пуск на мотора като ги заредя и допра на клемата, което е обнадеждаващо.  :)

Радeв:
Отивам тест драйв да правя. :) на D=30% няма осезаем пад в мощноста, така като гледам на място. Днес почивам, имам време малко да се позанимавам м/у другото. Тази сутрин бумнаха 2 IRFZ44 :(, още не мога да си го простя .....

П.С. Темата трябва да се казва "Как да повишим ефективността и живота на Оловните акумулатори" Защото като започнах да я чета бях се въодушевил прекалено....

П.С. Добре е, на 25% коеф на запълване ще покарам. Има спад в пусковия ток. Но пък за сметка на това той си е късо съединение. Така потеглянето е по-плавно.
Моите наблюдения са че оловната батерия има лоша ефективност при големи токове, т.е. моите 17Аh акумулатори се равняват на 10Аh LiFePo, ако не и на по-малко.... Забелязал съм също така че след кратка почивка се повъзбуждат и дават добър ток за кратко, след което пак е пускат...
Надявам се с тази джаджа да се повиши ефективността им.

Радeв:
Не срещнах картинки и го пропуснах.... :D
Това повишаване на напрежението в батерията е по-трудна работа. Мислил съм по въпроса за BURP charging с кондензатори и ми се въртят някои идеи и най-вероятно ще направя нещо с ударни фронтове. :)

Радeв:
Току що се прибирам след каране. Тази джаджа единствено влошава ефективността на акумулаторите с около 30%.....Изключих я и забелязах че при спиране на тока по-бързо си възстановяват напрежението акумулаторите без нея. Имаше около 10-15W загуби в мосфетите, радиатора се загряваше до към 45C => токовете са сериозни.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия