Автор Тема: Серийна клетка малко помощ  (Прочетена 34717 пъти)

eiffel65

  • Гост
Re: Серийна клетка малко помощ
« Отговор #30 -: Юли 22, 2012, 12:02:20 am »
По принцип нямам до като не улучих лепилото / епоксидна смола / но при леки удари или усуквания се пропуква и дотам.

толкова труд за серийна и сега да правя това неизгодно нещо суха .Не ми се струва рентабилно с консумацията на тока, а и с тази макар и за 6-ти път да разглобя и сглобя ми върши много добра работа  ;)
« Последна редакция: Юли 22, 2012, 12:08:03 am от eiffel65 »

DIDO112

  • Гост
Re: Серийна клетка малко помощ
« Отговор #31 -: Юли 22, 2012, 09:22:20 am »
Доста резби в плексиглас съм направил проблем съм нямал. Сухата клетка не е толко трудоемка и се контролира по лесно от другите.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Серийна клетка малко помощ
« Отговор #32 -: Юли 22, 2012, 09:59:07 am »
Възможно е да съм в грешка. И аз съм дупчил, но малко. Знам, че спирта прави микропукнатини, които после се разширяват и чупят всичко. Невъзможно е да се спрат.

DIDO112

  • Гост
Re: Серийна клетка малко помощ
« Отговор #33 -: Юли 22, 2012, 10:13:24 am »
Плексигласа е кофти. Има една бяла техническа пластмаса полипропилен беше май тя е супер.

eiffel65

  • Гост
Re: Серийна клетка малко помощ
« Отговор #34 -: Юли 22, 2012, 02:03:04 pm »
Супер лесен за изработване. Води се пенеста пластмаса при което попива и с времето протича! Във момента в колата съм с такова и седи в корито  :-[

mzk - забравих да попитам как мога да се сдобия с хлорофорн ?
« Последна редакция: Юли 22, 2012, 02:08:33 pm от eiffel65 »

DIDO112

  • Гост
Re: Серийна клетка малко помощ
« Отговор #35 -: Юли 22, 2012, 02:16:42 pm »
Не е пенеста плътна е и не е чуплива като плексигласа. Имам клетки от нея от 2 години нямат течове.

eiffel65

  • Гост
Re: Серийна клетка малко помощ
« Отговор #36 -: Юли 22, 2012, 02:25:34 pm »
Не е пенеста плътна е и не е чуплива като плексигласа. Имам клетки от нея от 2 години нямат течове.

някаква информация от каде и с какво се лепи, че вече не ми се експерриментира като самоук - вече ми е ясно че излиза по скъпо  :)

eiffel65

  • Гост
Re: Серийна клетка малко помощ
« Отговор #37 -: Юли 22, 2012, 02:34:21 pm »
Доста резби в плексиглас съм направил проблем съм нямал. Сухата клетка не е толко трудоемка и се контролира по лесно от другите.

проблема е че никой не дава размери необходими за производството при тези сухи клетки.
Ако имаше размери на плочите необходими за определено количество производство бих направил, но досега знам с серийните кое и колко от лични експерименти.

Някой пробвал ли е мравчена киселина
« Последна редакция: Юли 22, 2012, 04:47:10 pm от eiffel65 »

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Серийна клетка малко помощ
« Отговор #38 -: Юли 22, 2012, 02:36:00 pm »
Плексигласа се лепи с хлороформ най-добре.  Ако има някакви по-големи дупки разтваряш стружки в хлороформ и правиш лепило и ги запълваш с него. Хлороформ има в Химекс 19лв./литъра.

slayknot

  • Гост
Re: Серийна клетка малко помощ
« Отговор #39 -: Юли 23, 2012, 05:13:02 pm »
Плексигласа се лепи и с метаметилакрилат (вероятно греша с името) . Това е разтворител. Имам приятел , който работи в завода за плексиглас в Стара Загора, та ми беше пратил малко количество, заедно с торба гранули и готово лепило (гранули+разтворител). Не съм го използвал по предназначение и не мога да споделя личен опит.
Хобито ми е гравиране на плексиглас и ми се е налагало да го режа и пробивам, здрав материал е и трудно ще го счупиш, ако внимаваш. За спирт (етилиов) от личен опит мога да кажа, че не му перчи, защото съм чистил надписи и драсканици от перманентен маркер, но пукнатини или промяна по повърхността, следствие от спирта, не съм видял.
« Последна редакция: Юли 23, 2012, 08:32:15 pm от altium »