Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото
Пряко зареждане на ДВГ с оргон
donhuann:
Има има, поне при мен след тези гръмотевични бури :o
icrow:
И на личната и на служебната същите симптоми! И днес вече на слънце пак са си добре. Явно лъчението от слънцете е най-силната "съставка" :D
mzk:
Колеги, имате ли записи на зарежданото гориво? Аз на касовата бележка от всяко зареждане си пиша километража и мога да кажа какъв разход имам за последните 2000 км да речем.
Освен предните дни климатичните условия бяха доста различни - студено, влажно. Защо не помислихте за тези фактори? :)
ДВГ е достатъчно сложна съвкупност от горивни смеси, запалване и т.н., че да има постоянно разни колебания. Не търсете под вола теле!
ПС: аз усетих осезаема разлика в колата си - при вървене на газ вчера и завчера изчезнаха едни придърпвания (според мен се дължат на лоша смес). Обяснявам си го с:
1. По-студеното време, при което по-богатата смес е адекватна.
2. По-висока влажност. Понякога след обилен дъжд колата просто работи по-различно.
Не разбирам защо трябва да си го обяснявам с промяна на оргонния фон от слънцето ::) Нямам никакви оптимизатори, магнити и пр.
icrow:
От време на време карам друга служебна кола, която няма никаква външна намеса, пак е Дачия 1,5 ДЦИ. При нея не се забелязва все същия кютук си е и на дъжд и на слънце. Не твърдя, че е заради орфгона! Задавам го като въпрос нека всеки си каже мнението (ако е възможно и не пречи на някой) :)
caduceus:
Понеже темата е пусната от мен, нека и аз взема отношение :)
Колеги, за да ви влияят на устойствата времето и метеорологичните условия, значи ползвате предимно пасивни концентатори или в най-добрият случай сте с активиране на пасивен такъв. Те обикновено са с ограничен капацитет и се изчерпват временно при по-сериозно натоварване. Изчерпването, или недостигът на вливане на оргон в двигателя при лошо време, когато не е в достатъчно количество в околната среда /липса на пряко слънчево греене/ води до влошаване на работата на концентраторните ви възли - включително тези на кристална основа. Просто токът ви не стига да захрани консуматора и батерията пада, казано на електротехнически език ;)
Изходът е в използването на независещи от концентрирането по естествен път устройства, или в достатъчно мощни такива.
Горното се доказва предимно с пряко измерване, защото косвеното чрез следене на промяната на разхода е оспорваемо поради многото фактори, влияещи на двигателя - режим на движение, влажност и т.н.
Поздрави
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия