Автор Тема: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus  (Прочетена 300046 пъти)

vankiqt

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #75 -: Октомври 05, 2011, 05:42:50 pm »
Абе то и аз съм електроинжинер и на мен ми е интересно иначе нямаше да си го купя това нещо навярно и като повечето хора, на които съм казал щях да гледам с недоверие и недоумение. Щях да казвам, че това е поредния шарлатанин, който си е измислил схема да взема някакви парички за нещо си. Аз съм убеден, че твоето устройство работи и с нетърпение ще чакам това да се случи.  :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #76 -: Октомври 06, 2011, 09:51:32 pm »
vankiqt
Ще тръгне, засичай си разхода - зависи от двигателя и от един куп фактори кога точно. Газовото БМВ, за което последно говорих е вече на 24-5 % икономия извънградско, днес се чухме пак със собственика. Набрало е явно заряд, минало е вече над 500 км. след слагането.
Колеги,
преди малко открих нещо от изключителна важност, което знаех, но не му отдавах дължимото внимание. Направих водни тестове със стоманени тръби и съдове и заредена от оптимизатора вода. По принцип факт е, че стоманата има изключително деструктивно влияние върху съзидателната енергия и оргонният плюс на изворната вода пада значително, като мине през стоманена вода при каптаж. В стари времена каптажите са били с медна или каменна тръба и не е имало проблем, но знанието защо точно такива явно се е позагубило. По същата логика стоманените лемежи на плуговете унищожават плодородието на почвата, което е било и причината Шаубергер да е поканен официално от Цар Борис в България. 
Та да се върна на въпроса: Регистрирах падане на заряда от 9,93/10 /който е стандартния за флуид, минал през К1/ на около 3,8 за една минута престой в стоманена тръба или съд!!! Което веднага ме навежда на мисълта за стоманените горивни филтри при някои двигатели, намиращи се точно до мотора. При няколко такива коли имах лоши резултати и се чудех защо - а то е било заради филтъра, всички бяха с такива след оптимизатора. Физически нямаше място за монтаж след филтъра, затова К1 беше на тръбата преди него. Независимо, че се регистрираше заряд на пластмасовата тръба веднага след оптимизатора, моторът беше със слаб заряд дори след доста каране  :(
При такива коли ще се мисли за евентуално извеждане на горивен маркуч след филтъра, монтаж на К1 и тогава горивото да влиза в мотора. За съжаление не се сещам за друг вариант при този вид оптимизация. При филтър до резервоара всичко е ОК, К1 е след него.
Това решава въпроса защо при газ никога не е имало проблеми досега, а при бензин и дизел от време на време няма резултати - ЗАРАДИ СТОМАНЕНИЯ ФИЛТЪР Е! При алуминиеви не би трябвало да има проблеми.
 
Поздрави!
   
ПП
Пловдивската метанова Тойота с медни тръби е вече на 20 % икономия  :) Инфо отпреди 10 минути
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 10:04:14 pm от caduceus »

icrow

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #77 -: Октомври 07, 2011, 09:38:18 pm »
caduceus, ако стоманата има деструктивно действие към оргона, то каква тогава е ролята на стоманата в клетката на джо?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #78 -: Октомври 07, 2011, 10:32:22 pm »
 icrow
Стоманата е само контейнер, съдържащ силно позитивната вода, заредена чрез процеса на контролирана електролиза. В природата няма нищо само позитивно, трябва да има и негативен полюс в тази клетка - и понеже няма друго освен вода и стомана, а също и поради естествения негативен заряд на желязото във всичките му форми, корпусът на клетката е оргонният минус.
Поздрави   

icrow

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #79 -: Октомври 07, 2011, 10:49:15 pm »
Благодаря за разяснението. :)

vankiqt

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #80 -: Октомври 08, 2011, 08:34:29 pm »
Значи заредих наново бутилката и до тук среден разход 9,25 (с 210 км извънградско и 75 градско минати общо 285 км с 26,26 литра газ). Значи има лека тенденция към занижаване на разхода, което е добре. Ще очаквам вече реалната икономия на това зареждане на бутилката. Направих снимка на монтажа до бутилката. Срелкичките са по посока на флуида откъм страната на калника. Днеска увих малко изолирбанд върху по-плътно прилепваща тръбичка от маркуч, която аз си направих пак със сряз по средата. Върху нея навих пак изолирдбанд и сложих тогава магнитите. Всичко стана много плътно. Нека колегата Caduceus каже дали така направено от мен се променят нещата по някакъв начин и дали монтажа ми като цяло е правилен. Ето и снимка:
http://vankiqt.snimka.bg/tuning/djanti.415161.25256741
 

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #81 -: Октомври 08, 2011, 10:33:32 pm »
Ами добре изглежда, щом не се върти лесно на тръбата значи е ОК. Карай и мери, вече му е време да се усети
Поздрави

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #82 -: Октомври 09, 2011, 09:56:16 am »
Изолирбандът не е изолатор за оргона, само за електричеството. Пластмасата също, но въздушна междина не е добре да има - така е. Все пак монтажът изглежда правилен, диаметърът на алуминиевите пластини е 16, а този на тръбата е 6 - просто трябва да се уплътни с непорьозен неметал така /каквато и да е плътна пластмаса или гума/, че да прилегне плътно. Така фокусиращото се в средата оргонно поле във вид на нишка насища максимално флуида. Ако не допира плътно, не се предава добре. Нещата са прости
Поздрави
« Последна редакция: Октомври 09, 2011, 09:57:48 am от caduceus »

vankiqt

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #83 -: Октомври 09, 2011, 01:38:49 pm »
Значи правилно съм разбрал идеята. Гофрата е изрязана, колкото да се събере K1 и да остане гола медната тръбичка. Изправил съм максимално участъка и максимално съм уплътнил с изолирбанд и маркуч. Щом Caduceus казва, че е наред, значи остава да засичам вече  ;) Мерси за консултацията повече няма да барам по монтажа значи.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #84 -: Октомври 09, 2011, 07:33:11 pm »
По принцип zen е прав, че рязането на гофрето му разваля функцията за извеждане на евентуални течове от тръбите в багажника. Това обаче е малко вероятно, освен това при повечето газови, на които съм монтирал и виждал, няма гофре въобще :) /махнато, не е слагано по начало и т.н./. За да няма притеснения от тоя характер, не е проблем да се навие найлон или нещо друго непропускливо върху оптимизатора и да се стегне от двете страни върху гофрето с по една свинска опашка, тиксо или изолирбанд. Тогава и да изтече нещо, ще си се отведе навън, както е и първоначалната идея.
Поздрави   
« Последна редакция: Октомври 09, 2011, 07:38:28 pm от caduceus »

zmiori

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #85 -: Октомври 11, 2011, 09:41:28 am »
Имам 2 автомобила единия карбураторен и го ползвам за ежедневна употреба 5-15 км. събота и неделя може да стигне и до 80-100 км./по язовири черни пътища и на 2-3 предавка/
Другия  е пълна инжекция ползва се за дълго чат-пат и градско. Около 500-1000 км. месечно има случаи да стой в гаража и да не се пали за по 3-4-5 дни. Целесъобразно ли е да им се слагат К1?
И двата автомобила са на газ. Втория е с ламбда контрол /активен дросел/ и ТАП.   
Предварително благодаря.

vankiqt

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #86 -: Октомври 11, 2011, 05:51:37 pm »
Според мен въпроса ти е чисто икономически. Сметни колко газ ще сипеш за парите, които ще дадеш за К1. Ако са ти излищни по принцип паричките колата работи по-добре с оптимизатора. Ако ти гори 10/100 градско газ, а после свалиш до да речем 8/100 това са ти 20% икономия, което е 2,70 лв./100км на сегашните цени. 150 лв / 2,70 лв/100 км = 5555 . След 5555 километра изминато разстояние ще си изплатил оптимизатора и вече ще си на печалба. Значи горе долу за половин година. Но до колкото аз знам, за да има постоянно зареждане на мотора с оргон е желателно да се кара по-честичко колата.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #87 -: Октомври 11, 2011, 10:45:00 pm »
На междуградския автомобил е по-добре, не пречи толкова че стои по няколко дни - за десетина минути ще навакса заряда като тръгне. Газовия инжекцион се саморегулира частично, на по-простите газови уредби  понякога се налага да се обеднява сместа за да се превърне повишената динамика в икономия
Поздрави

zmiori

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #88 -: Октомври 11, 2011, 11:02:39 pm »
Благодаря за отговорите. Остава да събера паричките.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #89 -: Октомври 18, 2011, 10:06:17 pm »
Правя вариант на К1 за камиони и автобуси. До днес имаше две модификазции, вече е само една - другата отпадна. Системата за пряко зареждане с оргон на ДВГ се тества /с помощта на колега/ относно причините за горене на електрониката.  Търси се начин и да се усили още. Турбонаторът е в лек застой, няма време за него и може да остане така, при положение, че тръгне пряката система. Има още едно-две неща, но не са още за казване, защото не е ясно ще работят ли.
Поздрави
« Последна редакция: Октомври 18, 2011, 10:09:33 pm от caduceus »