Форум > Продавам/купувам, магазини за електроника, магнити, части и др.

Оптимизатори на горивния процес от Caduceus

<< < (77/85) > >>

caduceus:
Разбира се, има сайт /макар и необновяван скоро/, телефони, ел. поща и т.н. Виж
www.optimizatori.com
звънни или ми пиши на ел поща от контактите в сайта. Имаш гаранция за връщане един месец след реално каране, но трябва колата ти да е  от марките без вграден софт за байпас на ламбда сондата при наближаване на границите за обедняване на сместа.
Просто звънни на 0885 781469, да говорим пет-шест минути и ще го уточним. Всичко е направено да е юзър френдли и без консумативи, захранване или срок за ползване.
Поздрави!

juliang:
С'я... пак ще кажете че се заяждам... :)
Нормата е гранична, т.е. максимално допустима за да може автомобила да се пусне да се движи по пътищата. Това не е НОРМАЛНАТА стойност.

При горелките има норма за азотните окиси от порядъка на 150 мг/куб.м. Този параметър зависи до голяма степен от конструкцията на котела, не само на горелката, но при добър котел показанията са под 10 мг/куб.м. Има норми за СО от порядъка на 250 мг/куб.м. Този параметър вече зависи почти изцяло от конструкцията на горелката и настройката на горивния процес. С малко заиграване с настройките мога да сваля показанията до 0, или в общия случай до под 5 мг/куб.м. Всичките тези числа означават че е подбран правилен котел, правилна горелка и че процеса по настройката е извършен правилно и грамотно. Показанията са десетки или стотици пъти под т.нар "норми", които всъщност са ограничения.
С'я ... в общия случай това не е най-икономичния режим за работа... така че в повечето случаи нарочно завишаваме стойностите (без да ги надвишаваме) за да реализираме икономия на гориво. Нищо не ми пречи да тикам 30% повече въздух в котела, да има набогато кислород за горенето, да сваля температурата на горене за да няма азотни окиси обаче ... релано превъртам през котела един въздух, загрявям го и го изхвърлям през комина. На всички е ясно че това са загуби. Оптималното решение е да подам възможно най-малко въздух. Тогава хем загрявам и изхъврлям по-малко въздух (а в тоя въздух почти 80% е азот, дет само минава и излиза, изобщо не ми трябва щот само го грея), хем с намаляването на тоя въздух свалям скоростта на движение на газовете в котела, демек газовете престояват повече време в тръбите и имат повече време да отдадат топлината си.

Затова и ми е интересно да видя данните преди и след намесата в горивния процес. В тези данни е истината.

П.С. Точно преди 2 дена влезна в сила нова наредба за ограничаване емисиите на енергийни котли. За всички нови инсталации нещата стоят доста страшничко и инвеститора ще трябва да се бърка още по-надълбоко в кесията за да си купи Low NOx горелки. Старите инсталации ще могат да работят до 2029-та. Вероятно дотогава ще влезнат и още по-строги норми за нови инсталации, които биха могли да се покриват само от още по-скъпите горелки с MultiFlame технология, рециркулация на част от димните газове и т.н. измишльотини...

caduceus:
Еми значи идва време твоите началници или други по-предприемчиви от тях най-сетне да се престрашат и да тестваме как се отразява К3 на метанови горелки  :)
Би трябвало да е ОК, защото при автомобилни метанови инжекциони ефектът е почти като на пропан-бутан, дизел и бензин - просто трябва малко повече време за промяна и насищане на горивото с енергия защото е газообразна фаза. При течни горива става по-бързо, но крайният ефект е същия. Който познава Румен Роев с ТАП-овете, да го пита за мнение - той има Хюндай Елантра 1,6 на метан и кара с К3, макар и не от последната модификация. Тежко купе за тоя двигател, но сега върви като самолет и гори доста по-малко - а той му е сложил и ТАП разбира се, с малко повече предварение преди ГМТ освен нормалното за метан заради К3 :)
Относно рециркулацията и другите такива еко неща, камионът с НУЛЕВИ емисии на 920 хил км и стикер Евро7  ;D няма катализатор, ад блу и рециркулация - само споменавам. Т.е. вашите клиенти могат да минат и без мултифлейм и т.н. скъпи технологии, с помощта на система оптимизатори от моите  :) Без да слагаме в сметката повишаването на КПД на изгарянето и икономията.

smsi-h:

--- Цитат на: juliang в Декември 22, 2018, 11:01:44 am ---Затова и ми е интересно да видя данните преди и след намесата в горивния процес. В тези данни е истината.

--- Край на цитат ---

То човек, като иска да гледа, ще си купи оптимизатора. Не струва милион и се изплаща от икономията на горивото за отрицателно време.

Асене, аз, знаеш, съм с оптимизатора ти от 2013. Е, имам и ТАП на Р. Роев и устройството му за акумулатора, но в комбинация трите неща правят чудеса. Не стига, че двигателят ми има 0,03 боклук отзад, ами и на последния преглед се произнесоха, че по данните на изгорелите газове колата ми не гори никакво масло, т.е. имам доста добра компресия при двигател на 190 000 км. и твърдяха,че даннните на изгорелите газове на реното ми, което е с моноинжекция, са като на двигател с пълна инжекция от последен тип, т.е. някъде над Евро 7.

Пък за комбинацията от К3, ТАП и устройство на акумулатора за удължаване на живота му... Карам си градско с 30-40 км в час на пета, от място /на газ/ потеглям с въртене на гуми, по време на извънградско практически не изключвам от пета скорост и това не зависи от скоростта, изпреварвам на пета без да превключвам скорости, 1721 кубиков двигател гори извънградско 7-7,2 на сто газ, а пред да сложа К3 гореше над 10 на сто, двигателят работи тихо и в ниските обороти имам доста висока мощност /карам на трета с 10 километра в час без пресецване на двигателя/. Ако чужд човек качи моето старо рено, няма да повярва, че кара стар бензинов двигател, и непрекъснато ще си мисли, че двигателят е съвременен дизелов.

caduceus:
Радвам се Свилене, така трябва да бъде. В това Рено 19 има още много хляб, защото К3 увеличава и ресурса на двигателя /освен всичко друго/. На много хора им звучи като фантастика, ама не е. Тепърва ще се чува, особено поради решаването на проблема с емисиите от дизелите.
Весели празници!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия