Автор Тема: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus  (Прочетена 299530 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #300 -: Юли 20, 2012, 07:56:59 pm »
Лошото е, че резултатът от ползването на тези изделия е плачевен, справка: http://mazeto.net/index.php/topic,6939.msg43669.html#msg43669 - съдържа таблица с обективни измервания.
Не стига, че няма ефект, ами и разхода даже се е повишил.
Промяната на разхода е най-доброто доказателство, че оптимизаторът работи. Ако не влияеше по никакъв начин, всичко щеше да е същото като преди слагането. Проблемът е в неправилното усвояване на промененото гориво от конкретната кола, водещо не до намаляване, а до увеличаване на разхода. Има явно нещо, свързано с електрониката, предварението и обратната връзка, която реагира ненормално - това е въпрос който ще се изчисти при хората със стендовете от фирмите производителки. Затова са и тестовете при тях, за да се напасне промяната в горивото с електрониката и да се използва максимума от технологията.
При един Фолксваген Поло Флайт даде също повишен разход. Явно електрониките им с Голфа на колегата са подобни. В такива случаи при бензинов инжекцион няма какво да направим с нашите ограничени познания и възможности /поне аз не мога/ и си вземам оптимизатора обратно за да отиде при някой на която кола ще работи. Затова съм дал един месец гаранция. Точка.

.........
Угодете му, нека тоя генератор върви колкото  часове иска  caduceus, всичкия бензин дето ще изгори след единия час, ще го платя аз. Ако иска caduceus да дойде до София да го качим на газ анализа  генератора, да видим газовете, да го качим някъде по Витоша под някоя сянка да върви/пием по бира/ връщаме го мерим и това е.Предполагам това ще е полезно и за него.
Сега вземи пак зеления молив и кажи,че с тъпаци не ти се занимава.
Поздрави.


Колега vesod,
благодаря за предложението, но не става въпрос за няколко литра бензин. Тук въпросът беше да се избегне доколкото може още в началото неправилна постановка на тестовете, за да не се получат и неправилни резултати. За съжаление изненади винаги са възможни, а чакащите да правят генерални изводи от единични случаи са колкото искаш. Няма застраховка
Поздрави
« Последна редакция: Юли 20, 2012, 08:04:20 pm от caduceus »

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #301 -: Юли 20, 2012, 10:19:56 pm »
Кадуцеус, след 3 месеца ако Бог е решил ще си бъда в България и ще ти се обадя да кажеш с какво разполагаш в момента, двигателят ми е 13 литров среден разход 27-30 сега не ми се слиза да гледам диаметъра на тръбите, защото вали като из ведро но тези дни като се сетя ще ги премеря да кажеш имаш ли нещо подходящо.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #302 -: Юли 21, 2012, 01:04:27 am »
А, дотогава ще съм минал изцяло на високотемпературни + матрици /наесен идва поръчка от 2000 бр устойчиви до 150 градуса магнити от Китай/ и ще сложим два оптимизатора при мотора на Магнума. Не ти трябва да гледаш тръбите, всичко до Ф 16-17 външно става, а ако са по-дебели, ще измисля нещо на място. Звънни като си дойдеш - 0885 781469. Лек път!
Поздрави
« Последна редакция: Юли 21, 2012, 01:06:55 am от caduceus »

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #303 -: Юли 21, 2012, 11:17:17 am »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Чалга през Живота си не съм слушал НИКОГА, а такава, която наричаш магистралка пък даже не съм и заговарял камо ли да я кача в камиона си, еле пък друго да правя с нея  ;D ;D ;D ;D ;D ;D http://www.vbox7.com/user:rider777?p=allvideos   

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #304 -: Юли 21, 2012, 12:16:18 pm »

Очакваше се разхода да падне поне литър, но се случва обратното - качва се даже с литър. Освен това, колегата се оплаква, че така монтираният "оптимизатор" непрекъснато закача легнали полицаи и др. височини по пътя, като с това има опасност да му скъса горивопроводите и да му изтече горивото.

Ей, ти наистина си изключително тъп. Вече обясних в предния си пост, но явно нищо не ти влиза в кухата глава. Сложи си едно просто желязо на горивопровода да видим дали ще ти качи разхода с литър и нещо. Приключвам с обясненията, просто няма смисъл да говоря с идиоти

zarko

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #305 -: Юли 21, 2012, 01:29:10 pm »
Ами ти само това правиш кацедеус говориш и се хвалиш с икономия от 200,300 мл./100км

lubitel-art

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #306 -: Юли 21, 2012, 05:04:38 pm »
Колегата който е правил тест с Голфа освен разхода отчел ли е някаква промяна в оборотите, температурата, повишена мощност в ниските обороти (чисто субективно)?
Аз имам предположения, че не само колите на газ и метан се нуждаят от ТАП , а и тези на бензин, ако слагате на Кадуцеус оптимизатора.
Това гориво дето е в резервоара и това дето гори в камерата са различни вече явно.
В какво точно се изразява разликата не е съвсем ясно освен че "гори бавно", но и кой знае какъв друг ефект дава и сензорите успяват ли да го засекат. Предполагам че работата опира до настройки.

ПП.
Нямам такъв оптимизатор , понеже колата ми явно не е подходяща, но като направи тези високотемпературните му ставам клиент.
Кадуцеус, дерзай и не се обезсърчавай.

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #307 -: Юли 21, 2012, 07:32:10 pm »
Колегата който е правил тест с Голфа освен разхода отчел ли е някаква промяна в оборотите, температурата, повишена мощност в ниските обороти (чисто субективно)?
Аз имам предположения, че не само колите на газ и метан се нуждаят от ТАП , а и тези на бензин, ако слагате на Кадуцеус оптимизатора.
Това гориво дето е в резервоара и това дето гори в камерата са различни вече явно.
В какво точно се изразява разликата не е съвсем ясно освен че "гори бавно", но и кой знае какъв друг ефект дава и сензорите успяват ли да го засекат. Предполагам че работата опира до настройки.

ПП.
Нямам такъв оптимизатор , понеже колата ми явно не е подходяща, но като направи тези високотемпературните му ставам клиент.
Кадуцеус, дерзай и не се обезсърчавай.

Няма как двигател с толкова електроника /ако тя е изправна/ да вдигне обороти, за тях се грижи компютъра, като в програмата му са зададени някакви обороти за празен ход и от там той се грижи да спазва програма било то със стъпков мотор или друг начин.За температурата на двигателя се грижи друга система, която държи температурата на двигателя в някакви граници.Да се твърди за някаква промяна в температурата трябва да се мери температура директно на изходящите колектори.
Прав си това са субективни симптоми, както и теста с голфа.И на базата на касови бележки и таблица altium се опитва да изкара caduceus мошеник. До сега няма човек да се оплакал да не са му върнати пари ако оптимизатора не действа, а като гледам анкетата резултатите са положителни.

Успех caduceus.

Поздрави.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #308 -: Юли 21, 2012, 09:24:38 pm »
@vesod, предложих тест със стенд, но получих отказ.

@lubtitel-art, прочети хубаво коментарите ми в тази и темата с моите експерименти и няма да имаш предположения.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 421
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #309 -: Юли 21, 2012, 10:39:27 pm »
 Мисля, че повишения разход е в резултат на по доброто изгаряне ! Кислородния датчик дава сигнал за впръскване на повече гориво, за да отчете данните зададени в програмата на блока за управление. Просто трябва да се препрограмира и ще има икономия и по нисък разход. Да наистина повишения разход доказва, че устройството работи и има промяна - НЕ Е ПРОСТО ЖЕЛЯЗО !


По-добро изгаряне = по-малко кислород в изходните газове = стехиометрична/богата смес
По-лошо изгаряне = повече кислород в изходните газове = неизгоряло гориво (повече въглеводороди на изхода).
Пишеш пълни глупости и лъжеш хората.
mzk

« Последна редакция: Февруари 10, 2013, 02:27:52 pm от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #310 -: Юли 21, 2012, 10:53:04 pm »
Здравейте колеги,

Поради никакво зачитане на моите мнения и поради никакво зачитане на моя опит (в широкия смисъл на думата), прекратявам експеримента.

Явно съм доста некомпетентен в тази аудитория и измерването ми е пълен фарс.

Приятно прекарване на лятото!

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #311 -: Юли 22, 2012, 07:19:05 am »
Здравейте колеги,

Поради никакво зачитане на моите мнения и поради никакво зачитане на моя опит (в широкия смисъл на думата), прекратявам експеримента.

Явно съм доста некомпетентен в тази аудитория и измерването ми е пълен фарс.

Приятно прекарване на лятото!

Не се отказвай и обиждай толкова бързо. Какво да каже  caduceus? Явно интерес към твоя тест има  и никой не иска да не зачита твоите знания и умения. Коментарите и нападките се пренесоха тук, защото другата тема бе заключена. Но, преди да сложиш оптимизатора ни показа, че с икономично каране може да се свали разхода, което е ясно на всички. Мисля, да се избегне субективния фактор, правилния начин беше, слагаш оптимизатора и забравяш за него, караш с нормалния си стил, засичаш и публикуваш. Ако беше отворена другата тема, щях да попитам и за снимките от газ анализа, защото има разлики и там, които ти обясняваш със спукано гърне.

Нищо лично и извинения, ако съм те обидил. Така или иначе си се хванал на хорото, изиграй го до край  :)  .

Поздрави.

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #312 -: Юли 22, 2012, 02:49:58 pm »
Те добре,че са админите да дават напътсвия, иначе никой нищо не споделя.

mars79

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #313 -: Юли 23, 2012, 01:24:31 am »
Както писа по-горе колегата Vesod "слагаш оптимизатора и забравяш за него", т.е. трябва да се гледа дали има икономия на гориво за даден пробег в километри след монтажа на устройството. Това според мен е най-точният и правилен начин да се види дали има икономия от оптимизатора или няма. Нали все пак това е най-важното в случая, не толкова как се отразява на работата на двигателя а дали има икономия. Всеки си има стил на шофиране и знае разхода на гориво на автомобила си и би трябвало да забележи ако има икономия на гориво след монтажа на оптимизатора. Монтира оптимизатора изминава необходимият първоначален пробег от 300 км., след което прави необходимото замерване за изразходено гориво за даден пробег. Ако няма икономия или е недоволен има опция да го върне. Също така да се търсят разлики в ъгъла на запалването или при времената за впръскване на инжекторите преди и след монтажа на оптимизатора е възможно единствено и само при еднакви атмосферни условия, режим на работа и натоварване на двигателя, т.е. в лабораторни условия. Лично аз имам 1 бр. закупен оптимизатор от колегата и мога да че е изключително коректен. Съвсем точно ми обясни по телефона за монтажа, след колко км. да чакам икономия и т.н. Оптимизатора е монтиран на 20 годишен автомобил с газова уредба от най-прост тип и след монтажа и изминаването на определен пробег имаше икономия, като в случая никой не се е стремял да кара икономично след монтажа на оптимизатора. За сега единствено е регулиран на ново самият изпарител и не са правени никакви настройки по запалването с цел по-голяма икономия на гориво /нямам необходимото време а и икономията в момента ме устройва тъй като автомобилът минава по 70-80 км. на ден/. В крайна сметка всеки си решава дали да се довери на колегата Caduceus и да вземе оптимизатора. Друг вариант е да се мъчи с икономично каране  да постигне по-нисък разход, но едва ли ще успее да постигне резултат по-добър от производителя /особено в градски условия/. Дано скоро да видим тестовете и от автомобилните производители защото иначе положението ще се нажежи кой знае до каква степен. Поздрави!
« Последна редакция: Юли 23, 2012, 09:20:17 am от mars79 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #314 -: Юли 23, 2012, 01:17:03 pm »
mars79
Благодаря ти за поста, но сега ще видиш какво оплюване ще падне и тъй както си невинен ще те изкарат най-големия мошеник. Относно вдигането на разхода при някои автомобили, другият случай беше, както съм писал и тук, на едно Поло Флайт - т.е. като имаме предвид и Голф 4 на колегата МЗК явно обратната реакция се случва на сравнително по-нови бензинови инжекциони Фолксваген. Вероятно електрониката им не реагира добре, не е ясно защо. На Пежо, Ситроен, Рено, Мерцедес, Фиат не се забелязва проблем. Не трябва да се съди от няколко случая за цялата технология - все пак съвременните коли са до голяма степен черни кутии откъм регулиране. Пак казвам - затова има гаранция, все за един месец ще се забележи как реагира колата. Но оптимизаторът работи и това е факт, моля админите да не си затварят очите за собствената си анкета. Не че на мен ми пука особено, това си е тяхна идея. Аз продължавам да работя, а оплювковците и завистниците нека се мъчат  :) И накрая да вземат да се гръмнат, ама като не са пипали друго освен клавиатура - и то ще е неуспешно, за съжаление  ;D
Поздрави
   
« Последна редакция: Юли 23, 2012, 01:20:23 pm от caduceus »