Автор Тема: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus  (Прочетена 302938 пъти)

gost

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #270 -: Юли 06, 2012, 04:13:20 pm »
Аз се надявам накрая всички да останат доволни и да продължим с опитите с магнити, че нещо зацикли темата...  ;)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #271 -: Юли 06, 2012, 05:07:40 pm »
Аз се надявам накрая всички да останат доволни и да продължим с опитите с магнити, че нещо зацикли темата...  ;)

Ха сега кой не чете форума. Темата с магнитите е съседната в същия раздел: http://mazeto.net/index.php/topic,351.0.html
Тази тема е за друго.

gost

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #272 -: Юли 06, 2012, 05:40:41 pm »
Чета всичко и двете теми са интересни.   8)

DOMIC

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #273 -: Юли 15, 2012, 12:34:18 am »
Здравейте!
От есента на миналата година използвам оптимизатор и съм доволен, защото има ефект в икономията на гориво!
Наскоро смених оптимизатора с новия, по-силен модел и трябваше да увелича ъгъла на запалване, защото не бе достатъчен. Оказа се, че зареденото с оргон гориво проявява силата си, но при аванс по-голям от 15 градуса. Това е при метанов инжекцион.
Искам да обърна внимание, че при тестовете, които правя НЕ ПРОМЕНЯМ ГОРИВО - ВЪЗДУШНАТА СМЕС, а само аванса.

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #274 -: Юли 15, 2012, 07:57:21 pm »
И в крайна сметка работи или не този оптимизатор?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #275 -: Юли 15, 2012, 11:51:54 pm »
@fade,

Понеже в "другата тема" става въпрос за измерванията, които са в този вид по желание на caduceus би трябвало да отправиш критиката си към него, не към нас.

Разходи се до "другата тема" и се убеди сам ;)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #276 -: Юли 16, 2012, 02:03:30 pm »
mzk
Във връзка с горното може да публикуваш екселската таблица с измерванията на колегата DOMIC - разбрах че ти я е дал. Аз не би трябвало да я пускам, въпреки че също я имам. В нея се виждат ясно резултатите още от преди настройката на ТАП-а му от 12 на 15 градуса. Т.е. без да е пипано изобщо нещо по колата му. Там тестовете са със стария модел К1
 
« Последна редакция: Юли 16, 2012, 02:05:05 pm от caduceus »

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #277 -: Юли 16, 2012, 03:15:30 pm »
@fade,

Понеже в "другата тема" става въпрос за измерванията, които са в този вид по желание на caduceus би трябвало да отправиш критиката си към него, не към нас.

Разходи се до "другата тема" и се убеди сам ;)

Колега, към Caduceus критики не би трябвало да отправям, човекът не е инженер, а ентусиаст! Няма как да знае как работят съвременните системи за контрол на горивният процес в един двигател, той просто гадае. Ние инженерите трябва да му помогнем, да направи изследвания, каквито трябва и да отречем или да потвърдим работоспособността на изделието. Сигурен съм, че е ходил или е писал в Русенският Университет за да иска да изследват на стенд устройството, и съм сигурен как е погледнал на него Станчев (Ръководителят на катедрата ДВГ там в момента) Познавам човека защото съм завършил там, знам и какво е отношението към хора като Caduceus, Хора с магнитни оптимизатори ходят там кажи речи поне по двама - трима годишно (поне по мое време беше така). Чувал съм какви ли не интересни и смешни истории за изобретатели и т.н.
Формално погледнато, тук уж сме се събрали хора с нестандартно мислене и опитващи се да погледнат отвъд стените на утвърдената наука или пък да намерят пукнатини в тези стени. Не мислите ли, че като инженери трябва да насочваме порива на ентусиастите в градивна насока а не да, им подрязваме крилата и да ги унижаваме.
Искам само да ви напомня че Рудолф Дизел е бил сервитьор, а също и много други изобретатели не са били инженери или физици. Всички те са били ентусиасти, които не са знаели много основни, природни закони и аз смятам, че именно затова са направили и пробиви! Просто не са били маргинализирани!

Неактивен nedbmw

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #278 -: Юли 16, 2012, 04:32:52 pm »
Такааа..  чета тази теми отдавна това съм учил и ми е интересно пък се и занимавам с ремонт на коли.  Та гледам, че се въртите все в един кръг  относно тестването на оптимизатора на Кадецеус и даже прескачат вече искри между някой потребители.  Един казва има ефект друг казва няма. Сега... имам една идея за тестване достатъчно проста, която най вероятно, ще проработи и ще даде положителен и видим резултат как изгаря горивото в цилиндъра на  двигателя.  Изхождаме от това , че двигателя с вътрешно горене е ниско ефективна машина, която по скоро работи за радиатора и затоплянето на околната среда, от колкото за коляновия вал. :) Та за видим ние по най простия начин, как изгаря горивовъздушната смес в цилиндъра на даден двигател трябва да му се махнат колекторите направо от цилиндровата глава, като желателно този тест да се прави на тъмно и най добре двигателя да е на станок, щото ако е на колата може да се случат някой неща  например пожар. ;D Значи  един двигател при различните режими на обороти и натоварване не трябва да изхвърля пламъци навън и да догаря горивото си в ауспуха, щото това си е  чиста загуба. Но аз не мисля, че има толкова добър двигател. Та, ако след слагането на някакви устройства за оптимизиране на горенето, например като на Кадецеус   гориво-въздушната смес изгаря по пълно до края на такта изпускане трябва при различните режими на работа на мотора пламъците да са по малко или дай боже да липсват, а също и налягането им на излизане да е по ниско.  И както описват, че след слагане на оптимизатора двигателя става по тих и с по висок въртящ момент това би означавало  подобрен горивния процес и той може да се види на изходите на всеки цилиндър.  Логично е, че такъв модван  двигател, ще и гори и по малко. Както се казва Око да види ръка да пипне.

lazy

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #279 -: Юли 16, 2012, 05:41:00 pm »
     @fade
 http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%84_%D0%94%D0%B8%D0%B7%D0%B5%D0%BB
     Моля правете разлика между факти и твърдения.

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #280 -: Юли 16, 2012, 06:41:47 pm »
     @fade
 http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%84_%D0%94%D0%B8%D0%B7%D0%B5%D0%BB
     Моля правете разлика между факти и твърдения.
Грешката е моя колега за което се извинявам!
Явно не си спомням вече кой от тримата големи беше работил като келнер, преди да стане изобретател, проверих и видях че е Леноар - откривателя на двигателя с вътрешно горене!
Обаче и Отто е бил самоук както се оказва...  ;D
« Последна редакция: Юли 16, 2012, 06:43:31 pm от fade »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #281 -: Юли 16, 2012, 07:48:27 pm »
mzk
Във връзка с горното може да публикуваш екселската таблица с измерванията на колегата DOMIC - разбрах че ти я е дал. Аз не би трябвало да я пускам, въпреки че също я имам. В нея се виждат ясно резултатите още от преди настройката на ТАП-а му от 12 на 15 градуса. Т.е. без да е пипано изобщо нещо по колата му. Там тестовете са със стария модел К1
 

Здравейте,

Разполагам с тази таблица, но в нея присъстват измервания и засечена икономия след поставяне на втори аванс процесор (след Кобра, двуканален на Румен Роев). В нея няма засечен разход на метан без оптимизатор и само с аванс процесори. Разбрахме се, ако е възможно да се направи и това измерване.

За първата част от таблицата, бих желал първо да се запозная с данните, за да мога да дам и коментар, или DOMIC да поясни и качи таблицата собственоръчно заедно с неговия коментар. (С оптимизатор К1).

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #282 -: Юли 16, 2012, 08:57:19 pm »
Благодаря на всички колеги, които се изказаха добронамерено. Да, не съм специалист по двигатели и всяка помощ е от полза. Освен това, продуктът се развива постоянно - днес имам вече три пъти по-мощен прототип на излъчвателна кутия, някой ден може оптимизаторът да представлява две кутийки - едната на резервоара, едната на двигателя - и това е всичко! Трябва просто да вдигна с един порядък нивото на излъчване, малко тестове и съм готов. Гледната точка е всичко, техническите неща са на второ място - не че са за пренебрегване.
Какво ново - един от последните ми клиенти /сериозен бизнесмен/ със резултат от 18% на достатъчно изстискан още по проект нов комънрейл, вчера ми е уредил по своя инициатива тестове във втора голяма автомобилна компания /тоя път не немска/. Живот и здраве, до края на лятото ще минат и техните проби, хората правят двигатели - и то какви  ;D Сърби ме езикът да кажа, но ще си трая засега. Резултатите ще публикувам тук, ако "здравите сили" във форума още не са ме изгонили. Айде дано това задоволи критериите им  :)
Поздрави

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #283 -: Юли 16, 2012, 10:48:40 pm »
Благодаря на всички колеги, които се изказаха добронамерено. Да, не съм специалист по двигатели и всяка помощ е от полза. Освен това, продуктът се развива постоянно - днес имам вече три пъти по-мощен прототип на излъчвателна кутия, някой ден може оптимизаторът да представлява две кутийки - едната на резервоара, едната на двигателя - и това е всичко! Трябва просто да вдигна с един порядък нивото на излъчване, малко тестове и съм готов. Гледната точка е всичко, техническите неща са на второ място - не че са за пренебрегване.
Какво ново - един от последните ми клиенти /сериозен бизнесмен/ със резултат от 18% на достатъчно изстискан още по проект нов комънрейл, вчера ми е уредил по своя инициатива тестове във втора голяма автомобилна компания /тоя път не немска/. Живот и здраве, до края на лятото ще минат и техните проби, хората правят двигатели - и то какви  ;D Сърби ме езикът да кажа, но ще си трая засега. Резултатите ще публикувам тук, ако "здравите сили" във форума още не са ме изгонили. Айде дано това задоволи критериите им  :)
Поздрави

От цялото си сърце ти желая успех. Дерзай и не обръщай внимание на критиците и злобните им подмятания.
Успех. 

ceko26

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #284 -: Юли 17, 2012, 12:04:46 am »
За всички чудещи се да ли да си вземат за проба оптимизатор мога да кажа , че caduceus  е точен и връща парите ако не сте доволни от резултата. Ето какво се случи с мен.
 Моята кола е Тойота Авенсис 2000 , 16 кл. със обикновенна АГУ сам си я монтирах и регулирал (имам известен опит).Колата я паля директно на газ. Монтирах си Ламбда Монитор(ЛМ) , който ми показва  дали е богата, нормална или бедна сместа на бензин или газ с лампички .Например,  виждам бедна смес но не колко. Взима информация от ламбда сондата.  Бях си монтирал ламбда контрол за оптимална смес на газ и ми светеха зелените лампи , но исках да работи по-икономично и махнах ламбда контрола и си сложих обикновен тройник вентил. Регулирана ми е да на бедна смес във всички режими освен на обороти е богата за да не играят много оборотите на климатик и вентилаторите. Нормално ми харчи извън градско със 130км/ч около 9.2л/100 и  градско около 13л.   Февруари месец си поръчах оптимизатор и го монтирах до газовата бутилка на тръбичката както е в инструкцията. Вървенето не се промени освен, че се осещах, че мисля само за икономия и все си вдигах крака от педала газта. Показанията на ЛМ не се промениха.
 След разговори по телефона със  Caduceus , който ме убеждаваше да си сложа ТАП и Газов инжекцион за да имам ефект от оптимизатора. Неможа да ме разбере , че със обикновенна газова мога да си обедня повече сместа от колкото ГИ , но просто няма накъде повече без да влоша драстично мощноста на двигателя.
Март месец ми се наложи да мина около 2000км  за 3 дни извънградско  София-Бургас -София 3 пъти + околностите . Това са ми около 8 пълни зареждания на бутилката  и 8 засичания на разход. Всички бяха около 9.3л/100км. Последния ми преход от Стара Загора до София се ядосах и махнах оптимизатора и ми даде  9.1л/100 , но предполагам е от разликата в налягането на газостанциите. Изпратих оптимизатора на caduceusи  без проблем ми върна парите. За моя сметка бяха транспортните разходи на ЕКОНТ в двете посоки 18 лв.
За мен изводите са, че може и да помага оптимизатора, но най-голяма икономия идва от начина на каране.  Разбира дали има ефект ако се монтира на кола без да знае собственика и да сподели да ли нещо му се е променило последните 1000 км  или на постоянна скорост както в моя случай 130 км постоянна скорост. Колкото ида обеднявам  сместа само променям с колко натиснат педал да ги подържам. Двигателя за да работи има нужда от гориво и въздух смесено в нужното качество , а икономията идва от намаляване на количеството на сместа. Оптимизатора трябваше да дава допълнителна мощност за да намаля количеството (с по малко натиснат педал), но нямаше ефект.
  Ако си сменя колата със друга бих си купил отново за да пробвам. Може точно с моята кола да не сработва.  Важното е , че човека не е измамник всеки може пробва и да сподели.