Форум > Продавам/купувам, магазини за електроника, магнити, части и др.
Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
caduceus:
В пост 216 съм обяснил защо. Освен това, съществуват следните особености:
1. Ако вземем една кола без нищо по нея, премерим на стенд данните и сложим оптимизатор, трябва да бръмчи поне 4-5 часа на място /при стенда/ и да се премери пак. И пак не е равносилно на минати 300 км в реални условия и при различни режими на мотора - просто нещата не са същите.
2. Ако ДВГ е куплиран към стенда и е за измерване на параметри на гориво, ако му сложа оптимизатор на маркуча нещата с повтарят като при т.1. После след тия няколко часа и замерването трябва да бръмчи още толкова без оптимизатор, за да се разреди и стане предишния.
3. Тия стендове едва ли имат ламбда сонда и обратна връзка както при колите - значи нещата съвсем се отклоняват от действителността.
4. Засега никоя сериозна /научна или друга/ организация, която съм попитал не е проявила интерес за изследва и тества оптимизатора. Омръзна ми да им тропам по портите и да ги моля аз да им дам малко пари, та в момента съм им теглил една - две и съм приключил с това.
5. Какво става ако се ползва стенд и кола, която идва без оптимизатор, мерим данни, закачваме го и след 300 км пак идва и мерим? Винаги има съмнение, че щом колата е ходила някъде извън сервиза, може да е налят по-качествен бензин, добавка, ацетон, някакъв химикал за намаляване на триенето и т.н. Това опорочава данните еднозначно. И какво като покаже подобрение на параметрите - ще имаме нещо което е ясно и без всичките тези алабалистики. Като си покараш малко колата и видиш после, че отзад вече е само топъл въздух и не мирише, работи по-меко и има мощност и икономия - това не е ли достатъчно? За мене е. Който иска да доказва нещо, да си купи оптимизатор и да мери каквито иска параметри. Аз работя по подобренията в конструкцията, чистя технологични въпроси и се подготвям за бъдещ износ за едни хора, които вярват на очите си, а не на динотестове.
Поздрави
ПП
Доста често наблюдавам нарочно спиране софтуерно на данните от бензиновата ламбда към компа на иначе хубави италиански газови инжекциони. Аман от некадърни, невежи или мързеливи газаджии! Проверявайте си при независими сервизи как са ви настроени газовите уредби, защото "специалистите" не си дават хич зор и не ги е еня дали колата ви гори 12-13/100 газ, при положение че може да гори 10 при добри настройки. А пък и мен това ме касае пряко, защото оптимизаторът работи като има читава връзка ламбда-газов комп. Нека ме извинят колегите от бранша, които си вършат работата като хората - ама и те знаят че съм прав. Не че конверсията от бензин на газ е лека работа :)
rider777:
PyroVeso
Потребител
Публикации: 123
Life is a DIY project!
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #131 -: Ноември 12, 2011, 09:13:26 am »
Цитат
При мен пък постепенно се оформи малко по-различно виждане за начина на действие на К1 (изградено на базата на 5 оптимизатора, някои от които смениха и по няколко "собственика"): Несъмнено промяна в работата на двигателя има - дали това е на магнитен, оргонен или дисоциативен принцип е отделен въпрос. Дали директно води до икономия на гориво - също е отделен въпрос. Най-същественото в случая е, че "ИМА НЕЩО", т.е. някаква обективно наблюдаема промяна. Оттук-нататък започва да действа авто-сугестията (позната ни от хипнозата): при хора със силна ментална енергия (които са добри материализатори, т.е. с менталната си енергия успяват да влияят, дори и неосъзнато, на материалния свят около тях) се наблюдават добри икономии на гориво, независимо от типа на двигателя/горивото. При останалите се отчита слаба или никаква икономия. Имам случай дори на докладван преразход при определени условия. От тази гледна точка - таксиджии, тираджии, чалгаджии и всякакви други подобни примати нямат никакъв шанс да постигнат добра икономия - тяхната ментална енергия е слаба, неовладяна, хаотична (което си личи и от социалния им статус) и тяхното съзнание не е в състояние да подхване патерицата К1 и да материализира икономия. Напротив - при добре организираните, духовно интелигентни и ментално силни хора оптимизаторът действа сравнително добре (или поне в началото - докато вниманието им е съсредоточено върху неговата работа...).
Това е за сега - ще се радвам, ако бъдещите версии на оптимизатора изместят принципите си на действие от по-субективната в по-обективната сфера.
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Чета с интерес темата и съм решил на есен, когато се прибера в България да взема един оптимизатор и ако ефекта от него е положителен ще взема още десетина,,,, та,,, това го пише един тираджия дето им викате на когото не знам каква е менталната енергия но сега си обяснявам защо в моите ръце коли, които преди са харчели 6-7 / 100 започват да харчат 4,5 / 100 ,,,, явно е от менталната енергия,,,иначе съм тъпо парче ,,,, ако някой не е попадал в нета на " Лудият камионджия" може да го види тук ;D ;D ;D ;D ;D ;D http://www.vbox7.com/play:126750fed5 Ако има във форума учили във Вилхелм Пик 69ти набор ще се сетят кой съм ,,,,,,,,,,,, единственият, който имаше Пежо403, което гореше вода ,,,то тогава за възрастните хора автомобилът беше лукс а аз ученик имах Пежо и ЧЗ 350 чисто ново ,,,, та дали ще се намерят познати в този форум ???????????????
mzk:
Аз вече се сещам за един, но трябва да питам все пак ;D
caduceus:
Нещата са си много обективни, но проблемът е в конкретиката - т.е. всяка кола е с нейните си особености. И не е задължително да се напъва човек да сложи на всяка оптимизатор, защото някъде просто не става. Днес например свалихме един от Форд Транзит 2.2 HDI 2008-ма година, сравнително нов бус, но много каран. Хората минават по 170 км дневно с него. Обаче се явиха следните проблемации:
1. Направо беше невъзможно да се монтира на горивопровода под колата - куп преплетени железа и никакво място.
2. Подлъгах се по идеята на шофьора да го сложим при мотора за по-лесно - и то на дизел, дето става жега в отсека, особено лятото. И със сигурност е над 70-80 градуса, т.е.магнитите сдават тотално багажа и ефект йок.
3. Вързах го на уж идеално място - след филтъра, на маркуча преди помпата, близо до ламаринената стена откъм пасажерското място. Кой да знае, че зад тенекето имало компютър... И на майстора по поддръжката да му хрумне, че "сигурно" компа се влияе от тия мягнити и затова прекъсва от ден-два мотора /а беше минал вече почти месец безпроблемно каране с оптимизатора/ - пък и да го каже на шефа, който се беше притеснил щото натрупване на грешки, откачване на плюсовата клема на акумулатора и т.н. неща му звучаха страшно :) А вероятно просто им се беше задръстил горивния филтър, независимо че са го сменяли преди 3 хил. км. Та ми върнаха оптимизатора по живо по здраво, рециклирах го и утре отива на една бензинка, където няма такива проблеми.
Така че - като види човек, че нещата не са добре от самото начало, най-добре е да не се напъва. Обикновено това става при дизелите - мерак много, а конструкцията по принцип проблемна. Ни предварение, ни ГНП да регулираш, абе друг вид мотор - не като бензин и газ. А и сажди, фап филтри и прочие радости.
В тая връзка, имам данни от клиенти, че по-бързо от нормалното се замърсяват горивните филтри след първоначален монтаж на оптимизатора. Колите се чистят активно от боклуците и се налага еднократно /след няколко хил км от монтажа/ смяна на филтъра. Направете го, защото колата почва да губи мощност и върви тромаво. Слагате нов и всичко става песен.
На които коли има преразход /доста малко вероятно, но се случва/ - настройките не са им читави. Обикновено лош ъгъл на запалване - оправя се със делкото или с ТАП при обикновените газови, или софтуерно при газовите инжекциони. Нали разбирате, че си има майстори за това и е добре от време на време да се ползват :) Както и да се сменя масло и филтри и т.н. Та менталната енергия не е водеща в случая, макар че помага ;D
Поздрави
brevis:
Това го писах няколко пъти, ама защо да не го затвърдим пак? Предварение на ЗАПАЛВАНЕТО при газов инжекцион не може да се зададе софтуерно. Пак трябва ТАП. Доста модели и марки ГИ познавам, нито един няма такива възможности. Газаджиите излизат с номера, че компенсират с промяна в инжекторните времена. Това обаче не е така. Газовите инжектори се монтират на смукателните колектори, следователно когато отвори смукателният клапан, тогава ще бъде ЗАСМУКАНА горивната смес. А софтуерното спиране на данните от ламбда сондата е наложително тогава, когато стане вече прекалено мудна или се получи т.н. забиване-застава в положение, което сигнализира без промяна за бедна или за богата смес. Режима се отменя, когато се отстрани повредата /сондата/. По-скоро друго не мога да си обясня: Един прецизен инжекцион е система от датчици- дебитомер, който измерва /или по-точно тегли в кг/ количеството на входящия въздух, датчик за температурата на този въздух, тротъл позишън сензор, който е потенциометър, информиращ компютъра колко газ подава крачето на водача, антидетонационен датчик, коригиращ предварението или закъснението на запалването с цел да няма ,,чукане'' на аванса, датчик колянов вал, датчик разпределителен вал и т.н. На изхода чака в засада ламбда сондата- последна дума за правилната смес. Къде точно успяваме да се намесим, /или си мислим, че успяваме/, оргонизирайки горивото, въздуха и др.? По-логично е по-голям ефект да има при един прост карбураторен бенз. двигател или при дизел с мех. помпа без електроника.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия