Форум > Продавам/купувам, магазини за електроника, магнити, части и др.
Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
fade:
@vankiqt
Колега едва ли изпарителят е от стомана, алуминиева сплав е технологична необходимост, а и е по безопасно при лесно запалими субстанции.
Преобедняването на горивната смес обикновено довежда до увеличен разход. Настройка на газова инсталация се прави само с газов анализатор, затова моят съвет към Вас е, първо да посетите добър сервиз, в който да Ви настроят газовата инсталация с анализатор. Заданализаторното устройство също е много важно между другото. ;)
@caduceus
Дай името на украинската компанията на лични или на Skype за да не правим реклама тука. Ще видя какво мога да направя за теб, имам някой връзки в Украйна и то точно с хора които се занимават с двигатели. Аз между другото също съм заинтересован от нещо такова, но за мои си нужди.
Относно газовите инжекциони нещата са мисля по-сложни, зависи какъв е софтуерът. Примерно моят има три режима на работа, нормален, обеднен и "турбо". Много е важно как е направен алгоритъмът за изпълнение в газовият компютър. Ако се бутат таблиците на времената, това ще влоши работата на бензин, тъй като обикновено газовият компютър ползва датчиците бензиновия, и бензиновият не знае за тази кражба ;) Всъщност времената за впръскване на газовите клапани при различните режими са бензиновите времена със съответната корекция внесена от газовият компютър. Ако има някакви драстични промени в стехиометричният състав, системата с адаптивни параметри може да излезе извън регулиращите си граници, и след това при преминаване на бензин двигателят ще има много странно поведение и разход разбира се докато не се адаптира към бензин. Пак казвам много е важно задстендовото устройство.
Кислородният сензор едва ли е замесен в цялата работа между другото, той се грижи за стехиометричният състав на сместа, и ако има някакъв прилив на мощност от външен източник на енергия, едва ли ще се отрази на химическият състав на отработилите газове. Или може би ще се отрази, ще има не изгоряло гориво и кислородният сензор ще подаде сигнал за корекция на времената за впръскване в посока намаляване. Ако оптимизатора обаче подобрява процесът на окисление, в отработилите газове нивото на кислород ще бъде малко и ще има корекция в обратна посока, увеличаване.
Абееее... има над какво да се размишлява 8)
П.П. всъщност след като го разгледах при публикуването смятам последните заключения за доста хипотетични особено това за не изгорялото гориво ;D
caduceus:
fade; rosenmvr
Писах ви на лични
По принцип системата в колата обеднява сместа автоматично - ако всичко и е наред. Защо и как става - не е съвсем сигурно, явно трябва специалисти да погледнат. Предвидил съм и динамометрични тестове и т.н. А че изгаря по-пълно, показват тестовете на газоанализатор при коли без катализатор, каквато беше предната ми бензинова Ксантия /само с гърне/. Там правих преди слагане и след, но го нямам на печат, а само на фото някъде из компа - отзад излиза горещ въздух без мирис /от ауспуха имам предвид ;D/ Азотните окиси са 0
Поздрави
vankiqt:
Тия дни ще слагам аванспроцесор и очаквам още малко мощност и най-вече икономия с около литър газ надолу. :)
caduceus:
Не разбрах защо ти е ТАП-а, при оптимизатора нямаш чак толкова насищане с оргон, за да ти трябва голям ъгъл на запалване. На метан - да, но на газ не е много необходим. Настройка му е майката
Колеги,
моля за акъл и помощ във връзка с камионите. Ако някой е специалист, или знае как са направени и има ли въобще системи за автоматична настройка на сместа при големите дизели, да пише. Тестовият камион с два оптимизатора върви по-добре отпреди, но няма икономия /стар МАН с разход около 25л./100км./ Което ме навежда на мисълта, че няма система за регулиране на горивото, по-точно тя е твърдо заложена в компютъра - ако има въобще такъв. Т.е. си пръска колкото му се казва и толкоз - никаква оптимизация и автоматично обедняване заради подобреното изгаряне не е възможна. Така ли е?
Днес ми казаха, че при новите камиони има системи като при колите - ламбди и прочее, а при старите нямало. Айде върви оптимизирай тогава :) Колегите с водородните клетки вероятно берат ядове с големите дизели поради същия проблем. Чипове ли слагат?
Поздрави
koce93:
Около 30 години карам дизел камиони и автобуси и не съм виждал на тези дизели компютри и тем подобни. Там има гориво нагнетателна помпа, която с подаване на газ педала пуска повече гориво или по-малко. При спиране горивото гасне двигателя. Някои имат моторна спирачка и при включване спира горивото и затваря клапа на изпускателната тръба, като така двигателя гасне и задържа автомобила при спускане.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия