Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити
Теориите на г-на Михова за Свободна енергия и Хидро-Гравитация
PyroVeso:
Идеята изглежда добра, само дето никой не отчита триенето на водата и въобще движението, течението и т.н. на този доста плътен флуид. При 20 м/с триенето ще е чудовищно - колкото и оптимизирана хидродинамична форма да имат съдовете, все едно торпили ще прорязват водата, а този обем вода, който измества всеки съд няма да може да се премества мигновено до новото освободено място. Язовирът буквално ще ври и кипи от пльоскащите се и изхвърчащи от водата контейнери, а архимедовата сила при такова кипене, пенявене, клокочене и турбуленции ми се струва, че ще й е много трудно да се прояви в чистия си вид, както би станало при 20 см/с примерно (което пак е много, ама айде...).
Така че реалната ефективност на системата (ако не й мине котка път, т.е. ако не изпускаме още някоя съществена "подробност") трябва да се раздели най-малко на 1000, за да има някаква съпоставка с реалността, като примерите от горните сметки няма да дават изход 147 и 294W, а съответно 147 и 294mW, която енергия пък едва ли ще е достатъчна за "преобръщането" на съдовете...
Въобще - много лесно се конструират "вечни двигатели" ако волно или неволно пропуснем да включим в уравнението някаква (съществена) част от енергийния им баланс. Например както всички HHO-маниаци говорят възторжено за "горивото на бъдещето", колко лесно за получаване, екологично чисто и т.н. било то, само дето "забравят" да споменат колко енергия е необходима за получаването му и откъде ще се вземе тя...
gkmihov:
Отговор на PyroVeso
Прав сте с забележките относно директните гравитационни хидростатични дивгатели. Въпреки това реалният опит , който направих в 1960г. във водите на язовира на р.Тунджа, при с. Копринка показва нагледно, че мощноста от 147вт. и 294вт. намя да намале хиляда пъти. Затова наложително е , при по прецизни опити с участието на технически компетентни специалисти да се провери конкретно това намаление на мощността, за което е необходимо :
- Предварителни конкретни теоритични изчисления на теоретичните мощности.
- Конкретен работен проект в който да бъдат отразени.
- База за качеството изработване на системите и установката за провеждането им.
- База за провеждане на опитите.
- Качествен научен анализ на получените резултати.
При директните гравитационни двигатели, които ще работят не във водна среда, а на суша във въздушна среда триенето ще се отрази в много по малка степен и движението ще бъде с много по голяма скорост, както движението на самолетите във въздуха спрямо движението на подводниците във водана.
При директните гравитационни ускорители, които ще работят в условията на вакуум отражението на триенето ще е още многкратно по малко и ще позволява значителни големи скорорости, които ще позволят да се измери и отчете зависимостта на скоростта на светлината между неподвижни еден спрямо друг обекти и между движещи се един срещу друг обекти., когато единият или двата от тях са източници на светлина.
gkmihov:
Отговор та Радико.
Опитите могат да се направят със всеки разтвор в който има разворени вещества с достатъчна кончентрлация на железни атоми в молукулите им.
gkmihov:
Отговор на Altium
За свеферичните системи с гравтационно обоснован променлив обем и маса има по просто техническо решение за за двигателя от колкото това изискват посочените от вас на чертежа системи.
Вярвам, че скоро и сам ще се сетите за него. Ако не се сетите може да го видите, като внимателно прочетете това, което писах за системите на базата на живак и оловни съчми.
Ако и при този прочит не се сетитите до шест месеца , ако все още съм между живите ,при лична сеща, ако пожелаете така,без да се страхувате, че напразно ще си загубите времето ще мога да ви го покажа със схема и изчисления.
Ако вече си променяте мнението и кварификациите към проблема директен достъп до гравитационната енереги, съответно директна гравитационна енергетика време е да ви съобщя и моето желание и стремеж: Изграждане на национална научно производствена база на терпиторията на Бълтария, която в последствие да прирастне в европейска и международна с участие на учени и инвеститори от европейските и други страни.
Като начало за реализация на тази идея , ако Вашата организация има определени възможности ,може да започнем с договр за изграждане на акционерно дружество с разпределение на капитала на базата на : Постигнатото от мен и съавтори, като автори, Вашата организация, като проектанти и автори на проекти и инвеститори осигуряваящи средствата за реализацията на съответните проекти.
getca:
Явно съпротивлението при движение в плътна среда(вода в случая) ще е основния ограничаващ фактор за скоростта на подобна хидрогравитационна система. Ако приемем скорост от 1м/с за реално възможна, то за да получим 1кВт полезна мощност ще ни трябва сила 1000Н, което пък означава 100кг разлика между максималното и минимално тегло в системата. Не е проблем да се реализира, но установката ще има сериозни маса и габарити. За по-големи мощности нещата стават направо фантастични и лишени от смисъл. Добър вариант е N-броя маломощни системи, работещи в паралел, което дава предимството на висока надеждност при отпадане на част от тях.
Ако средата е с малка плътност, въздух например, скоростния проблем отпада и тогава е възможна редукция на ДГД размерите. Наред с това обаче биха се появили други проблеми по конструкцията, свързани с по-високата скорост.
Дотук могат да се направят следните изводи, чисто теоретично, изхождайки от формулата за механична мощност:
> ДГД в плътна среда => ниска скорост, големи работни маси, големи крайни размери и маса на установката;
> ДГД в среда с малка плътност => висока скорост, малки работни маси, редуцирани крайни размери и маса на установката.
Двата варианта си имат своите предимства и недостатъци от гледна точка на реализация, надеждност, поддръжка и т.н...
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия