Автор Тема: Съществува ли етера?  (Прочетена 35738 пъти)

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Съществува ли етера?
« -: Юни 01, 2011, 04:19:23 pm »
Етерът е отричан от съвременната физика. Съществува ли той наистина? Тази доста сериозна книга дава добър отговор.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Съществува ли етера?
« Отговор #1 -: Юни 01, 2011, 09:59:57 pm »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Съществува ли етера?
« Отговор #2 -: Юни 02, 2011, 09:27:08 am »
Разбира се, че е ДА. Иначе за какво си губим времето. Ако няма етер, от къде по дяволите ще се вземе СЕ?
Още една сериозна книга!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Съществува ли етера?
« Отговор #3 -: Юни 02, 2011, 11:16:57 am »
Разбира се, че е ДА. Иначе за какво си губим времето. Ако няма етер, от къде по дяволите ще се вземе СЕ?
Още една сериозна книга!

СЕ има на теория и в класическата механика, под действието на консервативни сили.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Съществува ли етера?
« Отговор #4 -: Юни 02, 2011, 12:09:59 pm »
Етера в класическия си вид като частица според мен не съществува. По-скоро е енергията която захранва атомите да се поддържат цели и да могат да създават атомни връзки. Под формата на завихряния - вихрушки, чиито характер е близък до електромагнитния. Според мене тези вихри са носител на магнитното поле и електростатичното => и на радиовълните и светлината. Като за целта се ориентират по направлението на въздействието /като диполи/.
Кой ги създава и поддържа е тънкия въпрос за да изглежда света такъв, какъвто го познаваме. ;)
Предполагам че вече няма човек който да взема на сериозно "големия взрив", антиматерията - черните дупки /те май са само в главите на някой хора/. :)
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 12:18:44 pm от Radoslav »

vitan

  • Гост
Re: Съществува ли етера?
« Отговор #5 -: Юни 02, 2011, 12:35:43 pm »
Единственото, което искам да кажа тук е: всичко, за което се питате относно ЕТЕР и Вселена, много аргументирано и дълбоко смислено е доказано от проф. Константин Мейл в неговия труд за скаларните вълни. Истински научен труд! С много доказателствен материал. А не локуми.

Не се самозалъгвайте със собствени теории, освен ако не искате да се изходите върху науката тотално и по принцип.

Но да хване дикиш, поне някои да не се излагат, че не са се научили още да пишат. Правописа се учи в най-малките класове…

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Съществува ли етера?
« Отговор #6 -: Юни 02, 2011, 01:25:49 pm »
И Анщайн "дълбоко и аргументирано" доказва неговата теория. Трябва повече да се мисли! За етера съществуват много теории, както може да се види от книгите, които прикрепих. Нещата не са еднозначни! Да се покланяме (да не употребя по силна дума) на този или на онзи е стар български навик. Но дали това е пътят към истината?

vitan

  • Гост
Re: Съществува ли етера?
« Отговор #7 -: Юни 02, 2011, 02:11:50 pm »
:) Дълбоко и аргументирано точно там Айнщайн е разбит! Аз чета вашите неща и не ги намирам за верни. Някой, освен МЗК да чете моите? Никой. Няма какво повече да се говори.

E, Prussov още не съм го чел де.
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 02:22:11 pm от vitan »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Съществува ли етера?
« Отговор #8 -: Юни 02, 2011, 02:35:03 pm »
Има не едно опровержения на айнщановата теория в мрежата.
http://actascientiae.org/n
http://actascientiae.org/v/comments.php?DiscussionID=18&page=1#Item_2
http://actascientiae.org/v/comments.php?DiscussionID=25&page=1#Item_1
http://www.angelfire.com/sc3/elmag/

За съжаление математиката при проф. Константин Мейл е твърде сложна за мен и на този етап попълвам знанията си. Книгите му можете да намерите по темите във форума.

Това, което знам в резюме, е че максуеловите уравнения не включват пълният закон на Фарадей (който включва E=v x B).

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Съществува ли етера?
« Отговор #9 -: Юни 02, 2011, 03:37:09 pm »
Пак повтарям! Не пускам тази тема за да доказвам има ли или няма етер, а да се създаде "проблем". След като има проблем (задача) има и мисловна дейност, има и развитие, четене и в крайна точка - осъзнаване, разбира се до някъде. Не съм физик и математик и не смятам, че някой от нас е в състояние да си позволи скъпи експерименти за доказване на това дали има или няма етер. Аз лично съм убеден, че го има..За съжаление ние българите не умеем да спорим, а в спора се ражда истината. Аз съм убеден, че всеки от нас в малка или голяма степен има някакво свое мнение за природата на етера. Възможно е да не е така, както аз си го представям. Ако беше ток или напрежение - да го измериш, а то...етер(шега разбира се....). Нали вече повече от век цялото човечество се кланя на Теорията на относителността! Дошло му е времето да се роди нещо ново, по - вярно. И така до...безкрайност. Вселената се развива и ние заедно с нея. Само глупакът мисли, че всичко знае.
MZK,  от тук не мога да изтегля нищо от това, което има във форума от К. Мейл. В нета има нещо, но не е достатъчно. Би ли пробвал, ако не те затруднявам, да ми пратиш нещо на ipat52@yahoo.co.uk. Благодаря предварително.

vitan

  • Гост
Re: Съществува ли етера?
« Отговор #10 -: Юни 02, 2011, 05:56:11 pm »
Книгата я имаше тъдява. Книгата на проф. Константитн Мейл. Тя е най-красивото нещо, което съм чел на тема наука (и за Етер в частност). Съжалявам, че е много висока летва, но пък има много красота в така обяснената реалност. Нищо не е някакво хрумване, ей така. Всичко е доказано с научен инструментариум и научни факти, доколкото е възможно.

Законите на микро и макро-космоса са едни и същи, въртящия се във Вселената Етер, обяснение на фундаментални понятия и явления (за които официалната наука говори с недомлъвки), много неща се свеждат до енергийни вихри и т.н. над 600 страници, които не мога да преразкажа. И всичко това е извлечено от официално признати факти и научни трудове.

Само синтезирано и надградено в стил Никола Тесла, но със инстументариума на висшата математика и физика. Никакво твърдение не виси във въздуха и не противоречи на нещо друго. Красота просто. След пенсия трябва да отделя 2-3 месеца за ново подробно анализиране (ако не съм забравил ингилизкия).

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Съществува ли етера?
« Отговор #12 -: Юни 02, 2011, 10:11:13 pm »
   То е ясно, че ефирът съществува. За мен е интересно как затихват електромагнитните вълни с увеличаване на разстоянието до източника им. Даже мислех да предложа някой ако може да направи аналогичен експеримент със затихване на звукови вълни. Постановката е следната: Замерва се честотата на звука непосредствено до звуков генератор със стабилна честота на звука. След това се мери звуковата честота на определени разстояния от източника на звука и така намираме функцията честота-разстояние. Ясно е, че силата на звука намалява с разстоянието, но честотата променя ли се? Ако някой знае дали е правен подобен експеримент - нека каже. Предполагам, че и монохроматичната светлина променя честотата си (цвета си) и съответно енергията си с увеличаване на разстоянието до светлинния източник. Логиката казва, че ако една частица (фотон) се движи в абсолютното нищо, то тя ще запазва своята енергия. В механиката - всяко тяло запазва равномерно и праволинейно движение ако не му действат други тела. Но щом има ефир - значи има взаимодействие между частицата (фотон), която има определена енергия с другите ефирни частици, които имат други енергии. В резултат нашия фотон светлина променя енергията си и това би трябвало да може да се регистрира експериментално и това е доказателство за съществуването на ефира.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Съществува ли етера?
« Отговор #13 -: Юни 02, 2011, 11:26:20 pm »
Иване, току що отрече доплеровия ефект  ;D

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Съществува ли етера?
« Отговор #14 -: Юни 03, 2011, 01:02:36 am »
 :) Ами ако елементарния фотон светлина не е движеща се в ефирното пространство частица(вълна, квант и прочее) а трептене на елементарна ефирна частица, което трептене се предава на следващата, от нея на по-следващата и така на татък  в посока на разпостранение на самото трептене. Може да го сравним със десет или повече стоманени топчета висящи на конци плътно едно до друго в една линия. Удряме едното топче и имаме механична вълна, която виждаме, като резултат на края на редицата като, изстрелване на последното топче.  В този аспект ефирните частици са идеални твърди или еластични частици, при което скоростта на светлината е пряко зависима от тяхната еластичност и плътност разположени едни до други. Когато един електрон минава на по-ниско енергийно ниво излъчва електромагнитен квант или по-точно създава механичен удар върху ефира. Електрона преминаващ на по-високо енергийно ниво поглъща електромагнитен квант светлина - тоест, една ефирна частица. По-високата или по-ниската енергия на електрона характеризират по-висока или по-ниска скорост на електроните а съответно и орбити около атомните ядра.