Автор Тема: Суха клетка Home made прави само пяна  (Прочетена 23919 пъти)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #15 -: Май 25, 2011, 09:56:47 pm »
Илия Вълков си го е написал в книгата, кои материали образуват пяна и кои не образуват. Четете и действайте  8)

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #16 -: Май 26, 2011, 09:00:55 am »
Шунтирай долните отвори, махни тройника от горните и единя макуч вкарай в долния отвор на казанчето. пусни го да работи и не му мисли много. Законите на физиката си знаят работата.

mart

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #17 -: Май 26, 2011, 05:56:14 pm »
Шунтирай долните отвори, махни тройника от горните и единя макуч вкарай в долния отвор на казанчето. пусни го да работи и не му мисли много. Законите на физиката си знаят работата.

Колега може ли само да те помоля да ми обесниш защо при моя вариант се пени а при този казваш, че ще работи нормално. Не си го обеснявам просто затова питам.

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #18 -: Май 27, 2011, 05:24:42 am »
Не за да не прави пяна, а за да не пълни казанчето!!!

koko_g

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #19 -: Май 27, 2011, 10:32:05 am »
Не пречи да пробваш с шунтирането..., опитай.
На бълбучника входа под вода ли излиза?
И при мен се пени но всичко остава във водата.
Другото което остава е да имаш някакъв проблем с електролита?!?

mart

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #20 -: Май 27, 2011, 12:26:32 pm »
бъблер-а е под вода входа му то иначе няма смисъл от него. С електролита не виждам какъв проблем може да има. Поздрави

mart

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #21 -: Юни 11, 2011, 08:06:07 pm »
Колеги открих защо прави само пяна, разстоянието между ламелите е под 3мм сега ще сложа 5мм гума и се надявам да се оправи. Като го направа ще пиша за резултати.

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #22 -: Юни 11, 2011, 08:48:05 pm »
Здравейте! Мойта клетка в момента също прави пяна. Сега разстоянието ми е 4мм, а когато беше 2мм не правеше пяна?!

mart

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #23 -: Юни 11, 2011, 08:54:31 pm »
Незнам колега на един приятел с същата клетка като моято едно към едно с моята пристегна гумата от 3.2 мм го направи на 2.5 и веднага почна да му прави пяна.

electro

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #24 -: Юни 11, 2011, 10:03:27 pm »
Добре, но така НЕ става! Няма как да разберем, какво има на клетките ВИ, ако не дадете снимки и пълно описание.

ems

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #25 -: Юли 04, 2011, 09:41:16 am »
Привет на всички..
Аз също имам същия проблем с клетката. Първоначално черпи около 20А ток и в последствие пада почти до 1А. В последното положение клетката ми е суха. Всичкия електролит е в бълбучника. Разтоянието м/у ламелите е 1,5-2мм. Явно ще трябва да опитам с по-дебели гарнитури.

Неактивен antares48

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 12
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #26 -: Юли 05, 2011, 08:49:47 pm »
Вдигни бълбучника на височина за да може електролита на самотек да напълне клетката

ems

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #27 -: Юли 05, 2011, 09:04:18 pm »
Днес си говорих с мой колега и заключението е, че съм направил много малки дупки за изравняване на нивото на електролита в клетката. След като ги разпробия с по-дебела бургия ще повдигна и бълбучника. Трябва да стане. Би трябвало да работи като водна помпа (поне така се получава при колегта ми).

mart

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #28 -: Август 22, 2011, 01:54:42 pm »
Здравейте колеги доста време не съм писал, преправих изцяло клетката си ще има по долу снимки монтирах я на колата сложих импулсен модулатор. Калиевата ми основа е с гъстота 11 процента заработи хубаво не правеше пяна грееше много малко примерно 5 градуса над околната температура което е нищо. Вчера направих това само се прибрал от вилата до София 70 км и пак започна да се пени вече нямам идея от какво може да е. Помагайте ако някой има някакви идеи. Разстоянието между ламелите е 5мм общо са 12 на снимката са 14 но махнах 2. Благодаря предварително.

П.П. Ламарината до колкото разбрах от баща ми е тази която казват насякъде че е по добра 316L. Пуснах клетката 4 дена на слаб ток някъде 24 часа на 2А после го дигнах на 4А за да се конденционира.




vitan

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #29 -: Август 22, 2011, 02:52:03 pm »
Вероятно ти куца обезмасляването на плочите. По книгата на проф. Юл Браун си е цяла философия. Там има разработен проблема за пененето. Виж и разстоянието м/у плочите....