Автор Тема: Суха клетка Home made прави само пяна  (Прочетена 24109 пъти)

mart

  • Гост
Суха клетка Home made прави само пяна
« -: Май 24, 2011, 12:50:09 pm »
Здравейте,
нов съм в форума това ми е първата тема. Преди месеци с един решихме да се захванем да си направим такава клетка и съответно да я монтираме в автомобилите си с цел икономия на гориво. Навсякъде чета, че от тези клетки има ефект дори намерих фирми в България, който предлагат такива клетки срещу съответната сума. Но не видяхме смисъл при положение че имаме сички налични инструменти и машини да си я купиме и решихме да си я направим. Изчетохме доста направихме клетка монтирахме обаче изкарва само пяна като я пуснем за отрицателно време пълни казанчето с пяна и ако то е затворено тръгва и по маркучите. Интересуваме можете ли да ми дадете съвет как мога да отстраня този дефект и тя да започне да функционира нормално. Мога да ви дам точни размери на ламелите разположение на отворите на ламелите апсолютно всичко ако ви интересуват и би помогнало. Благодаря ви предварително.

Поздрави
« Последна редакция: Май 25, 2011, 06:16:23 pm от altium »

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #1 -: Май 24, 2011, 06:41:20 pm »
Здрасти, като най-напред пиши какъв е луфта м/у ламелите; брои ламели; концентрация на електролита; колко ампера харчи и от къде си, защото сигурно ще се наложи да метна едно око на системата. Дано си от софийско.

mart

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #2 -: Май 24, 2011, 07:06:23 pm »
Луфта е 2мм. Клетката е от 14 клетки + среден извод (две по седем клетки паралел ) електролита е с гъстота 1,1. Ток между 15-20 ампера.

Поздрави


П.П. От София квартал Люлин.

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #3 -: Май 24, 2011, 09:00:09 pm »
Ако можеш утре около16-17ч. да минеш од Бумакс за бърза консултация (безплатна разбира се) Ще е чудесно. Надявам се да ти помогна. Ако не можеш Ще го направим друг ден, защото по късно съм на бал. Чоа за сега.

electro

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #4 -: Май 25, 2011, 08:43:19 am »
Добре е да сложиш снимки, за да видим за какво говориш.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #5 -: Май 25, 2011, 09:03:13 am »
Вероятно сте прекалили с концентрацията на електролита. Какво означава 1,1?

mart

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #6 -: Май 25, 2011, 11:14:48 am »
Ще направа снимки няма проблем. Относно електролита концентрацията е много ниска 1.1 означава че на литър вода имам 100 грама калиева основа. Което ще рече, че имам 10% основа на литър вода. Четох и по форума и на доста други места най-добре се получавало когато гъстота на електролита е 28%.

Поздрави

П.П. пламгаз: Няма да мога да дойда да направим консултацията ще го мъча известно време сам ако вида че няма на къде тогава ще измислим нещо. За сега открих един проблем местоположението на електролизера не е добро защото се обдухва от радиатора на колата когато се движа въздуха минава през радиатора и се обдухва и му повишавам температурата така, а това не е хубаво.Но това не променя факта че електролизера прави само пяна.

electro

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #7 -: Май 25, 2011, 12:02:13 pm »
Напрежение, размер на плочата, снимки, ШИМ има ли? Кондиционирал ли си го?

Извади го малко от колата. Първо го пусни да работи, а после мисли дали радиатора го загрява.


 :)

koko_g

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #8 -: Май 25, 2011, 01:04:29 pm »
@mart,
а бълбучник имаш ли, с вода (електролит)?
Може би, под "казанче" имаш точно това предвид?
След като мине през водата, пяната трябва да остане там и да се отдели само газът.
Да не си вкарал директно изхода от клетката в двигателя?
Плочите от неръждавейка ли са?
« Последна редакция: Май 25, 2011, 01:09:23 pm от koko_g »

mart

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #9 -: Май 25, 2011, 03:05:48 pm »
Имам бъблер пълен е с дестилирана вода. Не съм вкарал директно към мотора системата се пак това е газ и гърми. Плочите разбира се са от неръждавейка. Системата е следната казанче с електролит (използвам калиева основа) от казанчето маркучи до долните щуцери на клетката от горните влизат в същото казанче в което е електролита и от там през трети щуцер маркуч вече само с газ отива в бъблер-а и от него маркуч до мотора.

koko_g

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #10 -: Май 25, 2011, 03:43:58 pm »
...маркуч вече само с газ отива в бъблер-а...
Всъщност къде е проблема?
Ако имаш само газ към двигателя, всичко ти е наред.
Това, че от клетката излиза пяна не трябва да те притеснява. Нормално е.
Тя се улавя от казанчето или от бълбучника.
Входа за бълбучника трябва да ти е под водата, изхода - над водата.
Същото можеш да приложиш и към казанчето.

mart

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #11 -: Май 25, 2011, 04:46:01 pm »
Проблема е че клетката прави само пяна и пълни казанчето с електролит-а с пяна и като стигне до щуцера който води до бъблер-а почва да пълни и маркуч-а и става мазало. Проблема е в клетката останалото си е на 6. Имам достатъчно ток да я захрана имам втори алтернатор. За първи път като монтирах клетката на колата я вързах към акумулатор-а и работеше перфектно обаче на 5Ампера което е крайно малко клетката е смятана за 20А реших да махна две междини и по този начин да дигна тока и така и стана и след този момент зе да прави само пяна което беше фатално. Снощи четох доста сега ще разглоба клетката и ще и смена гарнитурите защото тези вече са под 3 мм. ще надера пластините с щкурка 60 или 80 както пишеше на едно место. Ще я напълна с електролит да седи 3 дни после ще я изпразна и промия хубаво с дестилирана вода след което ще я монтирам отново на колата и пусна да работи. Ако някой може да ми даде съвет от къде да си намера готови гарнитури читави и освен гума както друго мога да ползвам за гарнитури ще съм благодарен ако не отивдам да купа гума и си ги изрязвам по шаблон който съм си направил.

Поздрави

koko_g

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #12 -: Май 25, 2011, 05:22:51 pm »
Искаш да кажеш, че пяната не се улавя от казанчето с електролита?
Всъщност, тази пяна трябва да излиза в казанчето под нивото на електролита,
ако е над него няма да се улови.
Т.е. маркуча който излиза от горния край на клетката трябва да стигне до дъното
на казанчето и от там по естествен път да се отдели само газът нагоре.
Пяната би трябвало да остане в електролита и да се смеси с него. Не знам дали съм ясен?!
Снимай го. Пусни две, три снимки да видим кое как е свързано.
п.п. DIDO112 предлага гарнитури, но зависи какви размери търсиш.
Имаше и други предлагащи из форума.
Свързването е подобно на снимката.
« Последна редакция: Май 25, 2011, 06:07:25 pm от koko_g »

donhuann

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #13 -: Май 25, 2011, 05:50:11 pm »
Увеличи разстоянието на повече от 2,5мм и почисти добре казанчето и клетката. Явно проблема ти е в самото казанче, трябва да е достатъчно голямо. Може да сложиш и камък от аквариум за въздуха да раздробява мехурите и няма да се образува пяна.
« Последна редакция: Май 25, 2011, 05:56:53 pm от donhuann »

mart

  • Гост
Re: Суха клетка Home made прави само пяна
« Отговор #14 -: Май 25, 2011, 08:12:53 pm »
Това което съм прикачил като файл в общи линий е мойта система извинявам се за лошата рисунка ама съм го рисувал на Paint.