Автор Тема: Клетка на electro  (Прочетена 49036 пъти)

koko_g

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #30 -: Май 26, 2011, 05:57:54 pm »
Добре изглежда.
Пробвайте предварително да я напомпите с въздух - 0,5-0,6 атм. с манометър, да задържи поне 10 мин. без да падне налягането.
Ако изпуска, с четка и сапунена вода вижте от къде е.
Обезателно бълбучник, арестор и т.н., да не стане някой фал по време на представянето.
И един ситен надпис по ръбчето на плексигласа "Направено с любезното съдействие на mazeto.net".
Ми, така е де,.... информацията е най-важна 8)
« Последна редакция: Май 26, 2011, 10:54:12 pm от koko_g »

electro

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #31 -: Май 26, 2011, 06:13:56 pm »
Разбира се, че ще има бълбучник/бъблер/барботьор и арестор. Безопасността е най-важна, а като се замисля, че става въпрос за водород...

За надписа - може, дори го обмислях, но ще трябва да се направи хубаво, иначе не.

П.П. Ето тук: http://www.youtube.com/watch?v=gfk8jXVUF34 се вижда какво става, ако правиш такива неща, но не мислиш.
« Последна редакция: Май 26, 2011, 06:18:35 pm от electro »

electro

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #32 -: Май 27, 2011, 09:32:00 pm »
Днеска залепих подложките за капака. За съжаление единствената "стяжка",  която имах е един френски ключ. Както обикновено добавям снимки.




electro

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #33 -: Май 29, 2011, 07:27:28 pm »
Днеска направих един малък експеримент, който е важен за всички работещи с плексигласа. Макар и този материал да е изключително здрав, той се чупи лесно, когато се потопи в спирт (дори и за малко).

Аз не повярвах, когато ми казаха, но се оказа истина. Слагам снимки.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Клетка на electro
« Отговор #34 -: Май 30, 2011, 07:37:12 am »
Плексигласа се напуква когато е рязан на лазер и се залепва с лепила, спирт, кореселин. Когато се правят отвори с резби, не трябва да се пренатягат. За уплътнение на резбата използвайте тефлонова лента а не лепило.
Но от лазерното рязане ми показаха немски плексиглас, който не напуква..... ;)
Всичко което се продава в БГ е скапано.

DIDO112

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #35 -: Май 30, 2011, 08:59:59 am »
Резба не се прави на малко парче или близо до края на голямо пука след време.

electro

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #36 -: Май 30, 2011, 11:26:13 am »
Това малко парче беше за тест, да видим как се пробива плексигласа. НЕ е ползвано лепило, не е пренатягано.

CPU

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #37 -: Май 30, 2011, 12:01:04 pm »
Плексигласа който се продава в България е 2 вида, лят и екструдиран. Естествено лятия
е с по-добри параметри, екструдирания има вътрешни напрежения.

electro

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #38 -: Юни 08, 2011, 10:29:44 am »
Здравейте!

От много време не съм писал, но това не значи, че не работя по проекта, а и имах някои проблеми с влизането във форума. Доста зает съм, но ето малко прогрес:

Електролизерът е почти завършен - сложих уплътнения, добавих ленти с дупки за болтове и от малките страни, направих две нови плочи с по-високи части, те ще са електроди. Минах всички плочи със шкурка. Пробих дупки  за проводниците, взех тръба, преходник, намерих си барботьор - немски, лабораторен.
Започнах да правя електрониката: взех грец 25А, кондензатори, 7805 за импулсния генератор, мощен МОСФЕТ. Трябва да си набавя радиатори за греца и мосфета.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Клетка на electro
« Отговор #39 -: Юни 08, 2011, 01:31:13 pm »
Тая колба не я ползвай за барбутьор, щото ако гръмне може да пострадаш сериозно, само дебела пластмаса или метал.

electro

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #40 -: Юни 08, 2011, 09:11:09 pm »
След нея ще има още един барботьор, а тази колба е доста добра...

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Клетка на electro
« Отговор #41 -: Юни 09, 2011, 06:48:41 pm »
По добре заложи на 50 амперов грец, защото този много ще грее. И по принцип избягвай стъклото.

krasipet

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #42 -: Юни 10, 2011, 09:30:43 am »
Явно ще си взема автотрансформатор. Ще ми бъде от полза и за други неща, а и е малко по-евтино.

Поздрави!
Здравейте, не е необходимо. Има по-лесен и компактен начин. Тиристорен регулатор в първичната страна на трафа (малка и компактна схема). Аз поне така си зареждам акумулатора на колата от 10г. и в момента си "кондиционирам" 2 сухи клетки.

electro

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #43 -: Юни 10, 2011, 11:38:00 am »
Днеска кондиционирах плочите, но не знам дали беше успешно.

Реших да ги кондиционирам със електролит за акумулатори. Не намерих и трябваше да си направя. Концентрирана сярна киселина и вода смесих в отношение 1 към 3. Всичко чудесно, като по книга. Излях сместа в електролизера и стана доста бурна реакция - изкипя. Оставих го малко, после разредих, промих го. Плочите станаха черни. Прилагам снимки.

Това добре или зле е?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Клетка на electro
« Отговор #44 -: Юни 10, 2011, 02:13:50 pm »
Не знам къде си чел за подготовка на плочите със сярна киселина. Описанията, които са дадени в книгата на Патрик Кели (той поддържа най-голямата книга за устройства за свободна енергия), както и описанията на Bob Boyce, Dave Lawton и ravi (последните двама правят репликации на клетката на Stanley Meyer), говорят, че върху електродите тряба да се образуват нещо като вавовикови отлагания. ravi докладва, че с течение на времето това се получава спонтанно, докато Bob Boyce дава следното обяснение:

1. Електролизерът се почиства, като при първото пускане се използва голям ток, 2 волта напрежение на клетка, така че да се почистят железните окиси от плочите, и в процеса на "кипене" на водата се махат замърсяванията.
2. Този етап продължава, докато електролита престане да пожълтява и покафенява, нужната концентрация е 10% натриева (и само натриева) основа.
3. Следва зареждане със свеж електролит (не помня концентрация, но пак е натриева основа), като клетката се пуска на по-ниско напрежение - така че да минават милиампери (примерно 100), и се остава така часове. Цикълът може да се повтаря, а поляритета трябва да се запазва един и същ.
4. След тоци цикъл трябва да се образува т.нар. бяла патина по електрода, която според мен са отлагания на натрий по плочите, който действа като катализатор (не ангажирам никого с мнението си и не знам доколко е вярно).

Поздрави!

ПС: не знам какво точно се има предвид под термина "кипене" на водата, защото boiling може да представлява и време, и само кипенето на електролита, двете неща са различни.