Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Вашите експерименти

Клетка на electro

(1/12) > >>

electro:
Здравейте!
Това е първата ни клетка, която правим с един приятел. От "мокър" тип е.
Има 21 плочи с размер 120х150х1 мм, които са изработени от неръждавейка тип 304. Обработени са с шкурка 60. Наредени са през 9мм.
Плексигласът е 10мм, фрезовани са канали с дълбочина 2мм. Плексигласът се оказа доста здрав материал.
Ще се ползва тороидален трансформатор.
На снимките се вижда почти всичко - съда, плочите и обработването им, шкурката и тестово пробиване на малко парче, за да се види как седят щуцерите.
Клетката няма да се слага в автомобил. Прави се с цел експерименти и обучение. Ще има малка горелка.
Поздрави!

едит 26.05.2011: Добавил съм нови снимки. На страница 3 са.
едит 27.05.2011: Още снимки на страница 3.

mzk:
Браво!

Има ли пробиви между клетките? Само фрезоването на плексигласа свърши ли работа?

electro:
Още е в процес на изработка. Не мога да кажа за пробиви, но се надявам, че фрезоването е достатъчно.

 ;)

пламгаз:
  Поздравления!!! Би трябвало да няма проблеми само с фрезоването, но трафа май ти е малко слаб. Може би ще грее при продължителна работа. Аз првих клетка от PVC тръба        ф 160 с 120 пластини без херметизация м/у тях, луфт 9 мм. и 220 в. захранване. Заработи чудесно, но имам проблем с греенето. PVC-то има лоша топлопроводимост и за 30 мин. работа се размеква. Ти как мислиш да охлаждаш, защото и плексигласа не топлоотдава?

electro:
vdomov: Благодаря за поправката. Трансформатора още не е поръчан, тъй като имам някои съмнения. Не относно качеството, а дали ще е достатъчен. Не мисля да си поръчвам лепило от Америка.

пламгаз: Трансформатора ще го охлаждам с вентилатор. Самата клетка няма да работи продължително, тъй като е за демонстрации. Надявам се, че няма да се загрява твърде много.

За продължителна работа - суха клетка, но това ще се прави по-късно.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия