Автор Тема: Еликсирът на безсмъртието и младостта  (Прочетена 207063 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #30 -: Март 19, 2013, 08:25:34 pm »
На мен лично, еликсир на безсмъртието не ми е нужен. Ако си спомните от къде сте дошли, никога няма да искате такова нещо, а напротив, ще искате да се завърнете у дома, час по-скоро.
Илюминати, имат фикс идеята за вечен живот във физическо тяло. Е, пожелавам им да го постигнат, ама надали. Тях ги чака Сатурн и астероидите му, да им покажат, какво е болка и страдание.

angelmr

  • Гост
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #31 -: Май 07, 2013, 10:16:32 am »
Искам да попитам някой приемал ли е това:-
Еликсир на младостта – това е древна рецепта от чесън и лимон, известна като средство,
укрепващо имунната система, очистващо кръвта и съдовете, отстраняващо запъхтяването, полезно
при отклонения в теглото: прясно изстискан сок от 24 лимона се смесва с 400 г смачкан с различен
способ чесън, удобно е с блендер в част от самия сок в половин литров пластмасов съд от кисело
мляко, и се помества в буркан, желателно с широко гърло. Отгоре бурканът се покрива с лека тъкан
или марля, завързва се и се поставя на хладно място. След 24 дни средството е готово. Може да се
почне приемането и по-рано, но ефектът ще бъде по-малък, чесънът може да пречи на съня, което не
става след пълния срок на получаване на настойката. Преди приемане сместа се разклаща.
«Еликсирът на младостта» обикновено се приема един път дневно преди сън: 1-2 чаени лъжички от
сместа в половин чаша вода, разбърква се и се изпива. Може приемът да варира, да се пробва да се
взема сутрин на гладно, през деня между приеманията на храната и вечер един час преди лягане и да
се стараете да отработите дозата по вътрешното усещане и съня. В началото на приема в стомаха
може да започне революция от разтревожените от еликсира паразити. Позитивно въздействие върху
организма не се чувства веднага, а примерно от 14–20-тия ден. Еликсирът чисти съдовете в целия
организъм и което е особено важно, в мозъка, сърцето, подобрява се съня, изчезва умората и
вялостта, тялото се напълва с лекота и енергия, подмладява се кожата. Силата на ефекта зависи от
качеството на чесъна, в него, по възможност, не трябва да има нитрати. Затова, прочитайки тези
редове, не губете време, купете добър чесън и лимони, направете тази изключително проста смес и
след 24 дни започнете да я приемате. Ефектът значително се усилва на фона на приема на чай от
джинджифил, лимонов сок и мед (рецептата е приведена по-горе) – не в един прием, разбира се.
Еликсира може да се съчетава с приема на други очистителни препарати

Извинявайте, че толкова късно видях точно този пост. В момента се занимавам с чесън. Не знам за лимоновия сок, но чесъна е доказано, че съдържа детоксикиращи компоненти. Има дори изследвания макар и предполагам на ранен стадий, които целят замяната на детоксикиращите лекарства, които имат неприятни странични ефекти, със някаква форма на чесън. Все още не ми е известно обаче под каква точно форма усвояемостта на детоксикиращите компоненти в чесъна, ще е най-голяма. И аз се занимавам малко с това, но за съжаление имам известно прекъсване в изследванията. В момента в който имам възможност, ще изследвам и тази комбинация. Обещавам да проверя, има ли по-голяма способност за детоксикация от чистия чесън и да пусна резултатите тук. Само не мога да обещая, че ще стане тази година.

ПС. Не знам дали горното може да се нарече елексир удължаващ живота, но детоксикацията на организъм подложен на сериозна експозиция с токсини (какъвто е един средностатистически градски жител) със сигурност би изпитал благоприятен ефект от приемането на детоксикиращ агент като чесъна, стига да не се превиши някаква безопасна доза. Макар и по-вероятно поожителния ефект да е в дългосрочен план, поради намалена вероятност от тежки заболявания.
« Последна редакция: Май 07, 2013, 10:19:48 am от angelmr »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #32 -: Декември 21, 2014, 08:37:41 pm »
Ползите от малките гладувания 24-36ч. са доказани опитно  ;D - важно да се правят след пълнолуние на разпад на Луната, за да има добър пречистващ ефект. През време на поста много дишане и пиене на гореща вода след това. Хубаво е да се стигне чак да изпотяване - също излизат токсини.
Колкото по-бавно диша едно същество - по-дълъг живот(и обратното също е вярно - по бързо дишане - по-кратък).Бързото дишане е вредно. Правейки редовно упражнения с дълбоко дишане това постепенно може да доведе до естествено забавяне на ритъма на дишане. Чрез дълбоко дишане дори освобождаване от бръчки. Това също е пречистващ метод.

Може да се работи и с подсъзнанието. Хората остаряват и по внушение - че ставайки по-възрастни стават и по-стари външно. Съответно целенасочено депрограмиране с положителни самовнушения - "Подмладявам се!"

Също за подмладяването има значение достатъчното зареждане на мозъчните клетки с кръв и енергия. Концентрирайки се на даден мозъчен център - примерно на върха на главата - повече кръв и енергия може да започне да приижда към него и функциите да са по-активни там.

« Последна редакция: Декември 22, 2014, 07:26:06 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #33 -: Декември 21, 2014, 09:29:13 pm »
А с чесъна можем да се предпазим и от уроки, вампири, че и караконджули...че даже и от хубави девойки (грозните чесънът ги привлича)... ;D
« Последна редакция: Декември 26, 2014, 02:42:09 pm от atos »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #34 -: Декември 22, 2014, 11:44:42 pm »
У всяка жена има по нещо вампирско и нещо студенокръвно- бегат от чесън и обичат да се гушкат на топло!!! ;) ;D Човек се замисля и за междинното звено между маймуната и човека- разликата ни с маймуните е два хромозома, нали така!
 Между жената и мъжа е един!
 Освен това, както забелязвате, в тоя сайт се дискутират сериозни теми и всички сме хора- няма жени! ;) Те го няма и една недоволна да се яви тук по служба и да изрази недоволство от словата ми ;D ;D ;D
« Последна редакция: Декември 23, 2014, 03:50:48 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #35 -: Декември 23, 2014, 08:38:07 pm »
Ползите от малките гладувания 24-36ч. са доказани опитно  ;D - важно да се правят след пълнолуние на разпад на Луната, за да има добър пречистващ ефект. През време на поста много дишане и пиене на гореща вода след това. Хубаво е да се стигне чак да изпотяване - също излизат токсини.
Колкото по-бавно диша едно същество - по-дълъг живот(и обратното също е вярно - по бързо дишане - по-кратък).Бързото дишане е вредно. Правейки редовно упражнения с дълбоко дишане това постепенно може да доведе до естествено забавяне на ритъма на дишане. Чрез дълбоко дишане дори освобождаване от бръчки. Това също е пречистващ метод.

Може да се работи и с подсъзнанието. Хората остаряват и по внушение - че ставайки по-възрастни стават и по-стари външно. Съответно целенасочено депрограмиране с положителни самовнушения - "Подмладявам се!"

Също за подмладяването има значение достатъчното зареждане на мозъчните клетки с кръв и енергия. Концентрирайки се на даден мозъчен център - примерно на върха на главата - повече кръв и енергия може да започне да приижда към него и функциите да са по-активни там.
Най-големи ползи има от дългите гладувания. При кратките се губи много телесна маса, а ефекта е по-слаб. Те не се препоръчват за слаби хора. Пълните хора е добре да гладуват по-често и по-кратко. Така ще отслабнат трайно. Преди години гладувах редовно в продължение на повече от 10 год. Но правих предимно кратки гладувания от 3 до 7 дни. Много отслабнах, докато не разбрах, че трябва да се гладува дълго и по-рядко, за хора с по-слабо или средно телосложение.

Подмладяването, да, когато човек иска да изглежда по-млад от възрастта си и естествено полага усилия в тази насока, преди всичко с гладувания, задължително се подмладява - външно и вътрешно.

За дишането си прав. Колкото по-бавно е дишането, толкова е по-добро здравето. Ако едно вдишване и издишване е повече от 10 сек., това означава не добро здраве. Има техника за забавяне на дишането и с нея се лекуват много болести, нарича се "Дишане на Бутейко". Практикувал съм го, има ефект и то мигновен. Но то е нещо, като техниките за емоционална свобода, изискват много упоритост. Но едно такова дишане по Бутейко примерно отпушва носа за около 2 мин. или пък премахва главоболие и т.н.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #36 -: Декември 23, 2014, 09:28:57 pm »
Цитат
Подмладяването, да, когато човек иска да изглежда по-млад от възрастта си и естествено полага усилия в тази насока, преди всичко с гладувания, задължително се подмладява - външно и вътрешно.
Подмладяването при гладуване се дължи на хормона FGF21 цената на който вече прескочи хиляда пъти цената на златото.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #37 -: Декември 23, 2014, 09:31:55 pm »
Подмладяването при гладуване се дължи на хормона FGF21 цената на който вече прескочи хиляда пъти цената на златото.

Преди да ти отговоря, кое всъщност подмладява, я кажи как аджеба тоя хормон подмладява?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #38 -: Декември 23, 2014, 10:12:43 pm »
С'я да ти кажа за хормона дето щял да подмладява.
В самото съобщение се крие отговора. Хормон - синтетичен! Какво става с организма, когато приеме синтетични хормони /стероиди/? - започва да не ги произвежда самостоятелно. Затова и приемането на стероиди се предписва от лекари до 10-15 дни. Оттам насетне настъпва пълно объркване на компютъра в организма, дето продуцира хормони. Подобно е и положението с инсулина. Ха си взел, край...
Е, тогава какво ще стане, ако някой реши да се подмладява с чудодейния синтетичен хормон? Подмладява се временно, а след това организмът му вече не може да се запусне да го самовъзпроизвежда и започва обратния процес, на бързо стареене.

Как подмладява гладуването? - по естествен начин, заложен от генетиците създали човешкия организъм, така са искали да бъде. Процесите на подмладяване са детоксикация и автолиза. При първия излиза отровата и клетките започват да действат нормално и с пълен капацитет, а при втория се изяждат всички стари и патологични клетки, след което на тяхно място се раждат нови, които функционират в нетоксична среда. Т.е. настъпва подмладяване, сравнение с ония, които не могат да предизвикат тези процеси в себе си. И никакъв спорт, дори до скъсване не може да замени гладуването, пък ако ще и на ден да се бяга по 40-50 км. Това мога да го докажа със житейски примери и наблюдения. Спорта си е спорт, повишава имунитета и кръвообръщението, но гладуването е незаменимо.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #39 -: Декември 24, 2014, 05:23:28 am »
За дишането си прав. Колкото по-бавно е дишането, толкова е по-добро здравето. Ако едно вдишване и издишване е повече от 10 сек., това означава не добро здраве. Има техника за забавяне на дишането и с нея се лекуват много болести
Е това не го разбрах???
Как хем по-добро здраве при по-бавно дишане, хем ако е повече от 10 секунди значи не е добро здраве? Обясни, моля те?

В самото съобщение се крие отговора. Хормон - синтетичен! Какво става с организма, когато приеме синтетични хормони /стероиди/?
Хормон съвсем не значи задължително СИНТЕТИЧЕН!

Преобладаваща АЛКАЛНА СРЕДА в организма=забавяне на стареенето, подмладяване!
КИСЕЛИННА СРЕДА в организма=състаряване!
Тази алкална среда дали ще я постигнеш с гладуване, дали с медитация, дали с начин на хранене или спорт-ОТДЕЛЕН ВЪПРОС на лично усещане (и желание), пътища - много, избор-личен!
По-напредналите културисти вземат понякога ЕСТРОГЕН (женски полов хормон), но знаете ли защо? За да подложат организма си на стрес, предизвиквайки го в отговор да произвежда повече ТЕСТОСТЕРОН! Така не се появява "латентност" на производството му, както при директното изкуствено внасяне отвън на тестостерон!
Ако си набавяш външно ензими, хормони и т.н. които организма по принцип трябва да произвежда, той спира синтеза им, защото го приема за излишен!
По тази точка EDM electronics е абсолютно прав!
Личен опит - аз изглеждам максимум 30 годишен, а съм на 43. Доста съм мислил за причините?
Не е наследствено, изследвал съм това вече.
Атлетичен съм,тесен таз, широки рамене, генетиката на скелета ми (пропорции) е близо до перфектната, гъвкав съм като за 25-27 годишен...защо?
Моите набори изглеждат "чичковци" с шкембета и захабени лица...
Спомням си, че на времето, когато бях около 9-10 годишен бях развил някаква детска мания - ядях филийки хляб, напоени с оцет(поне тогава беше истински). Това продължи около 2 години поне...всеки ден...стигал съм дотам, че можех да изпия чаша чист оцет без изобщо да ме притесни вкуса му или да имам стомашни проблеми от това. Правил съм го само няколко пъти и то инцидентно, разбира се - за някой и друг детски бас:)
Не съм имал цел, не съм осъзнавал какво и правя и защо...?
Имах късен пубертет, може би около 2-3 години след връстниците си (това ме беше комплексирало, разбира се), без рязка мутация на гласа, без резки промени, много плавно и неусетно стана.
Сега, от позицията на годините се питам - дали не съм провокирал организма да "индуцира"  прекалено алкализиране в отговор на поеманите киселини?
Не знам и никога няма да узная...
Факт е, че тялото ми е много по-младо...







Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #40 -: Декември 24, 2014, 10:03:29 am »
EDM electronics
Твърде прибързано и пристрастно съдиш за нещата а от там и допускаш много погрешни съждения.
От къде на къде щом е хормон значи е синтетичен. Това нещо се предлага от много малко лаборатории по света и всички са написали ясно че става дума за човешки хормон, не синтетичен не свински, не маймунски ЧОВЕШКИ
Освен това какво общо има той със стероидите които са синтетични производни на тестостерона който се произвежда от половите жлези. Този хормон се произвежда от хипофизната жлеза и е с много по-висши функции от тестостерона. Тази жлеза произвежда хормони управляващи дългосрочното развитие на човека включително и хормона на растежа.
И накрая аз изобщо не говоря за прием на такъв хормон защото цената му е такава, че не са повече от 5-6 човека българите които могат да си го позволят. Ставаше дума, че дългосрочното гладуване предизвиква повишаване на нивото на този хормон в организма. Какви са последващите механизми на въздействието му:
трябва да си голям оптимист да очакваш обяснение тук в един пост. Мисля, че обясняването на действието му ще е достатъчно поне за няколко докторски дисертации.   
« Последна редакция: Декември 24, 2014, 12:45:51 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #41 -: Декември 24, 2014, 12:33:52 pm »
Здравейте,
Реших да пробвам втори път задържане на въздух за около 100сек. Тук се получиха корено противоположни резултати. При първият опит на около 30 сек. имах увеличаване на пулса, при втория опит намаляване на пулса и чувство за охлаждане на тялото. Потретих опита, повториха се резултатите при втория опит, забавяне на пулса. Това охлаждане води до леко възнасяне и навлизам в дълбоки води и реших да прекратя опитите и се отдавам на теория. 
Наближава Рождество Христово и реших да прочета евангелията да си припомня някои събития от живота на Христос. Съсредоточиш се, 40 дни е бил в пустинята и се молел, след това огладнял. Реших да съпреживея събитието и констатирах: гладуването не е основното, душата се извисява над тялото и вижда всички проблеми странично, а тялото изглежда безжизнено. Това състояние изглежда е "самадхи", много ми хареса и без гладувания реших да пробвам. Оказа се заболя ме корема, при следващ опит трябва да съм гладувал. Явно между гладуване, възнасяне и дълголетие има връзка.
Честити празници! 
« Последна редакция: Декември 24, 2014, 12:49:08 pm от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #42 -: Декември 24, 2014, 12:50:16 pm »
Е това не го разбрах???
Как хем по-добро здраве при по-бавно дишане, хем ако е повече от 10 секунди значи не е добро здраве? Обясни, моля те?

Не ми се спори, безсмислено е. Нека всеки сам за себе си си обяснява нещата и да пие каквото си иска. Просто споделям какво знам и какво съм научил от практиката.

atos, то за дишането е написано разбираемо, но ще ти поясня. Ако едно вдишване и издишване според Бутейко е над 10 сек., т.е. 6 вдишвания-издишвания за минута, това значи, че организма, здравето е относително добро. Ако се диша по-често, това значи, че има някакъв проблем, дори и да не се подозира. Ако с тренировка се започне да се работи по вдишването-издишването, се постига по-бавно дишане, което рязко подобрява здравето. Някой го обясняват, че тогава организма включва на режим частична фотосинтеза, като разгражда въглеродния двуокис, също като при гладуване и като при слънцеядите. Това е. За повече - Дишане на Бутейко. Описано е в книгите на Генеди Малахов - не помня коя точно.

Всеки може да пробва ефекта, като например при главоболие или запушен нос, започне да вдишва рязко, да задържа въздуха и да издиша съвсем плавно и бавно. Трудно е, но само след 1-2 мин. се забелязва изчезването на симптомите. Самият Бутейко се е излекувал от 3-та степен на хипертония с кръвно над 240, за около 1-2 год. Откритието прави случайно, при отчаяние от безпомощност.

Кое се нарича синтетично и кое не няма да коментирам, но аз мисля, че приемането на такива медикаменти е нож с две остриета. Преди години имах много тежка форма на алергичен ринит и приемах стероидни спрейове. Именно те ми попречиха да се излекувам своевременно, защото объркват цялата имунна система, дори алтернативната медицина много трудно се справя след употребата на синтетични хормони.

mi68, не си прави произволни опити. Дишането на Бутейко не е просто задържане на въздуха. Преди да си запознат теоретично не очаквай някакви резултати от импровизация. По подобен начин много хора са се увредили или загинали от неправилно провеждане на гладуване. Тези процедури са, като да "ходиш по бръснача", но ако се прилагат кадърно, въоръжени с теорията, няма нищо страшно и опасно.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #43 -: Декември 24, 2014, 01:23:04 pm »
Цитат
Ако с тренировка се започне да се работи по вдишването-издишването, се постига по-бавно дишане, което рязко подобрява здравето.
Да

Относно сърцебиенето и кръвното - това е един от ефектите на дълбокото дишане - в дългосрочен план може да регулира трайно кръвообращението. То също така касае определени процеси свързани с електричеството и магнетизма в човека. А те се регулират много добре с дишането през едната и другата ноздра.
За mi68 - явно може да си имал наработки от по-рано или от минал живот, но моя съвет е да се пробваш с малко повече задържания, но с по-кратко време - да кажем 7-10 пъти по 40-60 секунди. Ако се опитаме изведнъж да минем на по-високо енергийно ниво може да има някои неочаквани ефекти. Тук няма какво да се бърза - смята се че си струва цяло прераждане да посвети човек на дълбокото дишане - а резултатите може да са комплексни и трайни - както за здравето и тонуса, така и за енергийното ниво и съзнанието. Ако изходим дори от определението на Патанджали за Йога - "Йога чита вритти ниродха" - Йога е прекратяване или спиране на вълните на ума, то работата с дълбокото дишане е един доста мощен метод за това - чрез спиране на дишането по време на задържане- спиране на движението на праната - и оттам на умствените разсейващи флуктуации или вълни. Но и тук постепенно и внимателно - чел съм за някои много напреднали Йоги - примерно за един от учениците на Рамакришна, че му назначавали в смисъл ученик да се грижи за нещо, че изпаднел ли в Самадхи можело да мине много време, а вероятно му се е случвало нерядко, а той имал и административни функции да се грижи там за йога центъра, пък и приемането на храна също. :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #44 -: Декември 24, 2014, 02:43:33 pm »
Колкото по-бавно е дишането, толкова е по-добро здравето. Ако едно вдишване и издишване е повече от 10 сек., това означава не добро здраве.

atos
Ако едно вдишване и издишване според Бутейко е над 10 сек., т.е. 6 вдишвания-издишвания за минута, това значи, че организма, здравето е относително добро. Ако се диша по-често, това значи, че има някакъв проблем, дори и да не се подозира.
Ок, разбрах те, приемам подчертаната дума за случайно сгрешена:)
« Последна редакция: Февруари 08, 2018, 10:09:31 pm от atos »