Автор Тема: Еликсирът на безсмъртието и младостта  (Прочетена 206955 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2013, 07:15:07 pm »
svetlio760,
Аз не мисля, че ще бъде реклама, ако споделиш практически опит, който има ефект върху здравето. Целта на форумите е хората да общуват и да обменят опит, да трупат знания, които да им бъдат полезни в живота.

По принцип съм малко скептично настроен към тия синтезирани естествени продукти, тъй като преди доста години си бях купил на Вижън и да си призная честно - ефекта беше нулев. Като говорим за пречистване на организма, дълбоко се съмнявам, че някакви билки биха заменили чисто механичните пречиствания на дебелото черво, черният дроб и бъбреците. При тях има видим и осезаем резултат. Да билките също пречистват, но не могат да изкарат камъните от тръбите на черния дроб, които за един човек на 40 г. примерно са около 0,5 литра обем. Първо се прави това, после билки и накрая глад. Резултата от глада е също видим и осезаем. Може би билките са най-мързеливият начин за лечение.

Разбира се не трябва да се подценява и хомеопатията. И тя не е панацея, но често помага дори там където и гладът не може - това от личен опит. Хомеопатията като че ли променя "софтуера" в мозъка, който е променен от устойчивото хронично състояние и кара организма да функционира нормално. Например, дори след премахването на причините за дадена болест, примерно паразити, често симптомите остават същите, защото организма работи на друга програма. Тогава е добре да се приложи и хомеопатия. Всичко това потвърждава комплексния подход. Т.е. няма еликсир /панацея/ - за сега!

Аз съм убеден, че такава иновативна технология, като "еликсира на младостта и безсмъртието", различна от холистичния подход ще бъде създадена в близко бъдеще. Има примери, при които учени изследват кръвта на крокодила, която убива най-опасните бактерии на света, живеещи в тинята, при които човек би умрял почти мигновено. Крокодилът буквално не се заразява с нищо, той има железен имунитет. Той е най-старият животински вид на земята от ерата на динозаврите. Вероятно всичко е генетика.....
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 10:09:41 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #16 -: Февруари 05, 2013, 09:28:28 pm »
не знам защо, но ми се струва, че гладуването е много спорен метод и ефекта от него е обяснен с погрешни изводи. това ми Мнение се засили изключително много след като преди време попаднах на статия подобна на тази:
http://utroruse.com/article/317/
Заинтересувах се и потърсих информация за въпросния хормон "FGF21" и вместо това попаднах на ценова листа в която присъстваше и той "на сериозна американска лаборатория"
Цената беше 75000$ за грам.
Попитах се това дали е цена за лабораторен химикал "за такъв го представяха"
Или цена направена да е достъпен само за определени хора.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #17 -: Февруари 05, 2013, 09:35:58 pm »
Малко на офтопик, но
горната информация е стара  ;D
http://www.prospecbio.com/FGF21_Human_2_15/?gclid=CNrP4o30n7UCFVEfzQodT18A_A
1mg($2700)  Явно търсенето е скочило.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #18 -: Февруари 05, 2013, 09:46:30 pm »
Радико,
В Интернет пишат всякакви хора: търговци, омайници, мошеници и пр.
Не хормонът удължава живота при гладуването, а пречистването на токсините. Когато се премахнат токсините и мъртвите клетки чрез автолизата /самоизяждането/, се увеличава времето за деление на клетките, те преживяват по-дълго, докато настъпи делението. Ето така се удължава живота на организма.

Когато започнеш да вземаш външно хормони /синтетични/, какво става с организма? - той спира да ги произвежда, защото има естествен регулатор. После става страшно. Така че външният прием на такива хормони може и да скъси живота, ако след спирането им организмът започне да ги произвежда по-малко. Подобна е аналогията при диабетиците и инсулина и използването на стероиди.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #19 -: Февруари 05, 2013, 10:12:21 pm »
Охо хомеопатия!!!Това е моята тема- ползвам я от години!!!Имам съвсем различен от хомеопатите подход, но работи!!!Например металите, които действат в дълбочина- с помощта на 3 продукта, (3 метала) успях да си подобря съня и да се избавя от мигрена!!! Смятам, че това ще подейства на всички, защото това са металите натрупани във всички нас! С други думи ще действат добре на фарингит, синузит, безсъние, кариеси и парадонтози, проблеми с храносмилането, конюнктивити и още ред непредсказуеми добри ефекти! Ще ги напиша тук, но ако някой ги започва трябва да знае с какво да ги редува- демек трябва да пише тук, за да напиша и другите продукти! Става въпрос за alumina 9; mercurius corrosivus 9; magnesia carbonica 9 по три от всяко сутрин и вечер! И не се притеснявайте ако в началото се чувствате зле- аз като ги почнах прекарах такъв як грип, който не се повлия от нищо- мина си от само себе си!
А за хербалайф не съм правил задълбочено проучване, но познавам хора, които го ползват, които са много доволни и въодушевени от резултатите, а те са ми достатъчно близки, за да знаят, че с реклами няма да ме впечатлят и да ме накарат да го ползвам, най- вече защото не съм я закършил до там, че да купя нещо струващо толкова!
За гладолечението съм съгласен с всички- рисков метод за докарване на безсмъртие, а този продукт дето описвате е доказан клинично при животни и действа, макар да смятам, че животните са много по-устойчиви на глад от нас и при тях ще е много по-ефикасен! Така че пак опираме до глада- трябва да свикнем на глад, за да се подмладим- със или без онова нещо!
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 10:14:52 am от Maistora52 »

giunal

  • Гост
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #20 -: Февруари 06, 2013, 01:13:02 pm »
 Мисълта ми е, че човешкият организъм се нуждае от комплексен подход за правилното си функциониране и не може комбинация- чудо да го направи машина и да му реши всичките метаболитни проблеми идващи с времето.

Здравейте първо, отсъствах няколко дни и за това сега ще отговоря. Точно така svetlio760 напълно съм съгласен със тебе. Далеч съм от мисълта че, с една две или три рецепти  ще се оправи здравето на човека и ще заживее "вечно"! Аз просто попитах дали някой е прилагал тази рецепта и дали ще опише резултата. Това е. И тук съм напълно съгласен със  EDM electronics че, нещата трябва да се решават "комплексно " иначе ефекта ще бъде частичен или никакъв. Рецептата ми хареса с това че, първо е достъпна и лесна за направа, второ съдържа компоненти който са много ефективни при лечение. Лимона съдържа много витамин С(чел съм че, с Големи дози витамин С се лекува дори и рак) а, чесъна е най силният природен антибиотик. Споделих го във форума защото ми беше интересно дали има постигнати добри резултати от прилагането на такъв Еликсир. Далеч съм от мисълта че, с един"еликсир" пък бил той и на "младостта" ще се решат проблеми трупали се примерно 20 и кусур години. Малко по-грамотен съм.:) :)


« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 01:20:07 pm от giunal »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2013, 02:06:13 pm »
EDM
Съгласен съм донякъде с теб. Най вече за вредата от приема на хормонални препарати. Обаче за другото, струва ми се, че и ти си повярвал на някои удобни "за определени хора" твърдения целящи отклоняване от неудобната истина. Повярвай ми всичкият този шум за пречистването на организма е добре организирана дезинформация. използвайки хиперболизация на дребен факт те вкарват в трета глуха. Да се бориш неистово да се пречистваш по невъзможни способи да не успееш и в крайна сметка пак да опреш рано или късно до фармацевтичната мафия. Организма се саморегулира с хормони, освен това има памет "тренира се" Производството на хормони също може да се тренира и да стане волево, но докато гладуването се прави с цел хигиена а не с цел произвеждане на собствен "FGF21" няма как да ти стане навик произвеждането му и без гладуване и най много да си навлечеш анорексия "напоследък спохожда и мъже"   

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #22 -: Февруари 06, 2013, 02:51:52 pm »
Радико, вижда се, че просто вземаш участие в темата без да си най-малкото теоретично подготвен. Има толкова много написано за гладуването, толкова много книги, примери, доказателства, та ми е чудно как така си попаднал първо на критиката и именно нея си приел за истина. Мислиш ли, че и аз като теб пиша, ей така нещо прочел в Интернет?

Не го приемай за хвалба, но имам зад гърба си общо повече от 400 дни прекарани в глад. Нищо от това което описваш не ми се е случвало. Строничният ефект от гладуването е лечение на цялото тяло, перфектна кръвна картина, повишен имунитет, кондиция, липса на умора, лекота в тялото, видимо подмладяване, стройна фигура, избавяне от всички миризми по тялото съпътстващи не гладуващите и мн. други.

Анорексия от гладуване не се получава. Това е психично заболяване. Анорексията се лекува с глад във всички клиники по гладолечение в света - вкл. и БГ.
Въобще не знам от къде черпиш тая дезинформация, която пробутваш тук на хора, които имат дългогодишен практически опит.
При гладуването намаляването на телесното тегло е временно явление, което трае до възстановяване на храненето. При редовно гладуване, организма губи много малко тегло в сревнение с начинаещ.

Виж Ю-туб как изглежда Генади Малахов, който прави редовно по две продължителни гладувания на година от по 25 дни, запознай се какви болести е излекувал и после пак заповядай. Поинтересувай се и какво всъщност представляват религиозните пости.

Хормоните не ми се коментират, нито съм ги изследвал, нито имам намерение.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2013, 03:29:09 pm »
Относно гладолечението и постите имам по-скоро положително мнение- аз лично съм правил пълно гладуване и от опит знам, че действа много добре, макар рекорда ми в това направление да са скромните 5 дни. Правил съм го много пъти и сбърка ли се със захранването нещата стават наистина гадни! Веднъж имах лека хрема, когато реших да гладувам и сгреших много- 10 дни грип! Зверски грип, макар от зверски инат да не опрях до антибиотици! Веднъж гладувах след предишно гладуване и получих болки в стомаха и трябваше да прекъсна, а колко пъти съм захранвал неправилно- не помня! Знам само, че случи ли се, съм щастлив ако се размина с една диария! В интерес на истината почти винаги става точно това! След всичко казано до тук съм напълно съгласен с коментарите за ползите от гладуването. Не съм чул за човек, който редовно го прави и въпреки това да боледува! На фона на вредите, които описвам тук- ползите определено са повече!

Ctah

  • Гост
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #24 -: Февруари 06, 2013, 04:53:23 pm »
Цитат
перфектна кръвна картина, повишен имунитет, кондиция, липса на умора, лекота в тялото, видимо подмладяване, стройна фигура

   Левент си ти EDM! ;D ;D  Браво!

 пп. Не им се връзвай ;)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #25 -: Февруари 06, 2013, 06:16:26 pm »
Ctah, благодаря все пак, но дано не е прозвучало, като хвалба. Имам принцип: със здраве хвалба да няма, защото после все се случва нещо. А и щом съм прибегнал до такива крайни методи - глад, значи не ми е било всико наред. И сега не е, но съм доволен /рядко гладувам/, като си представя какво можеше да бъде.

Не се връзвам, искам само да кажа, че един форум не е нито изпит, нито трибуна за манифестиране на знания. Не е важно кой какво е чул или прочел, важно е кой какво е практикувал и какъв е неговият резултат, за да го сподели с останалите, да вземат нещо даром-наготово, за тяхно добро. И не е трудно да се разбере кой всъщност се е трудил в дадена област и кой се прави на Айнщайн - аман.

В тази връзка: впечатлен съм от колегите svetlio760 и velectra. Начинът им на мислене показва, че са се трудили, работили са върху себе си. Надявам се да науча полезни неща от тях.

Бих дал следната формула на хората, които имат някакъв здравен проблем и имат желанието да го решат:
Желанието и вярата най-вече е 50% от работата. Щом тях ги има, то регенеративният процес вече е започнал, по закона за привличането /резонанса/. Останалото е труд, самообразоване, много воля и търпение - години търпение, като желанието и вярата не трябва да угасват. После идва момента в който трудът ще бъде възнаграден  :D.



Неактивен ivobg

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Пол: Мъж
    • http://newenergybg.com/
  • Скайп: ivo.bg2006
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #26 -: Март 19, 2013, 01:33:51 am »
Момчета, не се кахърете напразно!
Смърт НЯМА!
Всичко е само преход, при това в един по-хубав свят, вервайте ми!
А няма да имате нужда от еликсирът на животът!
Вие вероятно ще извършите трансформацията на телата си за да живеете в новия 4-тири и 5- мерен свят!
В момента се променя ЦЯЛАТА МАТРИЦА НА ЗЕМЯТА!
И всички ние волю или неволю, трябва да направим изборът си!
Дали да напуснем играта и да повторим цикълът или да се трансформираме и синхронизираме с новата матрица на земята!
Не искам да се пиша пророк, но една от новите ми дарби е да усещам собствените си времеви линии!
НО дори фактът, че съм със форумът от години, но не съм споделял тези неща с вас досега ,трябва да ви говори, че  точно сега е дошло това време!
А животът в новата матрица, ше е доста по хармоничен и приятен!
Ще можете да творите, без да се притеснявате за прехраната или за каквото и да е друго нещо!
Ще бъдете оценявани според делата и мислите си и това ще Ви доставя истинско щастие!
Нима мислите че случайно сте в този ФОРУМ?
НЕ НЕ СТЕ!
Вие сте тук, защото само в група, с обединената ни енергия ,може да се реализира тази ваша (както и моя) мечта:
Да имаме независим енергиен източник!
Да сме свободни от енергийната мафия!
Да можем да творим това което чувстваме ОТВЪТРЕ,
А не това което ни заставя матрицата , да се борим за самото си оцеляване!
И както е казал един много мъдър човек:
" ... И познавайки ИСТИНАТА, ИСТИНАТА ЩЕ ВИ НАПРАВИ СВОБОДНИ"

P.S. За сведение на незнаещите
Това е главният лозунг на ИЛЮМИНАТИТЕ!
Тези, благодарение на които ВСЕ ОЩЕ НЯМАМЕ СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ!




Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #27 -: Март 19, 2013, 10:15:18 am »
Има стари Илюминати... има и нови такива!
Старите - допреди Майер - са истинските носители на Светлината НА Разума...
Новите - от Майер насам - са обсебилите илюминатната мрежа и създаващи настоящия хаос и ужас за хората по целия свят. Те не са Илюминати - те са световни вампири и разбойници!
Те искат да мрем скоропостижно, да страдаме, да се мъчим, да гладуваме, да им купуваме гадостите, да се избиваме взаимно, ЗАЩОТО ТАКА НА ТЯХ ИМ Е ДОБРЕ.
И да знаете - те си пият Еликсирът на Безсмъртието, а нас ни залъгват с отрови и боклуци!

Неактивен ivobg

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Пол: Мъж
    • http://newenergybg.com/
  • Скайп: ivo.bg2006
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #28 -: Март 19, 2013, 11:04:24 am »
Благодаря за добавката!
Изключително важно е, да се знае ЦЯЛАТА ИСТИНА!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #29 -: Март 19, 2013, 07:58:03 pm »
Нека си го пият, Майсторе, на всеки един ден му идва реда- на който колкото си му е отредено, моите представи за отвъдното са тези дето се описват в синдрома" Лазар" хора изпадали в клинична смърт и завърнали се от оня свят- те описват положителни и отрицателни изживявания- Някой там оттатък съди хората веднага след смъртта им и възстановява нарушената хармония- така че колкото и еликсир да изгълтат няма къде да идат!