Автор Тема: Еликсирът на безсмъртието и младостта  (Прочетена 207175 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #405 -: Май 25, 2023, 03:22:31 pm »
това са абсолютни митове за броят на столетниците. В  момента Българият е с най-малко столетници за единица население в целият свят, изключение правят някои африкански държави. Преди 100 години смея да твърдя че положението е било още по зле от днешното. Ако видиш снимки на 30-40 годишни българи от преди 100 години, ще ти се стори че виждаш 100 годишни хора, затова и тези митове съществуват.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #406 -: Май 25, 2023, 09:03:10 pm »
това са абсолютни митове за броят на столетниците. В  момента Българият е с най-малко столетници за единица население в целият свят, изключение правят някои африкански държави. Преди 100 години смея да твърдя че положението е било още по зле от днешното. Ако видиш снимки на 30-40 годишни българи от преди 100 години, ще ти се стори че виждаш 100 годишни хора, затова и тези митове съществуват.

Това го споменавах преди години, никой не реагира.
Много добре ни е известно, че нашите прабаби и дори баби са се женили на по 14-15-16 години. На 20 са били майки. На 40 - баби. На 60 - прабаби.
А сега на 60 още не можеш да се пенсионираш... :)

Представяте ли си какъв феномен ще е човек на 80+ години по онова време? Ще има пра-пра-внуци и още ще е в кондиция по съвременните понятия... Английската кралица която почина наскоро на 90 и много... през 18-ти век вероятно ще е имала 5 поколения наследицни...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #407 -: Май 25, 2023, 09:31:08 pm »
Помниш ли как просълзен с умиление и треперещ глас ме караше да съм траурял за къдравата бабишкера-пудел, щото била умряла, като че ли ми е роднина или от славянския род? Ти не си вред да се трогваш най-малкото от хора, които се имат за богове и династиите им са избили милиони. Бабишкерата сега в пъкала и се развалила горелката на казана от "СПА-центъра"  :D, нямало специалисти да я ремонтират, да почвала процедурите на Велзевул.  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #408 -: Май 25, 2023, 09:59:38 pm »
Помниш ли как просълзен с умиление и треперещ глас ме караше да съм траурял за къдравата бабишкера-пудел, щото била умряла, като че ли ми е роднина или от славянския род? Ти не си вред да се трогваш най-малкото от хора, които се имат за богове и династиите им са избили милиони. Бабишкерата сега в пъкала и се развалила горелката на казана от "СПА-центъра"  :D, нямало специалисти да я ремонтират, да почвала процедурите на Велзевул.  :D

Добре, Жириновски щеше да има пра-пра внуци през 19-ти век... така по-тъжно ли ти звучи?
Непоносим си, честно... не че ми дреме особено

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #409 -: Май 25, 2023, 10:00:32 pm »
В селото, в което съм се родил по стечение оа обстоятелствата се казва Елховец, на 7км. от Рудозем.
Та селото я имаше я не 1500- 1600 души, но имаше 6 души, които бяха над 100 години. На 4 души помня имената даже. На единия му викахме Тан-тун бей, поправяше всчкакви часовници, и ни казваше как се движело махалото - тан-тун, демек наляво надясно, Той беше на 102 години, а жени му на 96. Имаше и една баба Асене, кочто почина на 108 г, с ума си. На 104 започнаха да и растат нови зъби, само че бяха по-малки.
     Та не ми разправяйте, че не имало столетници. В Смолян имах двама комшии  - мъж и жена, жена му почина на 102, а той на 106. На 102 косеше ливадата си сам. 

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #410 -: Май 26, 2023, 01:53:02 pm »
   Не EDM electronics, не познавам и не бих искал
отсреща да ми говорят с турцицизми и лоши думи.  ;)
Навярно твоето детство е било съмнително и това оправдава агресията която изпитваш и изписваш сега, но затова има лекари и заведения в които може да се лекуваш.  ;)

Човек когато си помисли, че винаги е прав и едва ли не другите са му виновни за всичко -
това е диагноза приятелю...

Ако взимаш съвети, бих ти препоръчал
по-често да ходиш към и по язовирите.. с цел
риболов, а не да са удавиш.....  :D

Или просто пътувай, запали жигулата и карай
необятно където и да е, гледай зелените дървета, треви и се радвай.

GMG, нали знаеш, че аз съм спОртист и цял живот съм бил...  :)
А ти спИртист ли си?  СпИртист? ;D

Ако си спИртист предполагам си забелязал, колко отрезвяващо действам аз на спИртистите?  :)
НаспИртосат се и като се появя аз спирта им се изпарява, омекват като печена праса и забравят за геройствата си на "командоси".  :)

GMG

  • Гост
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #411 -: Май 26, 2023, 03:12:43 pm »
   От де да та знам къф спОртист си бил?
За твоя кратък живот от 36год. едва ли си ходил на републиканско..  ;)

А аз дъл съм спОртист или спИртист трябва да попиташ жена ми, ако искаш мога ти дам номера
да питаш, ма кат знам как мълчиш у чата (да не казвам като какво) едва ли ще звъннеш...  ;D

Неактивен suliko

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 112
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #412 -: Май 29, 2023, 01:44:05 pm »
Друга супер храна от ферментиралите храни които изброявах по горе е т.нар балсам ябълков плодов оцет от естествено ферментирали плодове и после след ферментацията продължава до превърнато в оцет с оцетно-киселата ферментация. Освен кис.Мляко и др. млечно кисела ферментирали храни има също полезно действие и предпазва от цял бюлюк от болести също както млечно киселата ферментация и нейните ферментирали храни.

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #413 -: Май 29, 2023, 09:46:16 pm »
Сега остава да се докаже, защо всички тези кисели и ферментирали храни са полезни ! Необходими са клинични изследвания или поне   споделяне на собствен емпиричен опит.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #414 -: Юни 11, 2023, 10:22:15 pm »
Е те тоя другар да ви обясни, как се самоубиват всеки ден някои и как да не го правят:

https://www.facebook.com/100033570423894/videos/1121450589257622
Видео смотреть до конца ...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #415 -: Юни 16, 2023, 01:46:01 am »
само с обикновено хранене, оцет и други едва ли ще стане - трябват вътрешни енергийни и мисловни промени, работа на клетъчно ниво и др. Има описани индийски и китайски препарати за безсмъртие(физическо) но не случайно не се продават във всяка аптека. А да се започне с вътрешната алхимия може човек и сам, ако знае как, въпреки че не го преподават това в университети.

Неактивен suliko

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 112
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #416 -: Юни 16, 2023, 02:10:37 am »
За да живееш по-дълго или достатъчно дълго, че живота да ти омръзне.

Трябва да се яде, пие и диша само незаразена храна, вода, въздух.

Затова живота ни се съкращава, когато живеем в модерната си цивилизация: Ядеш пластмасова храна, отровена вода пиеш /кола/ и дишаш вреден въздух.

Например дълго време се чудех какво иска да ни каже Слава с нейното , Дори и Пилешкото месо ще предизвиква рак" и се оказа просто съкратено цялото изречение е "Не само телешкото и свинското месо ще предизвикват рак у вас, но дори и пилешкото", което предполага да се мине на диета без месо или рискуваш ракова болест.

С витамин В 17 лекуват рак: Тайната на племето хунзи в Пакистан
https://e-zdravey.com/bg/s-vitamin-v-17-lekuvat-rak-taynata-na-plemeto-hunzi-v-pakistan/

Какво се крие във феномена с дълголетието на племето Хунза, живеещо до Шамбала?
https://portal12.bg/publikatsii/Kakvo-se-krie-vyv-fenomena-s-dylgoletieto-na-plemeto-Hunza-zhiveeshto-do-Shambala-.p4423

Племето хунзи: Живеят по 120 години, жените раждат на 65, нямат рак
https://frognews.bg/obshtestvo/misterii/plemeto-hunzi-jiveiat-120-godini-jenite-rajdat-65-niamat-rak.html

Тайната на дълголетието и Hunza - масло от кайсиеви ядки от Хималаите
https://lifestore.bg/blog/taynata-na-dalgoletieto-i-hunza
« Последна редакция: Юни 16, 2023, 02:29:29 am от suliko »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #417 -: Юни 16, 2023, 08:30:56 am »
Това с ядките на бадемите (сега са някакво ГМО американски предимно, нямат "цианиден" вкус), кайсиевите ядки и рака е било известно още от римско време - ако не и по-рано.

"живеещо до Шамбала?" - Шамбала е духовно, не географско понятие.

Фокуса за дълголетие на племето Хунза се крие основно в думата глад...

Е, и в това, че са далеч от съвременната дива цивилизация. Я да започнат да ги ваксинират веднага след раждане (*** !?!) и да живеят около Орлов мост, та да ги питам  ???


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #418 -: Юни 16, 2023, 10:55:41 am »
Ще е хубаво някой да цитира каква е средната продъжителност на живота на племето Хунза... не приказки, а реални данни.

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #419 -: Юни 16, 2023, 08:51:57 pm »
Създадени  са синтетични ембриони от сперма ... Ползват се за регенерация ,какво става с етичните въпроси -имаш ли кеш,дреме ти ..