Автор Тема: Еликсирът на безсмъртието и младостта  (Прочетена 207223 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #270 -: Юни 23, 2022, 07:18:51 pm »
Както се казва: с любезното съдействие на EDM.
Един добър познат ми разправя, че лекарката му е забранила да ходи на чикръкчия. Можел жестоко да се бъгне,
макар и с 1% вероятност. Да пиел витамини В комплекс.
Вика: - Дишам и пълнея, дишам и пълнея...
Обяснението:

<a href="https://www.youtube.com/v/PwDD7jU0hxM" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/PwDD7jU0hxM</a>

Не пийте синтетически витамини🔊Ето защо... (има и за рака)

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #271 -: Юни 24, 2022, 10:43:05 am »
 Еликсирът на безсмъртието

вампирите безсмъртни ли са??

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #272 -: Юни 24, 2022, 02:58:57 pm »
Еликсирът на безсмъртието

вампирите безсмъртни ли са??
Да легендите за вампири са безсмъртни. Вече имам подозрение, че глупаците които вярват в тях също.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: САРКОПЕНИЯ
« Отговор #274 -: Декември 20, 2022, 02:24:36 pm »
Цял живот съм учил баща си как се правят деца.  :)
Знам, че тук повечето сте дядки, но неуки дядки, мързеливи дядки, задръстени дядки от съвременната ОФ-неолиберална русофобска соросоидна организация.

Не знаете, защо при възрастните за почва напълняване и омазняване на тялото за сметка на мускулната маса, която изчезва.
Този естествен процес се нарича САРКОПЕНИЯ.
След изкачването на баира, около 30-40 г. възраст, настъпва естествен процес на самоизяждане или аутофагия на собствената мускулатура за сметка на замяната й с мастна тъкан. Хилядолетия наред мъжът е "бутал камъка" и до смъртта си се е занимавал с физическа дейност. Съвременния мъж е офисен планктон, той е лигльо, пухльо, няма сперма, ханша му е голям, като на жена, цицките са му женски - остри свински, кръста и паласките му са покрити с дебел слой сланина. Бавно и сигурно се превръща в прасе - грухти, като спи. Тестостерона му е почти изчезнал /по съвременни научни данни/, завладял го е естрогена. Особено осезателно е това при алкаша и пушача. Алкохола превръща и малкото количество тестостерон в естроген /женския хормон/, черния дроб го превръща в захар, а захарта провокира супер инсулинова секреция. Тя от своя страна стимулира производството на естроген и кортизол, като всичките тия 3 хормона взаимно се катализират - настъпва омагьосан кръг на деструктивните хормони. Така организма започва бурно да произвежда и складира мазнини, защото излишната захар се превръща в мазнини. Настъпва първо инсулинорезистентност - начален етап на Диабет 2-ри тип, като клетките вече не искат да приемат инсулина, защото той е хормон, който ги възпалява, освен че служи за катализатор на глюкозата при митохондриите в клетките. Дъртака малко яде, а много пълнее - чуди се какво да прави! Диети пази и пак е дебелак.  :D

Започва много захар да се разкарва из кръвта и много инсулин, който клетките не възприемат. Докато тече процеса на синтез в мазнини, захарта и инсулина разяждат кръвоносните съдове. Появяват се по тях язви с разрушаване на клетъчните стени. Това дава сигнал на мозъка за деструктивни процеси в кръвоносната система. Мозъкът кара черния дроб да произвежда повече холестерол, а той служи за изграждане на клетъчните мембрани - новите, все едно е мазилката на тухлената стена. Тогава холестерола е в повече от обикновено нужното, когато няма захар в кръвта и излишъкът му се отлага по кръвоносните съдове във вид на мазни холестеролови отлагания. Запушва ги и се получава хипертония. Процесът се задълбочава, особено при алкаши и пушачи и един слънчев ден става инфаркт или инсулт - избива там, където има най-изтънена стена на кръвоносен съд. Причините за високия холестерол е захарта - бързите въглехидрати. Тя е и причината за инфарктите и инсултите.

Това накратко е основният деструктивен процес в тялото на мъжа, обяснено съвсем накратко и просто.

Умният мъж знае, че най-добрият бизнес това е да инвестира в себе си, не в бизнес, да прави големи пари, а тялото му да е пълна развалина, да прилича на прасе, да се праска колко много пиел и пушел и какъв голям мъж бил - не, не си.

Проблема с САРКОПЕНИЯТА с естественото намаляване на мускулната маса е деструктивен най-вече с това, че кара хормоналната система да се променя. Това е характерно особено и при жените при менопауза. Промяната на хормоните води до тотална промяна на процесите в организма с всички последствия за придобиване на различни заболявания. Алкаша си мисли, че здравето зависи от това "какво му било писано". Само глупак може да има такива разсъждения. Всичко зависи от теб. От теб зависи благосъстоянието ти, семейството ти, но и здравето преди всичко. Пие, защото няма бодрост, защото вече живота не му е интересен, защото няма енергия в него, а няма защото нищо не функционира нормално поради споменатите по-горе причини. Пие защото иска да избяга от действителността, алкохола замъглява за миг съзнанието му. на другия ден, следващия път е още по-зле. При наркоманията е същото. Той се хвали, преди като бях млад бях такъв, онакъв, лъже, хвърля фишеци, но знае какъв е бил като млад в действителност - дъртака се обърнал назад и тихо казал: същото гойно бях.  :D

САРКОПЕНИЯТА се лекува. Не става с будизъм, йога и твърдения, колко ти била светла душата, гимнастиката не помага. Става със занимание с тежести и изграждане на мускулна маса. Така се дава сигнал на мозъка, че е нужно да се трупа мускулна маса, а тя се трупа при травмиране на мускулите, чрез претоварване на мускулните влакна и дори скъсване - само тогава, и организма нормализира хормоналния си баланс. Престава да напълнява, да се трупан ненужни мазнини - запаси, изчезва инсулинорезистентността, диабета, повишава се кръвотока, прочистват се кръвоносните съдове, изчезва високото кръвно налягане, идва прилив на енергия, човек се чувства в кондиция и не му е нужен алкохол, да притъпява действителността. Само глупака се хвали, че бил голям пияч.

Дано съм бил полезен на някой.  :D
На един да помогна, Господ ще ми го върне 100-кратно.
Който се е обидил вероятно е разпознал себе си - проблема си е негов. Говорил съм принципни неща на база знанията и опита си.  :)


Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #275 -: Декември 20, 2022, 02:43:41 pm »
EDM, бъркаш, нарича се САПКОПЕНСИЯ. 8) 8)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #276 -: Декември 20, 2022, 02:59:36 pm »
EDM е прав, нали гледа руски неправоверни и англосаксонски правоверни доктори какво казват  8)
Че и аз "намазвам" акъл от тия видеа  :D

Той е млад, но тия с 45+ не можем да се натоварваме с големи тежести. Ставите не са вече същите.
Трябва колаген. Например от желето на някакво месо (свинска пача с/без чесън или подобно).
Малко висш пилотаж е например VERTERA Arthroplast (Артропласт),
много натоварване мога да правя с това, без да ми протестират ставите...

Освен това мускули най-правилно се правят без химия, но да има и 3-те вида натоварвания:
- импулсни (или каквото там ви харесва като термин);
- силови (яки тежести);
- вибрационни (например правите "вълна" с тежко въже, вързано за единият край).

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #277 -: Декември 20, 2022, 05:52:19 pm »
Само физическият труд създава хармонично тяло, това още древните гърци са го казали. Иначе, най полезните физически натоварвания са тези срещу собственото тяло, най добре до това се доближава спортната гимнастика.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #278 -: Декември 20, 2022, 07:44:21 pm »
Само да си казал оттук нататък нещо за оловните ми обувки :) Кат се качиш 10 пъти на ден по тая червената моряшка стълба горе и си си изпълнил нормата...


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #279 -: Декември 20, 2022, 08:01:59 pm »
Аааааа, приветствам, приветствам, той и Пеле е тренирал с оловни обувки и то високо в планината при ниско съдържание на кислород, за да може на терен да "лети".

Обаче ти нищо не каза, какво правиш със щипката на носа  :), че миризмата от мандрата за мен е трепач, предпочитам тази от градския к-ф.  :D
Има ли партизани - мои колеги и приятели, които нападат и обират мандрите?  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #280 -: Декември 20, 2022, 08:53:13 pm »
Мандрата е цвете, ообено тая на Домлян, в която бях днес.
За размисъл мога да ти оставя да си представиш как миришат обекти, в които се гори гъша мас. Хората правят гъши пастет, и маста им е отпаден продукт, та я горят. Или цех за първична обработка на кожи - овчи и телешки.
За биореакторите, в които се получава биогаз от отпадни продукти (билогични като правило) няма да споменавам ... :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #281 -: Декември 21, 2022, 09:00:32 am »
Мандрата е цвете, ообено тая на Домлян, в която бях днес.
За размисъл мога да ти оставя да си представиш как миришат обекти, в които се гори гъша мас. Хората правят гъши пастет, и маста им е отпаден продукт, та я горят. Или цех за първична обработка на кожи - овчи и телешки.
За биореакторите, в които се получава биогаз от отпадни продукти (билогични като правило) няма да споменавам ... :)

Като те слушам начи  ;), си мисля, колко съм се заблудил по отношение на твоя "градски начин на живот", като си представях стриптийз-барове  :), гей-клубове  ;D, чалга-партита  ;), концерти-Лили Иванова  :D, скъпи ресторанти, скъпи коли, смокинги с които подписваш договори  :D, аеропортове за които аз селянина  :) дори не мога да си представя, що е то технологии и иновации, тенис-кортове в "Борисовата градина" и прочее, кафе-аперативи по бул. "Витошка"  :D, ката ден и ката вечер, нон стоп лайф, живот който провинциалиста дори не може да си го представи, камо ли да го види  :D, а то се оказа:

- гъша мас, прас и гаС...;
- сиренясали мандри;
- смрадливи кожи и т.н.

Не ти е лесно на тебе с твоя "градски начин на живот", не ти е лесно...чак те съжалих и се просълзих, ама не от миризмата... :D

Ще получиш Коледен подарък от фирмата - щипка за нос!  :D

А знаеш ли, къде изчезна колегата със светлата душа, да не би Бог Буда да го пратил някъде, да свети, като Слънце? - много силно му свети душата... ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #282 -: Декември 21, 2022, 01:53:28 pm »
Ша са сетиш че някои твои представи са прекалено идеализирани. Не само за моя начин на живот, ами и за други неща. Млад си, имаш време.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #283 -: Декември 21, 2022, 02:09:55 pm »
Явно поставянето на икони е недостатъчно да разбереш, кога се прави бъзик със сарказъм и приемаш прекалено праволинейно-идеализирано и сериозно иначе несериозни изказвания.  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #284 -: Декември 21, 2022, 03:41:19 pm »
Явно и аз ще трябва да поставям "икони" за да се сещаш...