Автор Тема: Еликсирът на безсмъртието и младостта  (Прочетена 224887 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 526
  • Невежеството ражда химери...
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #435 -: Юли 23, 2023, 11:26:37 am »
Кехая, не разбираш нещата, но се буташ винаги, да губиш процесорно време.

Давам примери, диретно няма да обяснявам - белким вденеш за какво иде реч.

1. До колкото помня, ако жената няма L-фукоидан (цитирам по памет, линковете са ми на другия комп), жената не може да забременее. Фукоидан >> най-лесно се набавя от водораслото... фукус. До колкото помня и ламинарията (другото водорасло) го има тоя фукоидан. И на други места го има, но така е най-лесно.

2. При болестта на Хашимото, докторите забраняват йод под всякаква форма - ти да видиш. Но под органична форма той е безвреден! С VERTERA (водорасли) една жена се излекувала, а доктора рекъл:
- Нали казах никаквъв йод.
- Казал, не казал, е ти резултатите!

3. Дори хора с непоносимост към йод (изобщо без йод не можем да живеем), лека-полека вдигайки дозата на водораслите - и тези стават като нормалните хора.

4. Всеки малко помалко, може да завъди нормална чревна флора, сиреч микробиом. Дори децата аутисти, които имат разбит микробиом (що майките им са вземали противозачатъчни и антибиотици), които кльопат предимно сладко (разгражда се от микробиома им до алкохоли - затова и са вечно отнесени) - и те за 1 до 2 години могат да станат нормални хора. Доказуем факт!, за който СМРАД-овете мълчат (нали целта е намаляване на населението). С водорасли възможно и до месеци...

5. Нама нелечими болести, има нелечими хора.

6. Тия с месото, цигарите и алкохола >> техният микробиом мисля да се таксува подобно на аутистите. Алкохола не си го варят сами, а си го наливат орално.
Някои от тях също са отнесени (от вихъра) - житейски опит!

7. Ако някой мисли да спори, изпървом да прочете това долу, научно обоснована материя:
https://www.book.store.bg/p187495/gaps-sindrom-na-hranosmilatelnata-sistema-i-psihikata-d-r-natasha-kembyl-makbrajd.html
"В книгата "GAPS - синдром на храносмилателната система и психиката" са представени хранителните биохимични процеси и тяхната обвързаност с психиатричните и неврологичните разстройства и гастроентерологичнта функция. Авторката описва взаимовръзката между конкретни храносмилателни разстройства със състояния като шизофрения, аутизъм, синдром на дефицит на вниманието..."

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #436 -: Юли 23, 2023, 11:39:31 am »
1. До колкото помня, ако жената няма L-фукоидан (цитирам по памет, линковете са ми на другия комп), жената не може да забременее. Фукоидан >> най-лесно се набавя от водораслото... фукус. До колкото помня и ламинарията (другото водорасло) го има тоя фукоидан. И на други места го има, но така е най-лесно.
/quote]
Аз колко и да го пия, няма да мога да забременея - ще се съгласиш. Медицински факт, както обичаш да казваш.

4. Всеки малко помалко, може да завъди нормална чревна флора, сиреч микробиом. Дори децата аутисти, които имат разбит микробиом (що майките им са вземали противозачатъчни и антибиотици), които кльопат предимно сладко (разгражда се от микробиома им до алкохоли - затова и са вечно отнесени) - и те за 1 до 2 години могат да станат нормални хора. Доказуем факт!, за който СМРАД-овете мълчат (нали целта е намаляване на населението). С водорасли възможно и до месеци...
Флората, която всеки един може да завъди зависи от това какво консумира. За вегана флората в червата трябва да е една, за месоядно като мен - съвсем различна. Няма такова нещо като "нормална", приложима към всяко човешко същество на Земята.
Затова и се опитвам да ти обясня, че приемането на едни или други добавки и всякакви булмачи трябва да е за да се компенсират някакви отклонения, а не да се буха каквото дойде. Ако нямаш дефицит на йод е абсолютно безмислено и дори противопоказно да зобиш някави водорасли, дет са щели да ти го доставят...

Ама не... ние ще лекуваме аутизъм с водорасли... Аутиста изглеждал като пиян, следователно има алкохол в кръвта и лекарства за алкохолици ще му помогнат... глупости на търкалета...

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 400
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #437 -: Юли 23, 2023, 12:05:30 pm »
Много интересно инфо относно обеззъбяването :японски учени е открил гена който възпрепятства никненето на нови зъби,изобретен медикамент стимулиращ никненето на нови зъби-изпробван на мишоци и други твари (без човек) японеца казва след около  7г ще се пусне медикамента за продажба....ти да видиш!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #438 -: Юли 27, 2023, 03:30:07 pm »
Търся едно лекарство много ефикасно, казва се Boli-mе-kura 500 mg - ОРАЛНО  :D:) - чешко

Някой знае ли откъде може да се купи?  :D - имало успокоително действие на нервите и така подмладявало

https://www.capitan.bg/novo-i-efikasno-lekarstvo-protiv-nervi-otkriha-farmatsevtite/


Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #439 -: Юли 30, 2023, 03:31:19 pm »
Водораслите АФА пречистват, усилват имунитета и активират вътрешните стволови клетки.
Има научни изследвания и публикации за тях.

https://www.diva-energy.com/

Неактивен rumen21

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 105
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #440 -: Юли 30, 2023, 09:11:13 pm »
АФА, Вертера .... къде  е истината?

Поне аз не мога да открия данни за правени клинични медицински изследвания за приема на тези продукти. Такива би трябвало да има за да се докаже ползата.

Ще дам пример с билката бабини зъби за която има клинични изследвания и всеки може да я приема без притесненя от странични ефекти.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 526
  • Невежеството ражда химери...
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #441 -: Юли 30, 2023, 09:26:17 pm »
Отговора е елементарен.

1. Онова е кашер-но, усвоимо на 7-10%.
2. Само VERTERA разпуква/разбива клетката на водораслото, за да го усвои европееца доста над 90%.
3. Има тонове документация (достъпна ми е) и сертификати (иначе кой ще ги пусне в ЕС). Но от тая "тежка" документация обикновеният човек какво ще вдене?!
4. Ето, пробвайте се тук, па като го смелите, попитайте за още:
https://ver-tera.org/images/sampledata/Laminaria.pdf

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #442 -: Юли 30, 2023, 09:38:07 pm »
Зная хора с евроатлантически наклонности  ;), за които елексирът на безсмъртието е твърдо - алкохола и цигарите, подозирам и наркотиците:D
Тях никой не е в състояние да ги убеди, че това не е вярно.
Алкохола и някакъв неизвестен техен градски начин на живот, които си представят че той е по-фешън от живота на другите, ги кара, да си мислят, че са на върха на гойното.  :)

А истината е на отсрещния бряг.
Природосъобразен начин на живот, спокойствие, "чесане на пъпа", по-малко работа, биологично активна храна, активно спортуване, редовен секс, са елексирът за който се говори в настоящата тема.

Сега разучавам темата за Червената мухоморка и микродозинга, невероятните ползи от този дар на природата, ако има интерес, само на не алкаши бих споделил.  :D
Макар, че точно червената мухоморка може да откаже простия алкаш от алкохола и цигарите завинаги. Тя рестартира процесора на мозъка.  :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 380
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #443 -: Юли 31, 2023, 07:58:23 am »
ЕДМ дай нещо, аз не пия, но цигарите съм се отказал да ги отказвам, щото след всеки опит пуша повече. 8)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #444 -: Юли 31, 2023, 08:47:41 am »
Решението за алкохола и цигарите е Червения мухомор.
И решава не само това, но казват че е най-мощното средство от тези зависимости, защото прави ремонт на цялата нервна система, от там се изправя и соматиката.

Ама след като проуча добре въпроса, защото все пак мухоморката е отровна гъба, но най-добрите лекарства са отровите /алкалоидите са силни отрови, но са най-полезните вещества в билките/, може и да направя отделна тема Фунготерапия - един древен раздел от естествената медицина.

А най-мощната гъба това е Пантерната мухоморка.
Тя има 10-пъти по-голям ефект от Червената мухоморка.

Употребата на тези гъби най-общо казано е: все едно да изчистиш натрупаните грешки в компютъра на кола и тя отново започва да работи нормално. Така е и с човешкия мозък.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 526
  • Невежеството ражда химери...
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #445 -: Юли 31, 2023, 09:26:01 am »
Употребата на тези гъби най-общо казано е: все едно да изчистиш натрупаните грешки в компютъра на кола и тя отново започва да работи нормално. Така е и с човешкия мозък.
8) При RESTART компютъра черпи най-много енергия, вентилаторите вият на MAX. Понякога UEFI/BIOS зависва.
Жужи и деде-то недей рестартира  :D Няма да стигне жизнената енергия да зареди OS-а.  8) То, ако компютъра смята грешно, и след рестарт ще започне да трупа грешки  :D :D

Не им е буферирана шината, тактовите честоти не са стабилни, може и да зависнат  ???
Трябва да се ъпдейтне UEFI/BIOS. Форсмажор си требе.

П.п.: На моето дъно имаше такъв ъпдейт, който решаваше такива проблеми с еди-каква си RAM или нещо от сорта (не ми се търси за подробности).

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #446 -: Юли 31, 2023, 10:42:32 am »
Бирата прави мъжете женствени!

Вчера привечер си позволих да изпия една бира с картофи на едно заведение, не бях пил много отдавна, поне преди 2 г., знаейки за вредните й последици, за които много дъртаци не подозират дори.  :) Исках да видя как ще се почувствам.
Не алкохолът е вредното в бирата! - тя дори почти не съдържа алкохол...

Първата чаша е много приятна, горещо време, жадно, пиеш и така има кеф.
После обаче пиеш, но имаш чувството, че не само не ти утолява жаждата, но ставаш все по-жаден. Накрая корема така се изду, че имах чувството, че съм преял. Започна още по-силна жажда. След бирата изпих около 1,5 л вода, за да утоля жаждата от бирата.

Как постъпва кухата лейка в такива случаи след първата бира:
Той си вика пие ми се още. И почва да пие бира след бира, докато хуууууу...баво натъпче търбуха  :D, издул се вече, като плондер. С течение на времето му поникват остри цицки - свински  :D. Ханша му става, като на жена - прилича на гадулка  :D. Не си вижда от корем "нещото" без огледало, а то иначе умряло, заспало и става само за пикало.  :D

Причината в коварността на бирата е фитоестрогенната бомба, която се съдържа в нея.
Какво прави тя?
Фитоестрогена преобразува тестостерона в естроген. А тестостерона освен, че намалява с възрастта, той се унищожава още от бързите въглехидрати /сладкото/ и високите нива на инсулин, от недопспиване, от липса на двигателна активност - предимно вдигане на тежести и от стрес.

Ниските нива на тестостерон водят освен до импотенция, до редица други заболявания, защото този хормон участва в много процеси в организма, също и е основната причина за проблемите с простатата.

След 40 г. възраст поради естествения спад на тестостерона и умишления, чрез гореспоменатите причини, започва у мъжете саркопения - прогресивно намаляване на мускулната маса. А за да расте мускула първото най-важно условие е високи нива на тестостерон, второто е стресово натоварване, взривно. Алкаша пие и мазнее и бавно и сигурно се превръща в жена от простотия, защото не чете, не знае и го мързи и няма воля.  :)

Да пиеш бира след средна възраст означава според мен, че си не много, а извънредно много тъп.  :D

Ето какво се казва за бирата:

"Ефектите на фитоестрогените в бирата върху мъжката физиология

При изследването на урината на мъже, които са изпили дори умерено количество бира, се установява, че в организма им има естрогенен ефект, който продължава с дни, тъй като микробната общност в червата им продължава да отделя все повече и повече 8-принилнарингенин след контакт с бирата. Заслужава да се отбележи също така, че като изключим естрогенните свойства, самото съдържание на алкохол в бирата доказано понижава нивата на тестостерон и повишава нивата на естроген при мъжете в рамките на едва 3 седмици употреба.
"

От друга страна, хмелът съдържа фитоестрогени, които са 50 пъти по-мощни от фитоестрогена генистеин, съдържащ се в соята.



Цялата статия: https://voinaimir.info/2021/12/feminising-beer/

Пийте бира другарки и другари!  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #447 -: Юли 31, 2023, 10:59:30 am »
Бирата прави мъжете женствени!

Вчера привечер си позволих да изпия една бира с картофи на едно заведение, не бях пил много отдавна, поне преди 2 г., знаейки за вредните й последици, за които много дъртаци не подозират дори.  :) Исках да видя как ще се почувствам.
Не алкохолът е вредното в бирата! - тя дори почти не съдържа алкохол...

Първата чаша е много приятна, горещо време, жадно, пиеш и така има кеф.
После обаче пиеш, но имаш чувството, че не само не ти утолява жаждата, но ставаш все по-жаден. Накрая корема така се изду, че имах чувството, че съм преял. Започна още по-силна жажда. След бирата изпих около 1,5 л вода, за да утоля жаждата от бирата.

Остави пиенето на бира за професионалистите в занаята. То е малко като фитнеса и яденето на водорасли - първите няколко пъти се чудиш защо си причиняваш това и какво хубаво намират другите в това занятие, но когато организма ти посвикне почваш да се чудиш защо другите не го харесват, и как изобщо си живял без него преди :)
Но за теб вече е късно - карай си на квас и сок от цвекло, че току-виж си си повредил чакрите с тая бира...

Цитат
Πo oбeм нa биpeния пaзap пpeз 2021 г., oтнoвo cмe нa 12-o мяcтo в EC, a пo ĸoнcyмaция нa пивo нa глaвa oт нaceлeниeтo - нa 8-o мяcтo cъc 77 литpa.

Чакам да видя колко килограма водорасли на година изяжда българина. Или пак ще кажеш че не си попаднал на сънародници, че мястото ти не е тук - всички българи са дебили щот пият бира, само ти си най-умния :)
Кат гледам статистиката... явно аз изпивам за още трима или дори четирима трезвеници дажбите ... :)

П.С. навърших 57 години, висок съм 1.82, тежа 88 килограма и все още си виждам патката кога пикая - не ми се налага да я търся. А като те гледам на снимката с оня сом... на 30-тина години и вече си оформил хубав бойлер... не знам на 50 на к'во ще приличаш :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 380
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #448 -: Юли 31, 2023, 11:20:06 am »
ЕДМ, в наше село казваме, че бирата е последното утешение на Алкашите ;D ;D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 526
  • Невежеството ражда химери...
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #449 -: Юли 31, 2023, 01:06:30 pm »
... на 30-тина години и вече си оформил хубав бойлер...
Какво представлява "бойлера"?
Над 40, особено над 50, филтрите на организма (черен дроб и бъбреци) започват да работят с много по-нисък капацитет. На дърти години може да стигне и до 50%.
Та, тия токсини (съвременният човек плува в море от тях, особено у Софето)
които не са били изхвърлени, се концентрират около 20 пъти и се запечатват в мазнина. По-добрият вариант.

Има хърбави (тънки хора), за които тия закони видимо не важат. Но тук е по-коварно. Токсините пак се трупат... къде ли?!
Кръвоносна система му се вика. Инфарктче, инсултче, на стари години гангрена на краката - такива ми ти работи.