Автор Тема: Еликсирът на безсмъртието и младостта  (Прочетена 210774 пъти)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #375 -: Април 21, 2023, 12:16:36 pm »
   С много неща съм съгласен, но не и това за плодовете. Има разлика между захар, фруктоза и захароза. В плодовете няма захар, а фруктоза и захароза. И даже не е важно какво ние знаем за плодовете. Важното е да знаем, че ние сме плодоядни животни, което си личи и по зъбите ни. Те не са нито като на хищниците, нито като на тревопасните. Така че, яжте плодове и няма да имате здравословни проблеми. Има случаи на излекувани от тежък рак чрез ядене само на плодове.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #376 -: Април 21, 2023, 01:57:30 pm »
   С много неща съм съгласен, но не и това за плодовете. Има разлика между захар, фруктоза и захароза. В плодовете няма захар, а фруктоза и захароза. И даже не е важно какво ние знаем за плодовете. Важното е да знаем, че ние сме плодоядни животни, което си личи и по зъбите ни. Те не са нито като на хищниците, нито като на тревопасните. Така че, яжте плодове и няма да имате здравословни проблеми. Има случаи на излекувани от тежък рак чрез ядене само на плодове.
Имаш право да си съгласен или не с каквото си искаш.
Но доводите ти за плодоядността на хората е грешна.
Първо зъбите на човека са комбинирани, той не е тревопасно животно и плодоядно, а всеядно.
Първобитния човек не е ял плодове, а само месо. Затова и преди новата ера хората са живели до 40 г., защото не са употребявали витамини. Да не говорим, че през студените месеци няма плодове.

Но не това е основния аргумент против прекомерната употреба на плодове:
Фруктозата не е захар, но не е и глюкоза. Но тя се превръща в глюкоза по-бързо и с по-малко ферменти от захарта, която не е естествен продукт. Крайният резултат обаче е глюкоза.

Глюкозата е едно от основните горива на клетките - основна храна, но не и единствена.
Другото гориво са кетоните, които се получават от мастните киселини.
Глюкозата обаче, за да влезе през устата на клетките е нужен хормона инсулин. Прекомерната му употреба обаче води до много сериозни заболявания, като инсулинорезистентност и диабет. Това е така, защото този хормон предизвиква най-сериозните възпаления в организма. И за да се подтиснат тези възпаления при наличието на инсулин, организма произвежда естроген, като преобразува основно тестостерона. Това оказва всички възможни нездравословни последствия, като почнеш от нарушаване на метаболизма, до проблеми с половата система, продуциране на големи количества холестирол и т.н. Именно захарта и инсулина възпаляват кръвоносната система и са основната причина за сърдечно-съдовите заболявания.

Има въглехидрати, които изискват в пъти по-малко инсулин - ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ. Те са и доста по-калорични, но за разлика от плодовете се нуждаят от пъти по-малко инсулин.

Голямото производство на естроген личи по телосложението - голям задник, ханш, омазняване около корема, женски остри гърди, отслабена мускулатура, телосложението започва да прилича на жена. Най-изразено е това при любителите на бира, защото тя самата е най-мощния фитоестроген /няма по-мощен/.  :D

Другото важно в тази насока е при наличие постоянно на инсулин се подтискат ензимите, които способстват за разграждането на подкожните мазнини или кетонното хранене. Т.е., колкото повече плодове ядеш, толкова никога няма да свалиш мазнините от въглехидратите, натрупани при калорийните излишъци.

Пълна бутафория е изказването, че човек е плодоядно животно.
Ако ядеш само плодове и постоянно, това ще води до постоянни възпаления в организма и рано или късно инсулинорезистентност.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #377 -: Април 21, 2023, 04:06:18 pm »
   То е ясно, че ако няма някаква храна, всяко животно ще търси да я замести с друга, която е налична. Човекоподобните маймуни какво ядат? Главно плодове, листа от някои дървета и яйца на птици. Това е най-разпространената храна. Месото е "изправило" маймуната на крака, но сега то носи доста болести. Да, човекът не е точно плодоядно, защото яде още яйца и други храни с животински произход. Но когато се разболее, трябва да се пречисти и това става доста ефективно по метода на Лидия Ковачева с плодове и чайчета. Според мен по три ябълки на ден е напълно достатъчно да си в добра форма. Разбира се, те са само предястие половин час преди другото хранене, което може да е едно яйце, ориз и картофи без проблем. Аз не ям хляб и захар от поне 15 години, но ориз и картофи ям ежедневно без никакви проблеми. И ям само един път на ден и в краен случай по два ако огладнея. Зелените салати не са ми от любимите и направо се чудя на салатите в ресторантите как се приготвят от гледна точка на хигиената. Сурова салата дори и със сапун не можеш да я измиеш достатъчно и така може и с мезе-охлюв да ти я предложат. Иначе коприва на супа бива. Лятото задължително домати за предпочитане пред краставиците. А на гроздето какво не му харесвате? Това е плод за дълголетие. Зимата и като стафиди става. И плодовете са за предпочитане пред техните алкохолни производни.

Неактивен rumen21

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 101
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #378 -: Април 21, 2023, 10:49:56 pm »
Също трябва да се намалят до минимум млечните продукти - те и захарта са основните храни на патогенните микроорганизми в човека.

Трябва киселото мляко да е полезно, особено козето !!! Също така и киселите ябълки.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #379 -: Април 21, 2023, 10:54:10 pm »
Трябва киселото мляко да е полезно, особено козето !!!
Кисело мляко промишлено отдавна няма:
- то е сладко, а не кисело;
- с ГМО бактерии;
- истинското вкисва за няколко дена... това през соц-а го имаше и няколко години след това тук-таме.
Също така и киселите ябълки.
?!?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #380 -: Април 21, 2023, 11:34:07 pm »
Това за ябълките и аз не го разбрах, но...кисело мляко можеш сам да си квасиш. Все още има хора, които сами си отглеждат кравите и продават нлякото си полукриминално ;D

Е, друг е въпросът, с какво и как са заразени почвите, културите и пасищата, от които пасат тези крави....

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #381 -: Април 22, 2023, 07:04:24 am »
Киселото мляко не е кисело, щот цялото мляко се пастьоризира още на входа на мандрата. А се пастьоризира щот технологично няма как да се обработи в рамките на няколко часа. Това не ти е кравата на двора, на 5 метра от кухнята - доиш и слагаш да вкисва.
Млякото се дои в някоя маала, после стои няколко часа докат дойде камиончето от мандрата, после се лашка в камиончето няколко часа по селските пътища...

Е, друг е въпросът, с какво и как са заразени почвите, културите и пасищата, от които пасат тези крави....
И се сещам когато единствените препарати за растителна защита бяха син камък и вар. Никой не му дремеше че синия камък е мед и сяра... всъщност много малко изобщо знаеха какво съдържа.

А па това че бяха се "ширнали житата" баш под комините на Кремиковци и КЦМ-а в Пловдив... че на практика свалането на бай Тошо започна от Русе, където хората дишаха с труд, а наоколо е житницата на България - Добруджа и Дунавската равнина... много бързо го забравихте. Притеснява се че го пръскат от самолетите, носи прах в лаборатория за изследване, а преди 30 години сутрин кат не мож си изстържеш стъклото на жигулата от черен лепкав прах - това си беше повод за гордост, наште братя металурзи са се трудили денонощно да произведат стомана и чугун за народното стопанство... :)

Е тук съм влизал няколко пъти, и да ви кажа честно - тия камари (черната и червената) си стоят ей тъй под открито небе и кат духне вятъра познайте къде отиват. А преди 30 години не ща да си помислям какво е било...
https://www.google.bg/maps/@42.0582344,24.8130087,192m/data=!3m1!1e3?hl=bg

А кат завъртите търкалото на мишката - наоколо плодородни поля, от които излизат екологично чисти продукти... :)

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #382 -: Април 22, 2023, 08:18:47 am »
Стволови клетки-и тяхното намножава е в подходяща среда!ключа към безсмъртието!
Честито!бъдете вечни!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #383 -: Април 22, 2023, 09:46:57 am »
1. Защо човек умира от старост? Ако не се бъгне от някоя болест преди това. Защото му е свършил резерва от стволови клетки! Той не е безкраен ресурс и винаги се отнасям скептически за употребата на такива храни/лекарства, които стимулират стволовите клетки.
Някъде може да е нужно, но като цяло не!
Е, разбира се има и "теломери" в клетките, които също са "километраж", но да не усложняваме.

2. Истински кисело мляко съм ял отдавна в един хотел (в Рибарица). Там сами си квасеха млякото, но не с ГМО бактерии, а със култури == на соц-а.
През соц-а за 3 дена има-няма киселото мляко вкисваше, но нямаше този шанс!
Изобщо, изобщо == произлизащо от думата съвсем!
Ядеше се овреме...
И викам на колегите:
- Яжте бе! Това е истинско кисело мляко!
- Аа, то кисело...

Неактивен rumen21

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 101
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #384 -: Април 22, 2023, 09:48:11 am »
Това за ябълките и аз не го разбрах,  ;D



Споменах киселите  ябълки , във връзка с изложеното в книгата на Луи Куне “Водолечение“.
Цитат :
Всички хранителни продукти са в ненапълно зряло, т.е. в ненапълно развито състояние, по-лесно смилаеми и по-хранителни, отколкото презрелите. За съжаление все още преобладава убеждението, че незрелият плод е вреден за здравето, понеже причинява диария и дизентерия.
Разсъдливият читател вече е близо до убеждението, че месото, яйцата, месните екстракти, виното, бирата, какаото, кафето, чаят и тем подобни не са подходящата за човешкия организъм храна, каквато са само лесно смилаемите
продукти

…. или ако трябва да обобщя част от изводите от книгата :
Цитат :
Тоалетната хартия е изобретение на болното човечество. Здравото селско население не се нуждае от нея!!!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #385 -: Април 22, 2023, 07:14:59 pm »
Лошото е, че "здравото селско население" отдавна не е така здраво!

Почва, въздух, стоки, които все пак се купуват (кой селянин вече сам си меси хляба ?) А и житото му на чия почва расте и сам ли си го жъне?

Да, Витане (явно си синтетично градско чедо отдавна), само прескочи до някое близко село - Хотница, Дичин, Поликраище, Първомайци... Купи си истинско мляко и си го подкваси, не е трудно ;D
Въпросът е, че не се знае тези крави, каква трева са пасли и колко киселинни субстанции от дъждовете са погълнали (че и други елементи).

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #386 -: Април 22, 2023, 08:32:31 pm »
В града и на моето село, млякото няма да се самозакваси.
Трябва ми истинска закваска.
Не такава, която е ширпотреба, а оригинална.
Може и да има, но аз не знам кой продава. Не, че съм търсил, но и нямам увереност, че няма да ми шитнат поредната ширпотреба. А такава - за какво ми е?!
Гледал съм под микроскоп кисели млека и знам кой "модел" бактериално колко е читав...

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #387 -: Април 23, 2023, 07:47:12 am »
Има ли програмисти в форума които могат да направят ИИ който да не е цензуриран като масовия?да си го питаме СЕ има ли, безсмъртието може ли да се случи и т.н.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #388 -: Април 23, 2023, 11:22:22 am »
Има ли програмисти в форума които могат да направят ИИ който да не е цензуриран като масовия?да си го питаме СЕ има ли, безсмъртието може ли да се случи и т.н.

Не ти трябва програмист и ИИ, трябва ти църква...

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #389 -: Април 26, 2023, 06:55:13 pm »

преди 30 години сутрин кат не мож си изстържеш стъклото на жигулата от черен лепкав прах

Хулияне

Работех в кремиковци 4 години и нито веднъж не ми се е наложило да чегъртам нещо от стъклото на тогавашния ми Таунус..