Автор Тема: Глобално затопляне или арктически студ - Климатгейт  (Прочетена 77635 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Колеги, спорът се обезсмисли дотолкова, че всеки си има изградени собствени виждания, за това как стоят нещата и смята, че има достатъчно аргументи в подкрепа на същите. Що се отнася до пиенето на вода от чешмата :) също е въпрос на личен избор. Аз, моето семейство, както и доста широк кръг от мои познати и приятели ползваме продуктите на "Аквафор" /кани за вода, филтри и др./ .Това не е реклама. Споделям лично мнение. Откакто пия вода от въпросните кани (преди бях доста скептичен), водата от чешмата ми е супер гадна. Каната си я взимаме даже когато ходим някъде на почивка със семейството. На края само ще кажа, че един от служителите в офиса има от дете капризен стомах и е установил за себе си, че откакто пие само филтрирана вода, проблемите му са намалели значително и към днешна дата не можеш да го накараш да пие друга вода, че дори и тя да е бутилирана мин. вода. Пак въпрос на личен избор, дори и той да е леко параноичен. :). Взимайки в предвид отровите с които се тъпчем и сме заобиколени, можем поне да пием сравнително чиста вода :), при това на смешна цена. Поздрави.

П.П. същата фирма (руска) предлага и туристически филтри за вода, които без проблем правят всяка вода питейна дори и тази от локвата в краката ви, лично тествано. :) .

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Dymelsoft - мислил ли си как се произвежда сменяемия филтър на каните? Тази пластмаса, от която е изграден корпуса, колко време ще отделя разни мизерии? Филтриращия елемент - той от какво е направен? С какво измиват всичко това, след като го произведат (ако изобщо го измиват)?
И точно когато си ползвал един филтър месец-два и вече си го измил с водата която пиеш, идва време да го смениш и да сложиш нов. И цикъла се затваря.
Също така ми е интересно дали вярваш, че с филтър можеш да отделиш химически разтворено вещество от вода? Пример - можеш ли с филтър да отделиш вода от спирт?
Как си мислят че могат да отделят остатъчен хлор с филтър? Пробвай да отделиш "остатъчен въглероден двуокис" като налееш газирана вода в тая кана и виж дали ще излезе питейна от нея. Точно колкото ще хванеш въглеродния двуокис, толкова ще хванеш и хлора... Но нали бизнеса трябва да върви...
Тоя филтри хващат само механични замърсители. Няма да хванат вируси и бактерии, не и филтри с този размер.

Атос - една тръба в която тече вода всичко се е измило вътре. Ако ВиК дружествата спазват инструкциите, след всеки ремонт водопровода трябва да се дезинфекцира преди да се пусне за ползване. През него минава постоянно някаква вода. Няма как да попаднат външни замърсители в нея, освен от водоизточника.
Преди 50-100 години масово се ползваха азбестоциментови тръби. И пусто ... хората не бяха чували че азбеста е канцерогенен и не се разболяваха толкова от рак. Сега решиха че причинява рак, и масово ги подмениха със стоманени, а напоследък и с пластмасови. Вече почти никъде няма от старите тръби.
Колко желязо може да отдаде една тръба за 20 години? Всяка секунда през една тръба 100 мм минава по половин кубик вода. Представи си колко милиони кубически метра минават през нея за 1 година. Какви боклуци ще влезат в нея? Откъде ще дойдат?

С'я ... ако вярвате в световната конспирация няма смисъл да ви обяснявам, че на изхода на пречиствателните станции има постоянен мониторинг на качествата на водата по доста показатели. Ако смятате, че каната в къщи е по-ефективна от големите съоръжения, в които водата преминава няколко фази на пречистване и обработка - ползвайте си каните.
Аз лично пия вода от чешмата, както вероятно и 1/2 млн жители на София. Имаме късмет водоснабдяването на София да се извършва от добри водоизточници, водата да е мека и сравнително чиста. Да, ако човек се замисли, земе че се разходи до Самоков и види как канализацията на циганската махала там се излива в Искъра, може пък и да се откаже да я пие тая вода. Но по тази логика освен дестилирана вода никоя друга няма да осигури абсолютна чистота. Дори и един извор в планината - дали пък не минава покрай някакви радиоактивни руди по пътя си към повърхността? Ами ако минава през пласт, в който има високи съдържания на мед, манган, олово, цинк? Замисляли ли сте се преди да напълните шепи и да отпиете от кристалната вода на някой ручей откъде идва тая вода? Може само на 500 метра нагоре в тоя ручей да лежи полуразложен труп на някое диво животно...

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
   И диспенсърите за вода на обществени места са пълни със зелена еуглена, чехълчета, амеби, малки жабки и ако ги оставиш там, току-виж измислили колелото. Отварял съм няколко пъти такова нещо в службата и като видях тръбите, пълни с една лигава слуз, си минах пак на чешмяна вода. Е, което не ни убива ни прави по силни, но като знаеш, че е там, особено в кръга за студена вода... Чешмяната като си мине през ръждивите тръби се омекотява, става си вкусна, а и не застоява.
   Не се плашете бе хора, само далайламите си умират когато си искат  :), другите сме внезапно смъртни.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
juliang, и си прав и не си относно каните и активният въглен. За другото не споменавам, което е всъщност темата. Добре е, че има все още някой непоразен от НАТО-вския лош оргон и не загинал в окопите, където ни пратиха преди време. Та за въглена. Той наистина абсорбира доста вещества. Не случайно го гребеш с лъжица при натравяне, а го слагат и в противогазите, не разбира се да ловят въглероден диоксид. Въглена не хваща всичко. За това има и различни методи за пречистване и разделяне на веществата. Както казваш спирт от вода с въглен няма премахнеш, трябва дестилация. Самата вода от различни разтвори се хваща с молекулно сито например, по сложно е хроматографското разделяне. Това е за веществата. Бактерии и вируси също не се "ловят" с въглен, но който иска да се пази и от тях преварява вода или потапя на дедо поп  сребърният кръст. Става въпрос повече за изворната, защото тази във водопровода се смята, че е достатъчно обезпаразитена с добавянето на хлор. Всичко е въпрос на вкус и личен избор. В София водата е приятна за пиене, но има много места на които е с лошо качество. Дори понякога е въпрос на навик. Свикналите да пият "мека" вода /каквато е и софийската/ не понасят варовитата "твърда", каквато е например в Ловеч и Троян. Като я облъчите обаче с един оргонизатор или и поговори другаря Путин, става преструктуриране и ако полеете с нея джанката, може да роди портокали. С алуминият нещата са почти същите. Не яжте шоколад и мляко и не пиите напитки от кенчета, защото империалистите ви облъчват с тях.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Ех, големи професори сте. Човек им казва едно, вие - "едно си баба знае, едно си повтаря". Пак ще повторя. Аргументи в потвърждение на вашите гледни точки можете да си пишете колкото искате, аз споделям опит. Ако не сте пили филтрирана с качествени системи вода, моля не пишете свободни съчинения. На пазара има огромно количество "ментета" системи за пречистване на вода и явно това ви дава право да изразявате компетентно мнение.
За сведение на juliang, купи си кана на "АКВАФОР" (желателно да не е "менте") изсипи една бутилка Кока-Кола изчакай да се филтрира и после опитай резултата, ако разпознаеш вкуса на "колата" ми се обади :). Вярно, това скапва филтъра но е интересен резултатът :). Ако ви интересува все пак, можете да погледнете това. https://www.youtube.com/watch?v=sCKBI2GTI6I#t=226

« Последна редакция: Април 18, 2015, 12:44:29 am от atos »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Човек с такава ментална нагласа и изворна вода да пие ако вярва, че е отровена ще се отрови.
Всъщност много лекари споменават все по-често ефекта на изнежените организми.
Прекалено стерилната и безопасна среда понижава имунитета и защитните сили на тялото.
Разбира се и дума не може да става за крайности, все пак.
Златната среда си е била винаги за предпочитане.
« Последна редакция: Април 18, 2015, 12:44:14 am от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
От опит да кажа:
Ползвам всички видове филтърни кани от доста години. Така винаги купувам филтрите, които са на промоция  ;). Всички пречистват перфектно и от бактерии и от химии и метали, но за жалост на империалистите, руските кани Аквафор пречистват в пъти по-добре и по-голям капацитет вода от например Брита. Тук немското качество издиша. За сведение: у нас водата е изключително варовита и с Брита водата е супер пивка около 30 л., а с Аквафор два пъти повече, около 60 л. Руският филтър пречиства на 100% бактерии, за разлика от империалистическия филтър. Каква е тайната на руския успех: Като са правили завода го е "барнал" Путин, а той барне ли нещо - става. Опита ли се някой обаче да барне неговото - чупи ръчички и държи влага поне 50 г., особено на колонизатори-империалисти. /Тук лирическият герой Путин е олицетворение на нацията:D

В космическата станция от пикнята правят вода с филтри, а от л..та пържоли. Ето аргумент доколко може да пречиства един такъв филтър. Империалистическите пържоли са направени по този начин, по тази технология  ;D . Който не вярва да иде в Мак Доналдс или САЩ - да си отяде на пържоли...  :D
« Последна редакция: Април 18, 2015, 12:45:16 am от atos »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
До урина и фекалии не сме стигнали още, но пия вода от чешмата и съм си жив и здрав да чукна на дърво.
Здравословни проблеми нямам и не съм имал като изключим разни дребни настинки през зимата.
« Последна редакция: Април 17, 2015, 04:58:50 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Хахаха, досега съм ползвал само "Брита" с оригинални филтри и съм поразен от разликата, трябва да опитам и "Аквафор", щом казвате, че са по-добри...
За всички, които пият вода от чешмата - има една поговорка, която казва:
"Разбира ти свиня от кладенчова вода" (да не се приема лично - всичко е в рамките на шегата).
То става като в оня виц...един младоженец все хокал жена си, че не готвела вкусно.
Веднъж обаче, жената без да иска загорила манджата... - А, ето това е вкусна гозба - казал мъжът - точно, както я прави мама!

RUS, по твоята логика следва пушачите да се по-устойчиви на белодробни заболявания?
Относно урината - това е единствената СТЕРИЛНА течност, отделяна от организма.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Като стана на въпрос : http://burgas.dir.bg/news.php?id=18892699

П.П. Atos, Аквафор има филтри и за кани Брита :) повечето модели.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Да, Аквафор правят филтри по стандарта и за немските Брита. Правят обаче и едни по-малки филтърчета, пак за кани Аквафор, които са с капацитет на пречистване, като на Брита, за 170 л. /Брита филтъра е за 150 л./ А пък стандартните големи филтри на Аквафор са за 300 л. Разбира се тези показатели са за сравнително ниско варовити води. Реално у нас водата е 5-6 пъти над нормата за варовик и един филтър реално пречиства около 60 л., защото се задръства с варовик.

По въпроса, че чешмяната вода била най-добра щот не изнежвала и пр.:
В моя край или среда поради силно варовитата вода се развиват и много заболявания, като гуша, камъни в бъбреците, дроба и т.н. При тази статистика всеки нормално мислещ може да си направи извод, дали е необходимо да пие пречистена вода или да си пие от чешмата с бактерии и слуз.

А пък който е установил, че е здрав и от нищо не боледува единствено и само, защото пие директно от чешмяната вода, а само се разболява от леки настинки, ще му кажа, че аз като пия от филтрираната дори и леки настинки не хващам. С'я дали е от водата или от нещо друго не знам със сигурност, но и аз предлагам аналогичен аргумент за добро здраве  :D, и ако това е достатъчно, то означава, че филтърната вода е още по-добра за организма в сравнение с батака от чешмата.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Здравейте колеги, понеже съм работил на пречиствателна станция за питейни води, искам да попитам колегите до колко е възможно да се пречисти водата през 75-80см. пясък. При положение че пясъка не се сменява с години, само се добавя, да след това се хлорира водата и не остава нищо живо в нея, ама до колко е пречистена от други частици това е друг въпрос. Що се отнася до филтрите те много добре пречистват водата а може да се ползва и зеолит.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
като стана дума за колата: https://www.youtube.com/watch?v=LZp29Qeu8_U  :o

относно водата: след пречистване с филтрова кана да престои поне една нощ с пуснато в нея чисто сребро? - продават малки кюлчета с проба три деветки в някои банки, струва си, и вкуса и енергията! (освен лечебно действие, с такава вода може да се освобождава и от неразположения/дисхармонични състояния)

Алхимията е дълбока езотерична наука!... (а не "псевдосеанс"  :o ! )
« Последна редакция: Април 18, 2015, 12:12:13 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
В моя край или среда поради силно варовитата вода се развиват и много заболявания, като гуша, камъни в бъбреците, дроба и т.н.
EDM electronics малко грешиш: Там където водата е варовита няма заболявания от гуша. Римляните са дали на това заболяване името "Струма" защото са забелязали, че от него са боледували почти всички живеещи в поречието на река Струма. Причината е, че пият вода от Витоша и Рила. И двете планини са от предвулканичен произход и не съдържат йод, докато там, където има варовик е имало морета някога и там има предостатъчно количество йод. Не, че е от значение, но забелязвам, че много хора така от малки подробности забиват много "У лево" и се пораждат разни американски градски легенди и други такива.Аз лично познавам хора, които си навреждат на здравето заради такива криворазбрани здравословни методи.
« Последна редакция: Април 18, 2015, 12:46:52 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Радико, прав си принципно - ендемичната гуша се причинява предимно от липса на йод.
Но това не променя казаното от EDM...
Знаем, че изкуствено приемания йод не се усвоява така от организма, както йодните съединения от водата (важи и за желязото и за много други елементи).
Твърде възможно е недобрата вода да прави дисбаланс в организма, който пречи на процесите да текат нормално и в следствие на това, тялото се натоварва с излишни, но наложителни химически реакции.
Резултатът е най-често в леки "неразположения", които съвременната медицина по никакъв начин не свързва с първоизточника на причината!
Че...тялото ни е 75% вода, бре...замислете се?!?!