Автор Тема: Запитване за елктролизер  (Прочетена 60512 пъти)

DIDO112

  • Гост
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #30 -: Април 21, 2011, 10:46:35 pm »
С 25% електролит 60 или 80А ток  ;D. Хубава клетчица ще дава газ, за каква цел е? В магазините за капково напояване имат щуцери пластмасови от там вземам аз.
« Последна редакция: Април 21, 2011, 10:48:45 pm от DIDO112 »

zkm

  • Гост
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #31 -: Април 21, 2011, 10:59:37 pm »
С 25% електролит 60 или 80А ток  ;D. Хубава клетчица ще дава газ, за каква цел е? В магазините за капково напояване имат щуцери пластмасови от там вземам аз.

Да си призная - вече не знам каква целта :). В началото на експериментите идеята беше отопление. Като не успях с първите опити, реших да опитам в колата. И там няма успех.
От тези опити стигнах до извода, че е необходима площ. Затова сега клетката е точно два пъти по-голяма от предишната.
Ще видим утре какво ще покажат тестовете :).
Щуцери правя от медна тръба. Мисля да се поспра малко с инвестициите, че вече доста парици налях в това начинание.

zkm

  • Гост
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #32 -: Април 21, 2011, 11:10:44 pm »
Това рязани лентички ли са? Според мен ще изпуска през залепените краища, но дано да греша.

Според мен си избързал, като си продупчил долните отвори в една линия. По-добре би било да са с дупки в единия край, като обръщаш плочите при подредбата (така че долните дупки да се разминават).
Това с разминаването на долните дупки вече съм го правил в предния вариант на клетката. Не мога да кажа колко е добре, но видях разликата между моята клетка с разминаващи се отвори и една на китайския производител OgO, на която отворите са в една линия.
Моята клетка се изпразва повече, отколкото китайската. Затова сега реших да са в една линия.

Относно лентичките:
Всички гарнитури са цели с изключение на тази която си видял. Не ми достигна материал за последната гарнитура и затова е от лентички. Лепенките са с момент фикс- надявам се да издържи. Поне за теста. Ако се окаже ефективна клетката ще измисля още една гарнитура.
Мисля да тествам клетката с 20 до 30А при 12V. Идеята ми е, ако работи добре да я ползвам в колата.
Няколко пъти вече разговарям с представители на http://www.ehybridcar.eu/ , твърдят, че постигат много добра ефективност при дизели. Обещават в близко време да дадат решение и за бензинови мотори.

zkm

  • Гост
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #33 -: Април 22, 2011, 01:26:53 pm »
Здравейте,
ето резултатите от клетката :
Първи опит без модулатор(ограничител на ток) - за мен това чудо друго не прави.
13V над 30А (нямам по голям ампермер затова казвам над 30А) добив 1л/28сек.

С модулатор :
28А 37сек
20А 50сек
18А 60сек

Вдигне ли се тока над 15А една трета от клетката се изпразва (даже и повече от една трета )

vladtod

  • Гост
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #34 -: Април 22, 2011, 10:30:30 pm »
Затова помпа е решението, и се питам дали ще стане от пералня или трябва да е мембранна?

zkm

  • Гост
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #35 -: Април 22, 2011, 11:13:47 pm »
не се заблуждавайте с помпи. НЕ СТАВА!!!
Днес пробвах с помпа. Електролита се върти и изпълва клетката до момента в който пуснеш ток през нея. Започне ли процеса на електролиза, клетката се изпразва.
Помпата е с дебит 300л/ч
Все пак да се има предвид, че помпата е китайска, може и да лъжат малко за дебита :)

DIDO112

  • Гост
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #36 -: Април 22, 2011, 11:40:57 pm »
Ако проблема ви е да дадете още някои лев елате ще ви пробия още някоя дупка, ще ви сложа по големи щуцери и ще ви взема парите  :P. Разтоянията също имат значение.
« Последна редакция: Април 23, 2011, 11:14:50 am от DIDO112 »

vladtod

  • Гост
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #37 -: Април 23, 2011, 04:23:25 pm »
..
Защо не обърнеш клетката обратно така, че входящия отвор да е  12 мм а изходящия да е  2  дупки x 6 мм ?

puschi

  • Гост
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #38 -: Април 23, 2011, 04:30:07 pm »
не се заблуждавайте с помпи. НЕ СТАВА!!!
Днес пробвах с помпа. Електролита се върти и изпълва клетката до момента в който пуснеш ток през нея. Започне ли процеса на електролиза, клетката се изпразва.
Помпата е с дебит 300л/ч
Все пак да се има предвид, че помпата е китайска, може и да лъжат малко за дебита :)
Здравейте ! Искам да попитам Вие Фонтан ли ще правите или циркулация ? За да върши работа в дадения случай, помпата трябва да бъде с дебит 0,1 - 0,3 l/min.

zkm

  • Гост
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #39 -: Април 23, 2011, 07:45:01 pm »
Здравейте ! Искам да попитам Вие Фонтан ли ще правите или циркулация ? За да върши работа в дадения случай, помпата трябва да бъде с дебит 0,1 - 0,3 l/min.
А бихте ли обяснили какво ли се случва с големия дебит ???

puschi

  • Гост
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #40 -: Април 25, 2011, 10:27:07 am »
Да приемем че общото количество на електролита е 5 - 7 литра. При циркулация 300 l/h водата ще направи между 40 и 60 завъртания по цялата система / включително тръбопропроводи и казанче /. Докато токът се опитва да разцепи молекулата на водата, същата вече ще е някъде по трасето. Тези, които използват помпи имат малко разтояние м/у плочите и..............т.н. / изпозват принципа на Ravi, но без съответната модулация /

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #41 -: Април 27, 2011, 04:54:16 am »
Здравейте, дано съм полезен с намесата си. Изчетох внимателно коментарите и мисля, че трябва да вкарате повече електролит в клетката за да не се празни бързо. Според мен разстоянието м/у ламелите трябва да е около 9мм. Активността на клетката се вдига с концентрация на електролита и т.н. Относно приложението на клетката в бензинови ДВГ и добрите показатели, не забравяйте, че няма универсален двигател, който да работи с всякакво гориво. Всичко е въпрос на настройки. Мигновенното изгаряне на водорода го прави много добър катализатор, но в малки количества. Запалването на сместа в мотора зарочва от 8градуса преди горна мъртва точка и по-голямо количество водород по скоро пречи отколкото помага. Получава се така нареченото "авансово чукане", което не е полезно. Разбира се има изход от проблема, но до тук с безолатната информация. Винаги съм твърдял, че "Едно е да монтираш газова уредба на автомобил, а съвсем различно е да адаптираш автомобила за работа с LPG!!!"

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #42 -: Април 27, 2011, 09:26:52 am »
Разбира се има изход от проблема, но до тук с безолатната информация.

Добре, че има и хора, които НЕ са като теб. Ако искаш можем да се разберем това да е последния ти пост? След като останалите ще бъдат платени?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #43 -: Април 27, 2011, 09:51:58 am »
Колегата има вероятно предвид т.нар. детонационен аванс коректор, който се настройва автоматично на ъгъл на запалване, близък до момента на детонационно горене. Да кажат специалистите по-компетентно, но с две думи - има пиезодатчик на блока, отчитащ специфичните вибрации при детонация и електрониката нагажда ъгъла, за да е на ръба. Ползва се при газови уредби и най-вече за метан, защото скоростта и начина му на горене са доста различни от тези на течните горива. Голяма философия, брей  :)
Иначе вероятно е прав за малкото водород - чета от някое време за тия електролизери и оставам със същото впечатление - дозата е важна. Има и ефект, свързан с оргона и клетката на Джо, който се нулира от по-високата продукция на водород - но не е за тая тема
Поздрави

Тони

  • Гост
Re: Запитване за елктролизер
« Отговор #44 -: Април 27, 2011, 10:11:15 am »
Колега Пламгаз, запалването на горивна смес 8 градуса преди горна мъртва точка са пълни щуротии. Тогава ще получиш отрицателна работа, такъв жесток момент в бутало, бутален болт, биела и колянов вал, че може да останеш без ДВГ. За да получиш икономия в ДВГ с добавка водород, ти е нужно количество газ /водород/ от 4 до 9% от горивото. Което е приблизително 30- 50л газ
в минута. Сместа в камерата, напротив не трябва да гори бързо а бавно така изгаря по пълно и изпълнява работа. В съвременните автомобили дизелът се подава доста след горна мъртва точка  и се впръсква примерно 40 пъти, с цел бавно горене. И от там по високо КПД. Водородът в ДВГ повишава температурата на горене, а от там и работата. Но пък какво се случва с NO. Увеличават се драстично /силнотоксични газове/. Това което се предлага като клетки на пазара е единствено за намаляване на димноста, тоест служи ти като минаваш технияески преглед. Но напротив е вредно. За да получиш икономия ти е нужно, минимум 30л/мин водород но с добавка на до 20% вода. За да се намали температурата при горене. Водородът служи като катализатор при горене, като спомага за пълно изгаряне на цялата смес.