Автор Тема: HHO клетка на staкитору  (Прочетена 23426 пъти)

stan4opojara

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #15 -: Април 02, 2011, 06:36:31 am »
Да, книгата я имам. Точно защото я имам реших разстоянието да е 9мм. По дадената там формула за изчисляване на ефективността като вкарам параметрите от тази клетка получавам резултат 113% ефективност, но какво от това като тока е нисък и няма количество. В крайна сметка и самия Браун говори за доста по високи нива на тока, и за доста големи количества газ. Започвам да клоня че маи и тук истината не е 100%. Все пак разстоянието не трябва да е много малко но 9мм определено идва доста в повече. Още от началото докато четях имах малки съмнения, там се говори за генератори работещи на 110 или 220Волта, а като сметнете 220 клетки по 9.5мм се получава 209см доста дълъг генератор 2метра. Но си казах хайде нали човека с това се е занимавал и казва че тестовете са най добри така, но може би не................

Давайте коментари да по обсъдим въпроса надявам се аз да бъркам но маи не....

vitan

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #16 -: Април 02, 2011, 09:17:22 am »
staнчо, не е круша да я излапаш. Има много подводни камъни, които при тия данни няма как да се видят: сечение на захранващи кабели, колко „кляка” захранването, обезмасляване на плочите, пропускат ли изолаторите ток и каквото там...

бай Илия (проф. Юл Браун) си е прав отвсякъде. Може би трябва да си направиш една ревизия от-до по книгата. И той е ползвал пулсиращ ток, което е по-добре от постоянния. Ако е да питаш нещо по книгата – питай. Но проблема трябва да се решава на място. Дистанционно няма как.

п.п. Като ти гледам снимката ( и в един друг форум) нещо не съм убеден, че си я направил добре. Ефективната площ с тия изолатори е малка. Премери колко волта пад на напрежение имаш в/у една клетка!
« Последна редакция: Април 02, 2011, 09:24:37 am от vitan »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #17 -: Април 02, 2011, 10:33:00 am »
Цитат
п.п. Като ти гледам снимката ( и в един друг форум) нещо не съм убеден, че си я направил добре. Ефективната площ с тия изолатори е малка. Премери колко волта пад на напрежение имаш в/у една клетка!

Човекът си е написал всичко - 15,8 см вътрешен диаметър, 13 пластини. Площ на електрода се смята така - за окръжност - [tex]\pi*r^2[/tex]
[tex]\pi*7.95^2 = 198.5[/tex]
[tex]198.5*24 = 4762 cm^2[/tex]

При 13 електрода, реално работа се извъшва и от двете страни. Крайните електроди, обаче, извършват работа само чрез едната си страна. Ето защо умножавам 198.5 *24, а не по 26.

И сега [tex] \frac{2.5A}{4762 cm^2}=0.00053 \thickspace A/cm^2[/tex]

И сега отиваме на стр. и О! Чудо! Максималният ток за тази площ е много по-голям!  ;D

DIDO112

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #18 -: Април 02, 2011, 11:07:34 am »
От 1мм до 9мм съм ги пробвал всички разтояния, на 4 или 5мм е наи добре според мен. При 30% електролит 20А поне да не казвам 30 :). Ако се захранва с трав има голям пад иска корекции след като се захрани клетката.
« Последна редакция: Април 02, 2011, 11:11:47 am от DIDO112 »

Неактивен antares48

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 12
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #19 -: Април 02, 2011, 08:21:50 pm »
Пробвай с КОН. Аз когато направих моята и налях NaOH около 10-15% и ми даваше ток 20А, а като смених електролита с КОН само 1% сложих (една капачка от бутилка суха КОН на 1.5л дестилирана вода) и тока ми стана 25А.

Промени свързването на клетката. Примерно +||||-||||+||||- или нещо подобно за да повишиш малко напрежението на отделните клетки
« Последна редакция: Април 02, 2011, 08:34:55 pm от antares48 »

Тони

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #20 -: Април 03, 2011, 04:19:36 pm »
 Витане, имаш ли направена функционираща клетка?
 Станчо в книгата се дават параметри при доста по високи напрежения. За 14в захранване, което се постига от алтернатор разтоянието е много голямо. Колко волта имаш на две плочи и колко ампера ти е тока? И използваш ли инпусно захранване?

vitan

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #21 -: Април 03, 2011, 06:24:40 pm »
Витане, имаш ли направена функционираща клетка?
Нямам. Това е нещо което или го почваш ‘как си требе по книгата или не. А и иска финансов ресурс. Преди 4 години си докарвах от 2 работи, ама отдавна съм средно статистически…

stan4opojara

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #22 -: Април 04, 2011, 10:15:41 am »
DIDO112 много съм съгласен с теб. Ще я преправя. А относно подводните камъни, нали за това я купуваме тази книга да ни се изяснят нещата а не да се бълтаем с години но маи и с нея пак си е бълтаене. Дебелината на захранващите кабели няма значение, ако са по тънки няма да издържат на силата на тока и ще се стопят. С импулсно захранване тока винаги е по малък. А относно площа, то и при 1кв.мм при по малко разстояние може да докараш 10А и повече. Пада на напрежение не е интересен защото когато се захранва с трансформатор винаги е по голям при голям ток, освен ако трафа не е много силен, а на автомобила алтернатора дава достатъчно ток за да няма голям пад. А относно повишаване на напрежението с кондензатори, всеки знае че такива умножители на напрежение се използват за много слаби консуматори, като се качи тока напрежението си става колкото дава захранването, а и в крайна сметка нали трябва да е около 2Волта на клетка за да няма загуби, тогава защо трябва да го покачваме. Преправяме и продължаваме напред. ;)

Тони

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #23 -: Април 04, 2011, 11:17:10 am »
Нямаш ли напрежение, нищо няма да постигнеш. Да при малко разтояние  ще се получи 10А ток, но това не е клетка а бързовар.
Мрежовият траф ти кляка по напрежение. Коплирай ел. двигател - алтернатор, но товари алтернатора до номиналният ток. Умножителя на напрежение е нужен по няколко причини:
1. Умножава честотата и фронта е по стръмен
2. Покачва тока
При разбира се, правилно подбрани кондензатори. Параметрите на клетката са напрежение, ток, разстояние между плочите, честота. Напрежението зависи от броя на плочите /но при номинален ток/ и разстоянието между тях / 9мм работи добре при 440В/. Тока от площа на плочите / за да няма загряване и се настройва с концентрацията на електролита/. А честотата зависи от разстоянието между плочите и концентрацията. Това са основни параметри и настройката на една клетка е трудно дело. До тези изводи съм стигнал опитно.