Автор Тема: HHO клетка на staкитору  (Прочетена 23414 пъти)

stan4opojara

  • Гост
HHO клетка на staкитору
« -: Април 01, 2011, 11:47:08 am »
Направих клетка, двойна сух тип 13 пластини. На средата подавам + а на краините две - разстоянието между електродите е 9мм както пише в книгата на г-н Браун. Сега има един проблем тока е много малък, разтвора е 20% сода каустик. Тока е около 5А а количеството газ съответно много малко. Даите съвет да кача ли концентрацията на разтвора или да намаля разтоянието между електродите.
« Последна редакция: Април 01, 2011, 04:57:43 pm от altium »

DIDO112

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #1 -: Април 01, 2011, 02:21:23 pm »
staкитору
Опитаи с 30% разтвор на електролита, ще се подобри дебита доста.

stan4opojara

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #2 -: Април 01, 2011, 02:36:26 pm »
Току що пробвах с 30% разтвор и на трансформатора ми качи 0,5А от 2 на 2,5А. Може би да вдигна още процента. Не знам. Давайте някакви предложения. За сега не искам да я разглобявам защото доста труд и хвърлих. Само дано не съжалявам че я направих по указанията от книгата. 

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #3 -: Април 01, 2011, 03:08:38 pm »
Не знам дали има смисъл от добавянето на още електролит. Това, което знам, е за около до 30%, като имаше малка разлика между натриева и калиева основа.

Дай точни резултати - напрежение, ток, количество измерен газ (за определено време).

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #4 -: Април 01, 2011, 03:30:55 pm »
   Максимум на тока май беше при 38% NaOH. Наливай постепенно и гледай амперметъра - токът ще расте, а започне ли да намалява, значи няма нужда повече от сода-каустик (NaOH).

stan4opojara

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #5 -: Април 01, 2011, 03:56:44 pm »
Първо и приложих 25Волта върху всичките 12. Тока беше 2.3А и резултата 0.33 литра на минута. След това я пуснах на напрежение от колата, + на средната пластина и - си на краините. Тогава вече не съм го измервал но разликата видимо е никаква. Но с този малък ток количество няма да стане. Щом 38% е максимума няма смисъл да си играя, с с 8% няма да докарам 10 ампера повече. Направо я разглобявам и ще коригирам разстоянието. Колко смятате че е най-добре и от какво да направя уплътненията. Даваите предложения.

От администратора: обърни внимание на правописа си и особено на това кога се пише буквата И и кога Й. Редактирай си постовете грамотно, подчертал съм грешките в червено. В началото на форума има урок по правопис също така.

« Последна редакция: Април 01, 2011, 04:50:15 pm от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #6 -: Април 01, 2011, 04:50:32 pm »
Първо и приложих 25Волта върху всичките 12. Тока беше 2.3А и резултата 0.33 литра на минута. След това я пуснах на напрежение от колата, + на средната пластина и - си на краините. Тогава вече не съм го измервал но разликата видимо е никаква. Но с този малък ток количество няма да стане. Щом 38% е максимума няма смисъл да си играя, с с 8% няма да докарам 10 ампера повече. Направо я разглобявам и ще коригирам разстоянието. Колко смятате че е най-добре и от какво да направя уплътненията. Даваите предложения.

От администратора: обърни внимание на правописа си и особено на това кога се пише буквата И, а кога Й. Редактирай си постовете грамотно, подчертал съм грешките в червено. В началото на форума има урок по правопис, прочети го внимателно.

Пиши ЛС на emm за уплътненията.

DIDO112

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #7 -: Април 01, 2011, 05:41:08 pm »
Намали разтоянията.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #8 -: Април 01, 2011, 06:49:59 pm »
Не насочвайте в грешна посока човека. Не намалявай разстоянията, увеличи концентрацията на електролита, и помисли за пулсиращо напрежение както пише в книгата. При 2-3 мм няма Браунгаз. Когато имаш Браунгаз даже и малките количества дават икономия

DIDO112

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #9 -: Април 01, 2011, 06:56:52 pm »
Когато дава 10 пъти по малко гас каква икономия  :). От 30% колко повече концентрация.

vitan

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #10 -: Април 01, 2011, 07:09:07 pm »
Нещо не забелязвам още един важен параметър. Колко е общата площ на електродите? Ако е малка, каквото и да прави човек, добива ще е малък....

stan4opojara

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #11 -: Април 01, 2011, 08:18:09 pm »
Пластините са с размери 16 Х 16 а разделителните пръстени са с 158мм вътрешен диаметър.
« Последна редакция: Април 01, 2011, 08:26:18 pm от staнчо »

vitan

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #12 -: Април 01, 2011, 09:49:38 pm »
staнчо, до колкото разбирам имаш книгата как се прави малък генератор на браунов газ. Там всичко си пише. Просто вземаш и смяташ.... Ако нещо не ти е ясно, тогава (чак тогава) има смисъл да питаш. Ако е за книгата на Деспа Браун де...

Ако е за обикновена електролиза (а не за Браунов газ), сваляш тока, но от това много не се печели. Свръхефективна електролиза.... е те т'ва е друга бира, която не съм забелязал да става лесно.
« Последна редакция: Април 01, 2011, 09:52:05 pm от vitan »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #13 -: Април 01, 2011, 10:20:11 pm »
Чети внимателно в книгата, човека всичко си е написал. Не е важна производителността, а качеството на газа.

« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 09:27:51 pm от altium »

koko_g

  • Гост
Re: HHO клетка на staкитору
« Отговор #14 -: Април 02, 2011, 12:25:31 am »
Според мен, разстоянието ти е много голямо.
Намали го на 3-4мм., и ще видиш разликата.