Алтернативни енергоизточници > Механични, гравитационни и хидродинамични устройства

Инерционен двигател

(1/7) > >>

ddimitroov77:
Здравейте,

Моля коментирайте следния двигател:
http://www.naturtechnik.de

Поздрави,
Димитър

ddimitroov77:
Търся начин да заместя еднопосочния съединител с линеен генератор - може ли някои да се включи с идеи и предложения. Засега ще разделям генератор от двигател за да се повишат оборотите. Имаме голям въртящ момент и малки обороти. Генератора няма да издържи на толкова слабо охлаждане а висок ампераж.

scarface:
Въпросното нещо го направихме с едно момче. Ако те интересува нещо питай.

ddimitroov77:
Направихте Линевич или немския вариант?

Какви резултати постигнахте? Какъв генератор ползвахте? С какъв еднопосочен съединител го направихте?

scarface:
И двата варианта ги направихме.
Резултатите.....хмммм, на немския вариант, когато вържеш генератор почва да се твари. Предполагам, че ще стане, ако направиш устройство, което да натоварва генератора само когато зъбчатките излизат навън. При постоянно натоварване разликата с нормалния мотор е, че се натоварва на импулси, но пак си иска същата енергия. Смятах да го пробвам с някакви Хол датчици, ама стана един сакатлък с таз машина и няколко дена ми беше надут кракът и се ядосах и я оставих. Зъбчатки от някой трактор вършат работа само, че трябва да ги отвърнеш в огън да могат да се работят на фреза.
На Линевич го направих, но стигнах до момента, в които трябва да извадя енергия и не ми хареса тяхното решение с колянно-мотовилковия механизъм и реших да пробвам с верига и зъбчатки заедно с еднопосочния механизъм на задното движение. Два такива механизма на 1 ос, едната верига минава отдолу другата отгоре и се връзват за 2-те рамена на вибриращата част. Трябва и да сложиш и оптягащи ролки над 2-те рамена да върви веригата на 90 градуса за да няма разлика в тегленето на рамената. Дохде ми на ум по хитър вариант, но трябва да го пробвам и ще пиша.
Може да пусна снимки да ги видиш.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия