Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Слънчева централа

(1/4) > >>

ownerbg:
Колеги, скоро (надявам се) ще започне изграждането на 5MW соларен парк и който иска да наблюдава на живо да се чувства поканен. Цялата бумащина е факт, минала на всички инстанции, чакаме инвеститора да си я купи, а изграждането ще е от мен и група колеги от екипа. Панелите и всички останали елементи са от Германия, включително монтаж, пуск и наладки разни.

mzk:
Здравей, къде ще се намира? Интересно е да се публикуват снимки, а и да се уточни какъв е точно процеса по лицензирането на такава електроцентрала.

Поздрави!

ownerbg:
Процеса на лицензиране е една бездна от проблеми, връзки и лобита. Вижте STS Solar, може и да го знаете, но там е доста добре структурирано всичко. Ще бъде около Казанлък. До колкото знам, това е единственият, "освободен" за действие проект!?  Няма да пиша по въпроса "осободен", че .....  :o Подложката е 15MW, но като начало ще са 5МВ, защото е скъпичко, дори сега в кризата.

zmiori:
Батка я кажи на колко декара ше я разгънете и долу горе в кой административен район на страната щее?

ownerbg:
Ми написал съм батковото  ;D Нормата е около 20 м2/КW , ако е равнинен терена за да няма засенчвания между панелите и по-малка квадратура при наклонени терени .  Снимки ще ви викна да си направите сами. Засега разговорите са, че немците ще доставят и супервизират монтажа на елементите - панели , инвертори и т.н. 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия