Алтернативни енергоизточници > Неутрализиране реакцията на Ленц

Stefan Marinov "Venetin Koliu" anti-Lenz effect motor-generator

<< < (5/6) > >>

madsatbg:

--- Цитат на: Иван Димов в Февруари 01, 2014, 04:11:54 pm ---   В началото на темата има снимки на разглобеното моторче - претоварих го и то изгоря и не съм го пренавивал. И то не е нещо изключително, серийно производство е.

--- Край на цитат ---

OK, дай ми го да го пренавия и възстановя.
То пак ще си е твое.
Просто е нещо уникално - реално устройство от Стефан Маринов. :D

поздрави

Иван Димов:
   Не е нещо уникално, той го е купил, а не го е правил. Иначе аз ще го пренавия, но няма да е скоро. Няма нужда да се занимаваме с него, има други по-важни насоки за действие. Сега съм се замислил за двигател само с магнити и желязо като ще се използва и пренасочване на магнитния поток. Но зимата съм с понижена активност поради слабо отопление.

madsatbg:
Колега Димов,
извини ме за настоятелността.
Тръпката, да се докоснеш до нещо докосвано от един велик човек е сравнима само с оргазъм.
Аз имам време и най вече мерак за да го възстановя.
Пак ти казвам - моторчето си остава твое, след като се възстанови.
Аз съм във този форум отдавна, много хора ме знаят и познават.
Така че не се страхувай, че ще ти го взема и изчезна.
Имам голямото желание - само малко доверие от твоя страна.
А ще има и полза за форума.
Ще направя подробни снимки и подробен отчет за възстановяването.

поздрави

п.с. Кой го е произвеждал, кога и за какво се е ползвало?

Иван Димов:
   madsatbg, първо ще се затрудня да го намеря - след преместването на работилницата ми всичко е в насипно състояние и второ - ако толкова ти е мерак, проучи кой му е производител. На него няма табелка, защото е част от компютър или подобна техника. Пък ако искаш проучи какви други се произвеждат на подобен принцип, описанието по-горе е достатъчно. Аз не мисля повече да му отделям време.


--- Цитат ---   Тръпката, да се докоснеш до нещо докосвано от един велик човек е сравнима само с оргазъм.
--- Край на цитат ---

   Аз съм забелязал и у други хора такива "чувства", но това според мен е извратено - на предметите да се обръща по-голямо внимание отколкото на хората. По-добре да се прекланяме пред идеите и хората докато са живи, отколкото да се опитваме да колекционираме предметите им след като умрат. Пак повтарям - моторчето е фабрично, по външен вид може да се намери производителя му. Имаше и една синя капачка, която закриваше корпуса му наполовина.

valex:
madsatbg
Мисля, че подобно двигателче е двигателя, който върти шпиндела на флопидисково устройство за Аple II или Правец 82 и другите от серията. Български са. Те имат вграден генератор за обратна връзка по обороти.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия