Алтернативни енергоизточници > Други устройства на Tesla
Електромобилът на ТЕСЛА
lazy:
Никъде не видях да се споменава за някаква особеност при управлението на колата. Ако двигателя се върти в някакъв резонанс, то той би имал три скорости на движение(предполагам, че е с 3-степенна скоростна кутия). Какво става при потегляне, ускорение и т.н.? Всеки наклон, насрещен вятър, неравност ще променят скоростта, респ. оборотите на двигателя и той би излезнал от резонансната честота на въртене, нали?
mi68:
Благодаря на caduceus за отговора и даде повод за размишления.С-мата изглежда вярна но немога да генерирам ток от отрицателната индуктивност;интуицията ми подсказва ,че е вярна но се бърка в детайлите.Разработих още една версия за създаване на въртящо се електрично поле и ротора да е кондензатор;а може и комбинирана въртящо се магнитно и въртящо се електрично поле.Всяка хипотеза си има силни страни и нито една не е отхвърлена.Според мен се коментират подробности,а не идеи т.е.вижда се отделното дърво,а не гората.Асинхронният двигател няма възбуждане и за това консумира много реактивна мощност(около 20%;лош косинус фи).При резонанс се чисти реактивната мощност,при константен капацитет с изменение на индуктивноста се мести резонансната честота,а тя зависи от оборотите.При 50Хц е 50оборота в секунда или 3000об/мин(умножавам по 60сек).Оборотите на асинхронния двигател зависят от честотата и много слабо от напрежението и от тук ламповият генератор управлява честотата съответно оборотите и мощността на двигателя.Тъй като нямаме изправяне на високо напрежение(в с-мата,а версията за изправяне не съм я подминал) се получава биене и възможно е придръпване(движение с тласъци).Има доста проблеми но сам съм си началник и определям темпото според възможностите.
Protek:
Отскоро съм тук и ми харесва всичко, свързано с Тесла. Ще ми се обаче да ви обърна внимание на интересните патенти на Паоло Коррея, в някои от които този безспорно талантлив изобретател и учен, описва как с прост генератор с вакуумни прибори управлява електродвигатели. Без да набляга в описанието /явно нарочно/ на достигания КПД над 100%, той привежда много подробни диаграми и на мен неговите конструкции ми се струват наистина изпитани. Та си мисля дали Тесла не е използвал нещо такова, черпейки енергия от т.н. вакуум... Може би използваните от него лампи са били свързани в паралел, осигурявайки по-голям ток, тъй като в устройствата на Коррея вакуумните прибори са с доста големи електроди.
mi68:
Идеята лампите да са преобразуватели на свободна енергия не е подмината но има слаби страни.От статия хладно електричество се вижда,че над 10мХц вакума свети от неотриното по-точно от тежко(мюонно)неотрино,експериментите го доказват(виж светене на крушки от индукциоонни бобини/озонатори/или статия магнетизъм и виолетовата светлина от дъгата).За това изменям постановката и загрявам катада да проуча свободните термоелектрони във вакум как си взаимодействат с неотриното.Тезата има и слаби страни:При 10мХц следва 600мегаоб/мин при такова въртене ще се получи Черна дупка и автомобила ще изчезне;второ ако лампите генерират то анода ще се загрее и ще се влоши вакума.Извода е лампите са генирирали мощност то тя е малко и е спомагателна.
stoyan:
Извинявам се за въпроса, но не е ли по-лесно вместо да гадаете какъв е електромобила на Тесла, просто да си го купите. http://www.teslamotors.com/
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия