Алтернативни енергоизточници > Други устройства на Tesla

Електромобилът на ТЕСЛА

(1/21) > >>

getca:
http://nicolatesla.narod.ru/TESLASITE/PAGES/auto.html
Експериментът на Тесла по думите на племенника му г-н Саво...

Обясняват се подробности около електромобила - брой лампи, обороти, дължина на антената и др.

Качвам страницата и като .mht архив:

vitan:
Последната схема написана някак на ръка..... може ли да се намери някъде в по-четлив и прегледен вариант? С посочен източник най-добре.

ppankov:
altium,
някоя от тези схеми работи ли или само са тествани с "multisim" ?
Оставам със впечатление, че при така публикуваните схеми, са заменени ламповите триоди,
които е ползвал Тесла със транзистори, които имат много стръмни характеристики.
Подобно на схемата от колегата mi68, е явно че тук се гони отрицателно електричество със този 1 миливолт на входа...
Както и да е, колегите руснаци, успели ли са да "засмучат етера" - засасывает эфир или
или да получат "електронно налягане" - электронный насос?
Ако схемата на mi68 има висок процент на вероятност да възбуди - поне малка индуктивност, съм събрал лампите за отрицателно време :)

ppankov:
Колега Arfy,
и аз също като теб съм инжинер, скептик до откат докато не побутнах някоя друга схема
за оргонна енергия... Е, не сме го учили във фундаменталните науки това!
Самият Самуел Фархи се изказва, по чиито учебници съм учил електротехника 1-ва и 2-ра част (а може би не само аз), че в "електротехниката има много бели полета", той е систематизирал математично хронологично математически модели проведени като лабораторни постановки  по университетите и промишлено работещи модели откакто съществува самата наука.
 
Прочети внимателно текста на руснака, човека започва с уговорката, че пресъздава физично състояние, репликирано с дискретни елементи, следвайки логиката на Тесла с триодните лампи.
Защо смяташ дължината на вълната? Не виждаш ли, че процеса е конвертиране от един вид енергия в друга ? По схемата на Тесла особено, вакуума в лампите е този който ускорява електроните и създава електронното напомпване, както казва един колега от този форум-
 много се консумира, но отдаваш повече :)
Ние сме свикнали с йезуитските закони за затворени схеми за запазване на енергията, разгледай тази постановка като отворена такава.


--- Цитат на: Arfy в Март 18, 2009, 01:27:54 am ---80 КС са примерно 60 KW.
60 KW си е огромна мощност за лампи и то от "едно време"!

Как Тесла е преобразувал 60 KW мощност от 37.5 MHZ до 200-300 HZ посредством радиолампи ?!!!

И как вакуумен прибор без загуби, дали някой си спомня за едновремешните усилватели с лампи или можеби за крайното стъпало на радиоуредбата, как анодите са от графит и светят!!!

Та загубите в лампите са значителни и въпроса става как 100 KW и повече ВЧ се преобразуват в ниска със значителен ток, който при 1000 волта, пак идва по 30 ампера на фаза!!!


--- Край на цитат ---

Защо следваш логика за умножаване на честотата а не обратното?
Провери лампите които е ползвал Тесла преди да критикуваш вакуумните прибори,
лампите му са били с клас на точност до 10 (не ги помня като модел) но дори днес,
тропосферните ретранслатори на военните са изградени с лампи в този клас, които не се
намират лесно и работят безупречно.
Ти си виждал грамофони и радиоприемници с лампи - ширпотреба, набързо събрани в завода, неработещи правилно по постоянно токов режим :)
Да не говорим, че сега разполагаме с пентоди и хексоди, немислими тогава по времето на Тесла:)
После обърни внимание на скицата на електромотора, в схемата на mi68.
Имаме положителна и отрицателна индуктивност,  изходната постоянно токова мощност на лампите е сметната 2,5 вата :) Напрежителния резонанс е 1200 волта ;)

Малко отклонение, за което ме извинете:
Надеждността на работа на лампите и стабилните им параметри, трудно биват заменяни
от дискретни елементи - най пресен пример: флоуцитометър за клетъчен анализ, изграден
с кристална поточна клетка, през която минава пробата от пациента, се облъчва от двуцветен лазер на 0 и 90 градуса, отклоненито на лъча се регистрира от вакуумни фотомножители а не от CCD матрица със N-хиляди мегапиксела, се получава триизмерно изображение на клетките КАКТО И ВИДОВЕТЕ ПОПУЛАЦИЯ НА ПАТОГЕНИ И КЛЕТКИ в пробата,
метод благодарение на който се диагностират видовете рак и клетките мутанти се отстраняват със подходящо клинично лечение, също мутации на спин, най разллични видове патогени и т.н.
Вакуумните фотомножители на най стария флоуцитометър в България са на около 20 години вече и си функционират нормално, за разлика от другите блокове изпълнени със дискретни
елементи, които се палиха заради окъсили електролитни кондензатори примерно.
Разбира се съществуват на територията на България последно поколение цитометри, свръх надеждни със шест цветен лазер.

При биполярния транзистор с висяща база, най вероятно човека (руснака) е открил друго физично явление, при което достига желания ефект, лесно може да се тества схемата виртуално със "multisim".


Фактори като вакуум и етер как сме ги разглеждали? Вакуума само като технологична необходимост при някои прибори - лампи, кинескопи, електронно-вакуумни тръби и толкова, етер (заимствали сме ефир от руски) като среда за разпространение за радио-честотния спектър и дотук.


Ако имаш време, поиграй си с Tesla coil и пак ще говорим :)
Arfy - ZPM съществува и е възможно да се конструира !

P.S.
Не съм ти нито сърдит, нито обиден - просто гледна точка :)

Strashimir:
Не знам дали е мястото в тази тема, но споменаването на Арфи за транзистор без база ме подсети, че преди няколко месеца ми дадоха статия за извличане на енергия от диоди. Идеята, че диода НЕ ЗАКАЧЕН към никъде генерира малко напрежение (вероятно от топлината). То един ентусиаст американец се беше хванал да прави диодни матрици с обикновени диоди - примерно 200-300 диода и беше изкарал няколко волта БЕЗ НИКАКВО входно напрежение. Идеята ми беше, че в заводски условия, на силиконова подложка на 1 см2 може да се положат около 1000 диода (ако не и 10 000) и по този начин да се усвоява енергията на диода.

Не знам дали има връзка с не закачената база на транзисторите, но все пак транзисторите са полупроводници като диодите и може да има нещо общо с предната идея... Дори може да са "усилватели" на ефекта :-)

Ето и линка за който говоря:

http://peswiki.com/index.php/Directory:Diode_Free_Energy

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия