Форум > Мошеници и изгонени потребители от форума

Мошеник Симеон от Плевен

<< < (3/10) > >>

mzk:
Не бързайте с коментарите, че после ще трябва да си редактирате постовете.

velstar:
Човека има патент, постигнал е нещо. За уреда който предлага, за пестене на енергия, аз не вярвам че може да спести енергия по един или друг начин. Логично е, за да загрее водата един бойлер,  до определена температура,  са нужни (примерно) 3kWh енергия.  Тази енергия няма от къде да мине, освен през електромера. Единственото което може да се направи е да се повиши косинус фи на мрежата, като се компенсира реактивния момент от индуктивните товари.  В противен случай, това устройство би било генератор на свободна енергия, взета от ефира. Има още един метод, за повишаване ефективността на предаване на енергията през кабелите, като се тунелират електроните по двойки през кристалната решетка на метала. Ефекта е открит отдавна в квантовата физика, под името "Двойка на Купър" но едва сега се прилага на практика, за пръв път от една корейска фирма.  За целта се използва специално устройство, което в продължение на месеци изменя кристалната структура на проводника, или както казват от фирмата: "метала се обучава" за период от време, преди да постигне максимален ефект. Движейки се, електроните по двойки, преминава по голям ток за единица време, като по този начин емитира свръхпроводимост, при стайна температура. По този начин се премахват загубите по кабелите.
 За пръв път в България, този ефект ще се прилага  и аз ще имам честа, да бъда наблюдател на процедурите по монтажа и измерването на ефективността. :)

EDM electronics:
Мисля, няма нужда от коментар относно измерванията преди година на въпросните "маймунки" дето пестят ток, резултата е ясен от контекста.
Интересно, струва ми се в Плевен имат режим на интернет трафика. Иначе досега да имаше отговор от изобретателя.

Вероятно Симеон няма търпение да ни обясни как се пести ток с неговия "резонансен изход", а и аз също :D.

Представям си, колко много хора са останали доволни от пестенето на ток благодарение на безработицата и 12 год. труд на Симеон, който се е отдал на този малък домашен бизнес - мечтата на Жорж Ганчев :D.

PyroVeso:
Оле какви силни думи, какви страсти, какви чудеса са се развихрили тука... Предлагам Симеон да раздаде за пробен период от 2-3 месеца 10-ина свои устройства на 10 колеги от форума и да се направи анкета накрая какви са ефектите от приложението на изобретението му.

Понеже жена ми пази бележките от ЧЕЗ за последните 3-4 години, лично бих се ангажирал да кача екселска таблица с графика на показанията на електромера ни за тези години, месец по месец, и да ги сравня със същите месеци, но с приложено устройство. Според текущите цени ще определя и икономическия ефект от устройството. Цялата "операция" ще ми отнеме не повече от 1/2 час (с монтажа, демонтажа, въвеждането на данните от бележките, онагледяването на графиката и постването й тук).

Щото всички сме се уморили от празни приказки, ялови патенти и устройства със съмнителен до никакъв ефект (всичките обаче прехвалени и струващи реални пари).

mzk:
@EDM Electronics, сарказмът е излишен.
@PyroVeso, измерване със съответната апаратура, или сертификация от лаборатория е достатъчна.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия