Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Geet Реактор на Orenda

<< < (2/10) > >>

Orenda:
Здрасти, mzk
 Фирма Юроком 2000 не бяха чували за такова нещо, аз живея до зоологическата градина, така че това беше първото място което посетих, беше много неприятно в началото защото ме взеха на подбив. В последствие се оказа че има такива тръби но не са заредили и незнаят кога ще имат.
 И така Жълтата е тръба за газ 316Л (от студентски град фирма терма бг, а другата се води антивибрационна връзка 316л също) Жълтото отгоре се маха.
 Питането ми е за по късата тръба дали ще издържи на температурата на изгорелите газове?(тя ще бъде свръзката между реактора и двигателя)

 

ppankov:
Привет и от мен,
Orenda такива гъвкави тръби, за които споменава mzk, има във Рувекс - Младост, всякакви размери, дължини и сечения, сигурно е, проверено днес.
Те понеже са много отворени по магазините и съм ги чувал да ги наричат "флексибъли" или "флексибълни връзки" за ВиК , защото са така написани в каталозите артикулните им имена на тези тръби.

Orenda:
Благодаря на всички.
 Ако генератора тръгне, ще помоля декана на химическия факултет да ни помогне, като кажат какво се получава  след реактора (с различни горива )
 Ако знаем това ще контролираме процеса според мен.
 Можем да напишем алгоритъм за управлението му.

emm:
Orenda, проектирай така реактора, че да е монтиран директно на двигателя. По този начин се избягват температурни връзки. За газовете от реактора, незнам дали може да се съхранят в този вид докато се види какви са. Аз мисля, че трябва на момента да се измерят какви са газовете.
Успех

Orenda:
На 11 март беше първият тест на реактора. Може да се нарече успешен. Тръгна със 70% вода и 30% бензин. Понеже го тествахме на тераса в жилищна сграда около 21 часа, го спряхме и оставихме за сутринта. Двигателя работи около една минута, бъблъра не беше много пълен, но въпреки всичко видях как капки вода директно влизат в маркуча, който насочва газа към вътрешната малка тръба на реактора (1/2 тръба) и от там към двигателя.
На следващата сутрин докато беше студен реактора, го запалихме със същото съотношение на вода и бензин. Работи около 30 сек. Опитахме се да вържем печка към него, която беше 1 КВ. Двигателят угасна и след това около 4 часа се опитвахме да го запалим неуспешно. Появи се странно скърцане и камшика за запалване започна да се движи по-трудно. След малко ще пусна и клипче със скърцането. Какво може да се е случило? Как да отстраня проблема? Възможно ли е двигателя да има поражения, че той горкия, това му беше първото палене в живота, не беше работил дори на бензин.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия