Автор Тема: Geet Реактор на Orenda  (Прочетена 87176 пъти)

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Geet Реактор на Orenda
« -: Февруари 28, 2011, 03:47:49 pm »
Започнал съм сглобяването на ГЕЕТ, имам няколко въпроса.
 За тръбите - подцинковани или черни? - (моите са подцинковани) но ще пробвам и с черни.
 За пръчката каква? И дали да я има изобщо?
« Последна редакция: Юли 28, 2011, 10:14:31 pm от altium »

ilia_92

  • Гост
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2011, 08:32:54 pm »
Според мен ТРЯБВА да са черни щото от високата температура, цинка ще те отрови. Ето ти и една идея: пробвай без желязото по средата - може да се окаже излишно. и естествено да не забравиш да пишеш за резултатите.

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #2 -: Март 03, 2011, 08:00:15 pm »
Черните тръби са с точни размери, като от плановете, подцинкованите са по дълги.
 В бъблера ще  има и метални стружки (само за експеримента)
 Пръчките ще бъдат поне 3 вида (различни стомани, както и графитна по идея на ЕММ)
 Двигател чисто нов генетатор от практикера (четиритактов за около 350 - 400 лв)бензинов

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #3 -: Март 05, 2011, 10:08:21 pm »
Това е новия генератор за тестовете, само се чудя как да направя свързването към двигателя, така че всичко да може да се разглобява.
Оказа се че имам проблем ине мога да го направя с медни тръби, както си мислех.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #4 -: Март 05, 2011, 10:16:21 pm »
Здрасти Orenda,

В магазините за ВиК и парно има едни гофрирани тръби от неръждавейка. Преди години с lazy и ceko26 правихме опити с подобен двигател и GEET. Продават се във фирма Юроком 2000 - намира се при х-л Дианабад. При emm също съм виждал такива, но не съм сигурен от къде се снабдява с тях. Успех!

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #5 -: Март 07, 2011, 10:44:36 pm »
Здрасти, mzk
 Фирма Юроком 2000 не бяха чували за такова нещо, аз живея до зоологическата градина, така че това беше първото място което посетих, беше много неприятно в началото защото ме взеха на подбив. В последствие се оказа че има такива тръби но не са заредили и незнаят кога ще имат.
 И така Жълтата е тръба за газ 316Л (от студентски град фирма терма бг, а другата се води антивибрационна връзка 316л също) Жълтото отгоре се маха.
 Питането ми е за по късата тръба дали ще издържи на температурата на изгорелите газове?(тя ще бъде свръзката между реактора и двигателя)

 

ppankov

  • Гост
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #6 -: Март 07, 2011, 10:57:19 pm »
Привет и от мен,
Orenda такива гъвкави тръби, за които споменава mzk, има във Рувекс - Младост, всякакви размери, дължини и сечения, сигурно е, проверено днес.
Те понеже са много отворени по магазините и съм ги чувал да ги наричат "флексибъли" или "флексибълни връзки" за ВиК , защото са така написани в каталозите артикулните им имена на тези тръби.

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #7 -: Март 07, 2011, 11:43:49 pm »
Благодаря на всички.
 Ако генератора тръгне, ще помоля декана на химическия факултет да ни помогне, като кажат какво се получава  след реактора (с различни горива )
 Ако знаем това ще контролираме процеса според мен.
 Можем да напишем алгоритъм за управлението му.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #8 -: Март 08, 2011, 10:14:49 am »
Orenda, проектирай така реактора, че да е монтиран директно на двигателя. По този начин се избягват температурни връзки. За газовете от реактора, незнам дали може да се съхранят в този вид докато се види какви са. Аз мисля, че трябва на момента да се измерят какви са газовете.
Успех

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #9 -: Март 13, 2011, 11:06:22 am »
На 11 март беше първият тест на реактора. Може да се нарече успешен. Тръгна със 70% вода и 30% бензин. Понеже го тествахме на тераса в жилищна сграда около 21 часа, го спряхме и оставихме за сутринта. Двигателя работи около една минута, бъблъра не беше много пълен, но въпреки всичко видях как капки вода директно влизат в маркуча, който насочва газа към вътрешната малка тръба на реактора (1/2 тръба) и от там към двигателя.
На следващата сутрин докато беше студен реактора, го запалихме със същото съотношение на вода и бензин. Работи около 30 сек. Опитахме се да вържем печка към него, която беше 1 КВ. Двигателят угасна и след това около 4 часа се опитвахме да го запалим неуспешно. Появи се странно скърцане и камшика за запалване започна да се движи по-трудно. След малко ще пусна и клипче със скърцането. Какво може да се е случило? Как да отстраня проблема? Възможно ли е двигателя да има поражения, че той горкия, това му беше първото палене в живота, не беше работил дори на бензин.

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147

koce93

  • Гост
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #11 -: Март 13, 2011, 11:49:49 am »
Това е двутактов двигател и иска мазане. Така ще задере буталото. Пробвай с бензин и двутактово масло. Мисля, че 1 към 25 беше отношението.

ilia_92

  • Гост
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #12 -: Март 13, 2011, 11:50:16 am »
Влязла е вода в цилиндъра. Не го напъвай, а развий свещта, продухай и би трябвало отново да тръгне. Гледай да не влиза вода следващия път.

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #13 -: Март 13, 2011, 12:44:04 pm »
Двигателят е четиритактов едноцилиндров. Продухване правих вчера, но ще пробвам отново.

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #14 -: Март 13, 2011, 01:20:20 pm »
нямамграм масло в двигателя мерителната пръчка абсолютно суха дано не сам го преебал тоя двигател