Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Вашите експерименти

КЛЕТКАТА НА ДИДО112

(1/15) > >>

DIDO112:
Здравейте моята клетка е с пластини 20 на 20см  с О пръстени 5/180мм 10 плочи заредени с КОН 10%
Захранвам с някакъв трав и аз не знам от какво е дава 50А на 50В него пък захранвам с авто трансформатор за да регулирам малко или много добива който измерих е 2л за 27сек но не знам колко ампера гълта нямам ампермер

От администратора: имате проблем с правописа (думи коЙто, коИто, здравеИте). Прочетете урока по правопис в началото на форума и си редактирайте поста грамотно, за да не бъде изтрит.

mzk:
Измери тока и напрежението върху клетката, защото иначе нищо не може да се каже.

DIDO112:
Черпи 25в на 30а много е, но ще сложа още 10 пластини и ще падне ампеража доста. Така ще се дигне волтажа, но ще е по икономична .
А предполагам и по продуктивна  :).

DIDO112:
ако някои може да помогне с идеи за повишаване на КПДто бих се радвал да помогне

mzk:
1. Обърни внимание на забележката на колегата altium.
2. Дай информация за свързването на плочите. Последователно ли са свързани? +nnnnnn- или свързването е друго?
3. Тук: http://mazeto.net/index.php?topic=439.0 има калкулатор за ефективност на електролиза, но трябва много точно да му зададеш входните данни, за да покаже правилен резултат.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия