Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Mагнитното колело на Фьодоров

(1/3) > >>

samara:
А какво ще кажете за магнитното колело на Фьодоров:

Ротор с магнитни лопатки от плоски магнити, ориентирани с полюси последователно в кръг.
Статор от пръчковиден магнит, обърнат с единия полюс към ротора.
Лопатките съответно се привличат и отблъскват от полюса и колелото се върти (в случая по часовниковата стрелка).

Risteto:
Потърсих из нета и май намерих това което ми трябва.Вижте за какво става въпрос и ако някой има информация, от къде в България мога да намеря подобен материал, ще съм му много благодарен ако сподели. :) http://www.lessemf.com/274.html

Capricorn:

--- Цитат на: Risteto в Май 27, 2009, 03:28:42 pm ---Потърсих из нета и май намерих това което ми трябва.Вижте за какво става въпрос и ако някой има информация, от къде в България мога да намеря подобен материал, ще съм му много благодарен ако сподели. :) http://www.lessemf.com/274.html

--- Край на цитат ---

И аз попитах за това, но никой не отговори. Сега съм решил да пробвам с пермалой(само да ми остане време да взема).

mzk:
Здрасти Ариел,

Току що отворих един твърд диск и си поиграх с едни магнити по него (вече е за боклука :)).

Положението е следното. Два магнита, поставени между горния капак на диска се прилепват един към друг.

Плочите още не съм ги свалил, но там проведох подобен опит: малък магнит от горната страна (не се лепи за плочите), а от долната страна (на плочата) пъхвам отверка- резултатът: ответката и магнитите се привличат.

Сега... може би привличането на отверката между плочите и извън нея е различно, но това ми е много трудно да преценя в момента.

Поздрави!

PS: още по темата:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mu-metal

Искам да поясня следното, което и аз научих току що: Магнитното екраниране, направено с високо-проницаеми материали като мю-метала, работи не като блокира магнитното поле, а като предоставя път на магнитните линии около екранираната зона. Така най- добрата форма за екрани е затворен контейнер, обикалящ екранираното пространство. Ефективността на мю-металното екраниране спада с проницаемостта на материала, която спада както при слабо-силови полета, и, поради насищане, при силни полета. Така мю-метални щитове често се правят от няколко ограждения затворени едно в друго. Радио честоти от около 100 и над 100 кХз могат да се екранират с фарадееви кафези, обикновени проводящи метални листове или екрани, които се използват за екраниране против електрически полета.

Risteto:
Като гледам идеята за този вид генратор не е съвсем мъртва. Ariel и аз доста съм чел въпреки че не пиша много из форумите и знам за повечето неща които споменаваш.
Но нали знаеш как е, когато някоя мисъл ти заседне в главата не ти дава мира докато не я превърнеш в реално устройство,било то действащо или не. При мен случая е точно такъв, въпреки всичко което чета и нещата които разбирам, все пак като чели има някой който ме бута от вътре и ми казва "Ще стане". Затова имам няколко идеи как може да бъде реализирана идеята.
Е някои са доста доста шантави, но все пак ти предложи да направим един брейн сторминг, пък кой знае може и да надминем себе си. :)

Така аз предлагам следното.
Ако успеят да се затворят магнитните силови линии през пластина от диамагнитен материал(например бисмут), нищо не пречи тази пластина да бъде отместа по време на преминаването на магнита, покрай нея. Въпросът обаче е дали самия магнит ще се повлияе от пластниата, т.е. дали ще я привлече към него, ако това се случи отивам на начална позиция. :o За жалост немога да открия подробна информация, когато имам време ще потърся по обстойно.

Ами за сега е това от мен надявам се да поспорим по въпроса, пък кой знае може и някъде да пъде зачената истината. :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия